پارسایی: سهل انگاری کردند؛ کرونا هم اینجا بحرانی شد ، اگر می گویند خطرناک نیست با خانواده به مکان عمومی بیایند

به گزارش مجله یک کامپیوتر، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خواستار این شد که با آموزش درست به مردم جلوی بحرانی تر شدن شیوع کرونا در کشور گرفته شود.

پارسایی: سهل انگاری کردند؛ کرونا هم اینجا بحرانی شد ، اگر می گویند خطرناک نیست با خانواده به مکان عمومی بیایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، بهرام پارسایی گفت: در مورد ویروس کرونا سازمان بهداشت دنیای در اوایل شیوع آن در چین برای دنیا شرایط اضطراری بیان نمود و بعد از آن ما شاهد مدیریت موضوع در نقاط مختلف دنیا بودیم اما متاسفانه به هر دلیلی که قابل توجیه نیست پرواز یکی از ایرلاین های ایرانی به چین ادامه پیدا کرد و حتی مسافران کشورهای دیگر توسط ایرلاین ایرانی جابجا شدند. در این زمینه هشدارها جدی گرفته نشد و سهل انگاری بسیار واضح است.

وی معتقد است: منفعت طلبی یک ایرلاین داخلی یا سیاست های غلط سازمان هواپیمایی و همچنین جدی نگرفتن هشدارهای سازمان بهداشت دنیای باعث شد ویروس کرونا به ایران هم بیاید. با توجه به اینکه ابتلای به این ویروس در کشورهای همسایه گزارش نشده بنابراین این ویروس از طریق پروازها وارد کشور شده است و معین نیست چه زمانی ویروس به ایران آمده است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه تعداد تلفات کرونا در ایران بیش از کل دنیا منهای چین است، ابراز عقیده کرد: این موضوع اول جدی گرفته نشد و بعد هم سهل انگاری صورت گرفت و عدم مدیریت مرزهای هوایی و ورودی های کشور موجب شد تاوان آن گریبانگیر مردم و کشور شود.

پارسایی ادامه داد: وقتی در دنیا در مورد کرونا وضع اضطراری اعلام شده چرا در ایران محدودیت هایی مثل چین اعمال نمی شود. چرا ما از تجربه چین استفاده نمی کنیم. چین شهر ووهان را با 20 میلیون نفر جمعیت قرنطینه کرد و به عنوان یک کشور توسعه یافته توانست در 10 روز یک بیمارستان برای درمان این بیماری بسازد ولی ما این موضوع را رها کرده ایم. وقتی این موضوع در سطح کلان جدی گرفته نشده مردم هم آن را جدی نمی گیرند.

وی با طرح این سوال که چه تدابیری برای کنترل کرونا و قرنطینه کردن برخی شهرهای آلوده اتخاذ شده؟ اضافه کرد: جامعه پزشکی که همیشه در قبال سلامت مردم احساس مسئولیت کردند امروز مسئولیتشان بیش از همیشه است. آنها می توانند در این زمینه اطلاع رسانی کنند و هشدار دهند. چرا که این موضوع با جان مردم سر و کار دارد. اگر هم کسانی هستند که می گویند موضوع آنطور که گفته می شود خطرناک نیست می توانند با خانواده هایشان در اماکن عمومی حضور پیدا کنند. ویروس کرونا در کشور بزرگی مثل چین با آن توانمندی ها هنوز کنترل نشده و ابتلای تعدادی از هموطنانمان به این ویروس از این جهت بسیار نگران کننده است.

کننده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: باید با آموزش صحیح به مردم جلوی بحرانی تر شدن این شرایط گرفته شود. برخی با این توجیه که این موضوع باعث ایجاد نگرانی در مردم می شود ممکن است به دنبال محدودیت اطلاع رسانی در این زمینه باشند ولی باید بدانیم که ساده انگاری و عدم اطلاع رسانی و مدیریت جدی و بسنده کردن به شعار در این زمینه کشور را با بحران روبرو خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 در پایان گفت: امیدواریم برای یکبار هم که شده با افرادی که سهل انگاری آنها موجب انتقال این ویروس به کشور و به خطر افتادن سلامتی مردم شده برخورد شود و آنها جوابگوی خطای بزرگشان باشند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

datapad.ir: دیتاپد، با مجله فناوری و تخصصی رایانه از همه چیز سر در بیاورید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 22605

به "پارسایی: سهل انگاری کردند؛ کرونا هم اینجا بحرانی شد ، اگر می گویند خطرناک نیست با خانواده به مکان عمومی بیایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارسایی: سهل انگاری کردند؛ کرونا هم اینجا بحرانی شد ، اگر می گویند خطرناک نیست با خانواده به مکان عمومی بیایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید