چرا آمار رسمی کشته شدگان رخدادهای اخیر اعلام نمی گردد؟

به گزارش مجله کامپیوتر، بر اساس پیگیری های اجرا شده، آمار دقیق کشته های رخدادهای اخیر موجود است، اما از آنجا که نیازمند تفکیک دقیق از حیث چرایی و چگونگی جان باختن افراد بوده، اعلام آن به طول انجامیده تا حق کسی ضایع نشود.

چرا آمار رسمی کشته شدگان رخدادهای اخیر اعلام نمی گردد؟

گروه بین الملل خبرنگاران، با توجه به اینکه تاکنون آمار رسمی در مورد تعداد کشته شدگان رخدادهای اخیر منتشر نشده است، رسانه های معاند و مقامات کشورهای غربی شایعات زیادی را در این خصوص منتشر کرده اند.

آمارهای دروغ و جهت دار با اعلام اعدادی چون 350 یا 500 و یا هزاران کشته ای که ترامپ مدعی شد، نمونه ای از شایعاتی است که رسانه های معاند بدان دامن می زنند.

مطابق پیگیری های پایگاه خبری تحلیلی نورنیوز، آمار دقیق در این زمینه موجود است، اما از آنجا که نیازمند تفکیک دقیق از حیث چرایی و چگونگی جان باختن افراد بوده، اعلام آن به طول انجامیده تا حق کسی تضییع نگردد. در همین خصوص می توان به نامه دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی به رهبر انقلاب و کسب تکلیف از ایشان اشاره نمود.

در واقع دستور و تاکید رهبری مبنی بر رعایت دقت و رافت اسلامی در شناسایی و نحوه رسیدگی به موضوع کشته شدگان و خانواده های آنها، ضرورت آنالیز دقیق تر را اجتناب ناپذیر کرده است.

بدیهی و لازم است که بین آنکه قرار است شهید محسوب گردد با آنکه در اثر اقدام مسلحانه علیه نظم و امنیت عمومی کشته شده، باید مرزبندی دقیق صورت بپذیرد.

.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 18815

به "چرا آمار رسمی کشته شدگان رخدادهای اخیر اعلام نمی گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا آمار رسمی کشته شدگان رخدادهای اخیر اعلام نمی گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید