پیروزی مقتدرانه ایران برابر استرالیا، گام امیدوارکننده برای المپیک

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، تیم های ملی والیبال ایران و استرالیا صبح روز شنبه دیدار افتتاحیه رقابتهای انتخابی المپیک را در سالن مترو پولیتن شهر توکیو برگزار کردند که این دیدار را تیم کشورمان 3 بر صفر پیروز شد تا شروعی قدرتمندانه برای کسب سهمیه المپیک داشته باشد. شاگردان لوزانو به ترتیب با امتیازات 25 بر 19، 25 بر 17 و 25 بر 18 از سد حریف آسیایی خود گذشتند.

پیروزی مقتدرانه ایران برابر استرالیا، گام امیدوارکننده برای المپیک

ارزیابی در ست نخست

تیم ایران در ست نخست با ترکیب میلاد عبادی پور، سعید معروف، سیدمحمد موسوی، مجتبی میرزاجانپور، امیر غفور، عادل غلامی و فرهاد ظریف (لیبرو) به میدان رفت. نکته جالب در تیم استرالیا این بود که توماس ادگار، بازیکن سرشناس و پشت خط زن این تیم از ابتدا در ترکیب قرار نگرفت.

در آغاز بازی دو تیم بیشتر به ارزیابی یکدیگر پرداختند. استرالیا در ابتدا 2 امتیاز متوالی گرفت اما در ادامه ایران کار را به تساوی کشاند و دو تیم تا امتیاز 6 برابر پیش رفتند که دفاع ایران یک امتیاز خوب کسب کرد و پس از آن وقت نخست استراحت فنی را ایران 8 بر 7 برای خود ثبت کرد.

پس از آن با وجود اینکه مدافعان ایران خوب ظاهر شدند ولی به یکباره استرالیا چند امتیاز متوالی گرفت و 12 بر 11 پیش افتاد تا لوزانو تقاضای تایم اوت کند. استرالیا که بازیکنان بلند قامتی داشت اجازه نداد ایران بر بازی سوار گردد ولی وقت دوم استراحت فنی را هم تیم کشورمان 16 بر 15 پیشی گرفت.

بررسی خوب کادر فنی ایران باعث شد مهاجمان استرالیا کاملا در دام مدافعان روی تور کشورمان گرفتار شوند. فزونی 19 بر 15 ایران و تایم اوت حریف نیز از این فزونی حکایت می کرد با این حال پس از آن روند بازی به سود ایران ادامه یافت و تیم کشورمان ست نخست را با حساب 25 19 برنده شد.

کانگوروها گرفتار شدند

در ست دوم تیم ایران با توپگیری خوب و سرویس های هدفمند خوب 4 بر یک پیش افتاد و سرمربی استرالیا را مجبور به تقاضای تایم اوت زودهنگام کرد. استرالیا بعد از این تایم اوت فاصله را کاهش داد و وقت نخست استراحت فنی با فزونی 8 بر 6 ایران رقم خورد.

تیم کشورمان فزونی خود را از اواسط ست دوم روی تابولی نتایج به ثبت رساند و وقت دوم استراحت فنی را هم 16 بر 10 برنده شد. با حضور قائمی به جای عبادی پور شرایط کاملا بهتر شده بود و استرالیا که در دریافت اول شرایط خوبی نداشت از نظر روحی بهم ریخت تا تیم ایران ست دوم را هم 25 بر 17 برنده گردد.

غول استرالیا هم کاری نکرد!

سرمربی تیم ملی استرالیا در ست سوم توماس ادگار را به میدان فرستاد و همه توپ ها به این آسمانخراش در منطقه دو ختم شد. دو تیم تا امتیاز 4 برابر پیش رفتند و در ادامه تیم ایران دو امتیاز متوالی گرفت. وقت نخست استراحت فنی این ست اما با فزونی 8 بر 6 ایران روی تابلوی امتیازات ثبت شد.

تیم ایران با سرویس های خوبی که در این ست زد اجازه نداد دریافت های خوبی در تیم استرالیا صورت گیرد و توماس ادگار هم در ادامه نتوانست خودنمایی آنچنانی کند. در امتیاز 15 بر 10 تیم استرالیا تقاضای تایم اوت کرد و وقت دوم استراحت فنی هم از فزونی 16 بر 11 تیم کشومان حکایت می کرد.

تیم استرالیا که انتظار چنین هماهنگی را از بازیکنان کشورمان نداشت بعد از استراحت دوم فنی هم نتوانست خود را در زمین پیدا کند و اسیر شاگردان لوزانو شد. سرویس های هدفدار شاگردان لوزانو و دفاع روی هماهنگ باعث شد تا ست سوم هم با فزونی 25 بر 18 ایران همراه گردد و گام نخست را تیم کشورمان محکم بردارد.

تیم ایران بامداد فردا در دومین بازی خود مقابل کانادا قرار می گیرد.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 15744

به "پیروزی مقتدرانه ایران برابر استرالیا، گام امیدوارکننده برای المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی مقتدرانه ایران برابر استرالیا، گام امیدوارکننده برای المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید