پورشیب: امیدوارم از شانس مجدد برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک استفاده کنم

به گزارش مجله کامپیوتر، کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: امیدوارم بعد از لغو مسابقات کاراته وان مراکش و تصمیم به برگزاری دوباره آن در اسفندماه امسال، از این شانس مجدد استفاده کنم.

پورشیب: امیدوارم از شانس مجدد برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک استفاده کنم

ذبیح الله پورشیب در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله کامپیوتر، در مورد بازنگری فدراسیون دنیای کاراته در راستا کسب سهمیه المپیک و اصلاح تصمیم خود در اعلام نفرات المپیکی که باعث زنده شدن شانس مجدد او برای کسب سهمیه المپیک شده است، گفت: ابتدا امیدوارم هر چه زودتر شرایط دنیا بهتر گردد و شاهد از بین رفتن ویروس کرونا باشیم تا دوباره مردم دنیا با خیال راحت به زندگی بازگردند و ترس، استرس و وحشت آنها از بین برود.

وی مطرح کرد: فدراسیون دنیای با تصمیم اخیر خود، شرایط را به قبل از شیوع ویروس کرونا و لغو مسابقات کاراته وان مراکش بازگرداند. در تصمیم جدید مسئولان فدراسیون دنیای قرار است شرایط طبق روال سال گذشته و تنها با یک سال تاخیر ادامه پیدا کند. امیدوارم بعد از لغو مسابقات کاراته وان مراکش و تصمیم به برگزاری دوباره آن در اسفندماه امسال، از این شانس مجدد استفاده کنم. به عنوان یک ورزشکار همواره کوشش خود را کردم و مجددا برای ادامه راستا به این کوشش ادامه خواهم داد تا در سرانجام از نتایج راضی باشم.

کاپیتان تیم ملی کاراته با تاکید بر بی تجربگی فدراسیون دنیای در تصمیم قبلی که منجر به لغو مسابقات و اعلام نفرات المپیکی شد، گفت: فدراسیون دنیای بعد از لغو رقابت های المپیک توکیو متوجه شد که در اعلام سرنوشت نفرات المپیکی خیلی زود قضاوت نموده است. کاراته برای اولین بار قرار است در المپیک حضور داشته باشد و بعد از شیوع ویروس کرونا با استرس زیاد کوشش کرد هر چه زودتر سرنوشت نفرات المپیکی را معین کند.

پورشیب اضافه کرد: هیچ رشته ای با این سرعت در مورد نفرات المپیکی تصمیم گیری نکرد و تنها فدراسیون دنیای کاراته که قرار بود اولین المپیک خود را تجربه کند با این سرعت و با بی تجربگی به تصمیم گیری پرداخت. در نهایت نیز به این نتیجه رسید دوباره مسابقات را طبق تاریخ گذشته و تنها با یک سال تاخیر برگزار کند. اتفاقی که آن را مانند سایر ورزشکاران و کاراته کاهای حرفه ای دنیا به فال نیک می گیرم.

وی در مورد شرایط تمرینی اش گفت: تا زمان برگزاری کاراته وان مراکش زمان زیاد است، اما باید از این فرصت درست استفاده کرد. با توجه به شرایطی فعلی تا جایی که امکان و شرایط وجود داشته باشد، کوشش می کنم آمادگی خود را حفظ کنم تا شرایط برای برگزاری اردوهای تیم ملی مهیا گردد.

دارنده مدال برنز دنیا در مورد صحبت های باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک و احتمال لغو کامل المپیک توکیو در صورت ساخته نشدن واکسن کرونا گفت: مانند سایر ورزشکاران دوست دارم المپیک برگزار گردید تا حسرت آن به دل کاراته و خیلی ورزشکارانی که سن شان به این المپیک می خورد باقی نماند. ورزشکاران جوان نیز شاید در سالیان آینده شرایط حضور در المپیک را نداشته باشند. در صورت لغو المپیک کاراته بیشتر از همه رشته ها ضربه می خورد. امیدوارم شرایط به گونه ای پیش برود که مسابقات المپیک برگزار گردد. به این اتفاق امیدوار هستم و اعتقاد دارم اگر امیدی وجود نداشته باشد زندگی معنایی ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 7 مرداد 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 32625

به "پورشیب: امیدوارم از شانس مجدد برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک استفاده کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورشیب: امیدوارم از شانس مجدد برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک استفاده کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید