نفرزاده: تیم ملی والیبال نباید از تاخیر در انتخاب سرمربی لطمه بخورد

به گزارش مجله کامپیوتر، کارشناس والیبال با اشاره به وسواس زیاد فدراسیون در انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال، گزینه های معرفی شده را جزو بهترین ها در عرصه مربی گری دانست.

نفرزاده: تیم ملی والیبال نباید از تاخیر در انتخاب سرمربی لطمه بخورد

فرهاد نفرزاده در گفت وگو با خبرنگاران درباره گزینه های سرمربی گری تیم والیبال گفت: هر سه گزینه مطرح شده یعنی آناستازی، استویچکوف و بروتو جزو بهترین های دنیا در کار خود هستند. هر سه نفر با فضای والیبال در سطح دنیای و المپیک کاملا آشنا هستند و همچنین با تیم های تحت مربی گری خود با ایران بازی کرده اند بنابراین نسبت به بازیکنان و والیبال ایران شناخت مناسبی دارند.

وی ادامه داد: این نفرات به خوبی می توانند به والیبال ایران کمک کنند. در شرایط کنونی فاکتور زمان اهمیت زیادی دارد. فدراسیون سریعتر باید با بررسی شرایط، قراردادی را با یکی از این افراد امضا کند تا از ابتدای سال 2017 میلادی فرد منتخب با حضور در ایران، لیگ را ارزیابی کند و بتواند شناخت خوبی از بازیکنان بدست آورد.

این کارشناس والیبال در مورد گزینه های دیگر غیر از این سه نفر برای هدایت تیم ملی پاسخ داد: در والیبال دنیا مربی ها با ملیت های مختلف مربی گری تیم های مختلف را بر عهده می گیرند. من شخصا مکتب مربی گری آرژانتینی ها را نمی پسندم. البته ولاسکو یک استثناست و بیشتر افتخارات او هم با تیم ایتالیا بود. از نظر من مکتب مربی های برزیلی و سپس اروپایی در بالاترین سطح واقع شده است.

سرمربی تیم پارسه، در ارتباط با ضعف ملی پوشان تیم ملی و درخشش جوانان در لیگ گفت: من معتقد نیستم که بازیکنان ملی پوش ضعف دارند یا عملکرد ضعیفی از خود نشان می دهند. حضور تیم های بانک سرمایه و پیکان در صدر جدول که بیشتر از نود درصد ترکیب تیم ملی در این دو تیم حاضر هستند نشان از عملکرد مناسب اعضای این تیم ها دارد. شرایط کنونی لیگ نمایانگر رشد والیبال در سطوح مختلف است. تعداد بازیکنان خوب والیبال ما افزایش یافته است.

وی افزود: قبل از المپیک صحبت هایی مبنی بر وجود خلاء در برخی پست ها بود ولی با شروع لیگ جذاب و زیبای امسال، دیگر خبری از این حرف ها نیست. ایران هم اکنون دریایی از بازیکنان ارزشمند دارد.

نفرزاده در انتها درباره عملکرد فدراسیون در انتخاب مربی گفت: فدراسیون نباید زیاد وسواس نشان دهد. همه این مربی ها در بالاترین سطح هستند. نکته مهم انطباق شرایط فدراسیون با شرایط مربی مد نظر است. در واقع دو طرف باید شرایطشان را به هم دیگر نزدیک کنند تا هر چه سریع تر سرمربی انتخاب گردد و از این تعویق، تیم ملی ضربه نبیند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 21481

به "نفرزاده: تیم ملی والیبال نباید از تاخیر در انتخاب سرمربی لطمه بخورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفرزاده: تیم ملی والیبال نباید از تاخیر در انتخاب سرمربی لطمه بخورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید