هشدار هواشناسی برای تهران و کرج ، کیفیت هوا بسیار ناسالم شد

به گزارش مجله کامپیوتر، سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم پایداری و سکون جوی نسبت به افزایش غلظت آلاینده ها در تهران و کرج تا حد بسیار ناسالم هشدار داد و بر ضرورت خودداری از تردد غیرضروری برای تمام گروه ها و پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز تاکید نمود.

هشدار هواشناسی برای تهران و کرج ، کیفیت هوا بسیار ناسالم شد

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی از پایداری جو همراه با انباشت و افزایش غلظت آلاینده های جوی از روز یکشنبه تا چهارشنبه (11 تا 14 دی) در تهران و کرج اطلاع داد.

بر اثر این مخاطره جوی افزایش شاخص های آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده ها، کاهش کیفیت وضع هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک در منطقه ها پرتردد تا حد بسیار ناسالم پیش بینی می گردد.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب های ناشی از آلودگی هوا کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر خودداری از تردد غیرضروری برای تمام گروه ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده ها تا حد بسیار ناسالم را توصیه می نماید.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می گردد که پدیده ای جوی اثرات منفی در پی داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب گردد. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1401 بروزرسانی: 4 بهمن 1401 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 85586

به "هشدار هواشناسی برای تهران و کرج ، کیفیت هوا بسیار ناسالم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی برای تهران و کرج ، کیفیت هوا بسیار ناسالم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید