واکنش به بیانیه پرحاشیه کانون مربیان

به گزارش مجله کامپیوتر، صادق درودگر، رئیس سازمان مالی فدراسیون فوتبال در مطلبی به درخواست کانون مربیان لیگ برتر برای تعطیلی مسابقات واکنش نشان داد که در زیر می خوانید:

واکنش به بیانیه پرحاشیه کانون مربیان

در تاریخ 13 اردیبهشت کانون مربیان ایران طی بیانیه ای به وزارت ورزش و جوانان درخواست اتمام لیگ برتر فوتبال ایران را نمود، با توجه به اینکه چهره های بسیار ارزشمندی در این کانون حضور دارند بر آن شدم نه به عنوان مسئول مالی بلکه به عنوان یک علاقه مند و کسی که سال ها در کشور سرمربیگری نموده است، با طرح سئوالاتی در کنار این کانون بوده و با سکوت اجازه تضعیف آن را ندهم، بنده اعتقاد دارم تشکل های مدنی در فوتبال، به شرطی که تشریفات قانونی را کاملاً رعایت نمایند، می توانند متضمن موفقیت های بیشتر و توسعه فوتبال کشور باشند. لذا سئوالاتی برای روشن تر شدن دیدگاه های آن کانون محترم دارم که مطرح می سازم و امیدوارم با پاسخ دادن به آنها بتوانیم راه چاره بهتری برای موفقیت پایدار فوتبال پیش بینی نماییم.

اولین سؤال بنده این است، اگر موضوع جان ورزشکاران مطرح است، چرا فقط تعطیلی لیگ برتر را درخواست نموده اید؟ چرا همه لیگ ها و مسابقات تعطیل نشوند؟ چرا فقط لیگ برتر شایسته تهیه و ارسال چنین بیانیه ای بود آن هم نه خطاب به فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ که سازمان های مستقیم دارای مسئولیت اداره و مدیریت فوتبال کشور هستند، بلکه برای وزیر محترم ورزش و جوانان نامه تهیه فرموده اید؟

دومین سؤال این است که از آنجا که کانون محترم پیشنهاد فرموده اند لیگ با 18 تیم در فصل بعد برگزار گردد، سئوال این است، تکلیف تیم های صعودنماینده از لیگ دسته اول چه می گردد؟ چگونه دو تیم صعود نماینده معین می شوند، آیا با مسابقه؟ خوب اگر این چنین است موضوع درخواست این کانون برای لغو مسابقات مغایرت دارد. آیا قرعه می اندازیم برای هر بازی و در نهایت دو تیم صعود نماینده معلوم می شوند؟ آیا مسابقات آنها ادامه می یابد؟ اگر ادامه می یابد فرق آن بازیکنان و آن تیم ها با بازیکنان و تیم های لیگ برتر چیست؟

سومین سؤال؛ تکلیف تیم های سقوط نماینده لیگ دسته اول و صعودنماینده لیگ دو چه می گردد؟

چهارمین سؤال؛ دوستان آیا می دانید فقط دو لیگ در کل دنیا تعطیل شده است؟

1- لیگ هلند

2- لیگ فرانسه

لیگ هلند به دلیل هم امتیازی تیم های اول و دوم قهرمان نداشت. در لیگ فرانسه هم به دلیل اختلاف 12 امتیازی پاری سن ژرمن قهرمان شد که هم اکنون باشگاه آمیا اعتراض شدیدی نسبت به سقوطش نموده و ادعا دارد در هفته های پایانی می توانست امتیاز بگیرد.

آیا می دانید سایر لیگ های دنیا در انتظار تصمیمات کلان کشور می باشند و براساس اطلاعاتی که در سایت های معتبر منتشر شده است مابقی لیگ های دنیا در شرف شروع به کار هستند، پس چه عجله ای برای اتخاذ تصمیم و ارائه طریق دارید قبل از اینکه تصمیمی اتخاذ گردد؟

پنجمین سؤال؛ با اتخاذ چنین تصمیمی که توصیه فرموده اید آیا سرمایه گذاران مشتاق که در لیگ های پایین تر سرمایه گذاری نموده اند مأیوس نخواهند شد؟ آنها در انتظار حضور تیم های شان در لیگ های دو، یک و لیگ برتر بودند، با این سردرگمی ها آیا دلسرد نمی شوند و باشگاهداری را رها نمی نمایند؟

ششمین سؤال؛ با این تصمیم چند مربی، ماساژور، تدارکات، کارمند و بازیکن بیکار می شوند؟ بدین ترتیب مراکز پزشکی ورزشی، مراکز بازپروری ورزشکاران، فروشگاه های ورزشی، باشگاه ها، هیئت ها، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نیز باید تعطیل شوند.

هفتمین سؤال؛ با توجه به اطلاعیه های سازمان دنیای بهداشت، مسئولان بهداشت ایران و ستاد مبارزه با کرونا این بیماری فعلاً دیگر بطور دائمی با ماست و پیک اصلی کرونا در پاییز امسال شروع می گردد، خوب بدین ترتیب فصل بعد را چه کنیم؟ فصل بعد نیز از هم اکنون تعطیل گردد؟

هشتمین سؤال؛ فرموده اید لیگ برتر در فصل آینده 18 تیمی گردد. آیا می گردد در سال منتهی به جام دنیای لیگ را 18 تیمی کنیم؟ چگونه با تعدد تعطیلات کشور، برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و مسابقات مقدماتی جام دنیای، لیگ را 18 تیمی کنیم؟ می گردد لطفاً جدول مسابقات را با توجه به برگزاری اردوهای تیم ملی و عدم امکان برگزاری مسابقات در تاریخ های ذکر شده ارائه نمایید؟

نهمین سئوال؛ آیا در شرایط مالی کنونی و کاهش درآمدهای باشگاه ها افزودن دو تیم که در واقع معنی آن افزایش هزینه های دو هفته میزبانی، دو هفته میهمانی، چهار هفته تمرین، چهار هفته پرداخت حقوق و هزینه های جاری با این شرایط مالی کشور مورد تأیید باشگاه هاست؟

دهمین سؤال؛ اگر هم حرفه ای بودن را قبول داریم، نباید با شرایط کنار آمد و براساس اطلاعات توصیه های مسئولان فیفا، AFC، سازمان بهداشتی دنیا و کشور برنامه ریزی نمود؟ می گردد بیان فرمایید کدام بازیکن فعال در فوتبال از بیماری کرونا در گذشته است؟ و یا در لیگ فوتبال بلاروس که از شروع شیوع این بیماری در حال برگزاری است کدام بازیکن آنها فوت نموده است؟

یازدهمین سؤال؛ آیا اگر مسابقات با توجه به فرمایشات آن کانون محترم برگزار نگردد، باشگاه های لیگ رجحان با معرفی چهار تیم به کنفدراسیون فوتبال آسیا به انتخاب فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اعتراض نخواهند نمود؟ آیا کسبه، دانشگاه ها، مراکز اداری و تجاری، اماکن عمومی، با نامه مدیران و کارکنان تعطیل و یا به فعالیت ادامه می دهند؟

آخرین سؤال؛ آیا با این منطق و به خاطر حفظ جان انسان ها که بسیار برای همه ما ارزشمند و مقدس است، پزشکان و پرستاران، نیروهای انتظامی، کارکنان دولت، کارکنان بیمارستان ها، دستگاه های انتظامی و... نباید دست از کار کشیده و در خانه بنشینند؟ با تعطیلی لیگ هزینه زندگی کارکنان باشگاه ها، مربیان و کادرفنی اداری را چه کسی متقبل می گردد؟

به این ترتیب به نظر می رسد بهتر است همه ما در خصوص برگزاری و عدم برگزاری مسابقات فوتبال تابع تصمیمات عالی ترین ارکان تصمیم گیری کشور در این خصوص باشیم و در صورت اعلام شرایط کم خطر و سفید برای برگزاری رقابت ها به دنبال تهیه پروتکل های پزشکی اجرایی باشیم که امکان ابتلا به این بیماری را به حداقل و شرایط عادی زندگی برساند.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: فرارو
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 31030

به "واکنش به بیانیه پرحاشیه کانون مربیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش به بیانیه پرحاشیه کانون مربیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید