واکنش کارشناسان آلمانی به ماجرای واکسن کرونا و خاصیت مغناطیسی

به گزارش مجله کامپیوتر، به گفته کارشناسان آلمانی خاصیت مغناطیسی واکسن کرونا ادعایی بی اساس است، زیرا هر چیزی که حاوی الکترون باشد، می تواند خاصیت مغناطیسی داشته باشد.

واکنش کارشناسان آلمانی به ماجرای واکسن کرونا و خاصیت مغناطیسی

به گزارش دویچه وله، این روز ها در شبکه های اجتماعی افرادی اقدام به چسباندن قاشق و دیگر آلات فلزی به بدن خود کرده و آن را یکی از عوارض واکسن کووید19 معرفی می کنند، همین موضوع باعث شد تا کارشناسان آلمان نسبت به این ویدیو ها هشدار هایی دهند. به نظر می رسد که تئوری توطئه در رابطه با واکسن کرونا به مرحله تازه ای وارد شده است، زیرا موادی که در واکسن کرونا موجود است، خاصیت مغناطیسی دارند.

گفتنی است؛ این خبر را می توان در رابطه با تئوری دیگری دید که بهار سال گذشته انتشار یافت: از طریق واکسن کرونا میکروتراشه به بدن تزریق می شود تا ما را تحت کنترل داشته باشند

گردش شایعه اخیر در شبکه های اجتماعی در حدی است که مسئولان دولتی، رسانه های معتبر و برخی خبرگزاری ها و کارشناسان را هم به خود مشغول کرده است.

براساس این گزارش؛ پاسخ کارشناسان علم مغناطیس به پرسش نخست منفی است، به این ترتیب پرسش دوم هم بی اساس می شود.

یورگن لیندنر از مرکز هلم هولتز در شهر درسدن گفت: تعجب من از این است که چرا افرادی که چنین پدیده جدیدی را کشف کرده اند به متخصصانی مانند ما مراجعه نمی کنند و کشفشان را مورد آزمایش قرار نمی دهند.

توییت وزارت بهداشت آلمان در تکذیب این شایعه: به گفته لیندنر هر چیزی که حاوی الکترون باشد، خاصیت مغناطیسی دارد، از جمله انسان و حیوانات. این خاصیت اساسی را دیامغناطیس می نامند.

ریز تراشه ها مغناطیسی نیستند

لیندنر در رابطه با نسبت دادن مواد مغناطیسی به میکروتراشه ها یادآوری کرد: میکروچیپ ها از سیلیکون که یک ماده غیرمغناطیسی به شمار می رود تولید می شوند؛ بنابراین یک آزمایش مغناطیسی، طوری که در شبکه های اجتماعی با قاشق و سکه ارائه می شود برای تشخیص ریزتراشه در بدن مناسب نیست.

این کارشناس علم مغناطیس تاکید کرد: میکروچیپ های حیوانات خانگی تقریباً به اندازه یک دانه برنج هستند و سرنگ هایی که با آن ها تزریق می شوند به طور قابل توجهی قطورتر از سرنگ هایی هستند که برای واکسیناسیون کووید19 استفاده می شود.

رکورد فعلی برای کوچک ترین میکروچیپ، نزدیک به یک میلی متر است که با سرنگ های فعلی قابل تزریق به بدن انسان نیست.

کارشناسان وزارت بهداشت آلمان هم در رابطه با این شایعه هشدار داده و به کسانی که پرسیده اند، چرا در ویدیو های شبکه ها اجتماعی قاشق ها به بدن می چسبند، پاسخ داده اند، این پدیده در حالت های گوناگون، از جمله رطوبت پوست به دلیل عرق بدن یا استفاده از روغن های چسبنده بر روی پوست، ایجاد می شود. به این ترتیب با گذاشتن پارچه نازک به روی پوست و یا زدن کمی پودر به روی پوست و خنثی کردن این رطوبت چسپندگی پوست نیز از بین می رود.

یورگن لیندنر هم احتمال داده است که برخی از طرفداران تئوری توطئه برای ترساندن مردم از واکسن، پشت آنچه را که به بدنشان می چسبانند، نوارچسب می زنند.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: فرارو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 58674

به "واکنش کارشناسان آلمانی به ماجرای واکسن کرونا و خاصیت مغناطیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کارشناسان آلمانی به ماجرای واکسن کرونا و خاصیت مغناطیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید