چرا بیت کوین در سراشیبی سقوط افتاده است؟ ، کاهش 25 درصدی ارزش مشهورترین ارز دیجیتال

به گزارش مجله کامپیوتر، بیت کوین بار دیگر در طول هفته های اخیر سقوط کرد. این سقوط باعث شد بیت کوین به یک چهارم ارزش خود در طول هفته شکرگذاری رسیده و این یعنی خبری نگران کننده برای فعالان این بازار

چرا بیت کوین در سراشیبی سقوط افتاده است؟ ، کاهش 25 درصدی ارزش مشهورترین ارز دیجیتال

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به نظر می رسد بیت کوین در سراشیبی سقوط افتاده است و این مشکل باعث شده بیت کوین هفته شکرگذاری را با رقم 6 هزار دلار آغاز کند. این در حالیست که بیت کوین در مدت زمانی مشابه سال گذشته، ارزشی 20 هزار دلاری داشت.

با توجه به اطلاعات مندرج در سایت CoinMarketCap.com، بیت کوین نسبت به روزهای اوج خود حدود 700 بیلیون دلار از ارزش خود را از دست داده است. بر این اساس طی هفته جاری مجموعه دارایی های این ارز دیجیتال به قیمت 4119 دلار کاهش یافته و تلفات هفت روزه خود را به بیش از 25 درصد رسانده است. از سوی دیگر ارزش بیت کوین نسبت به مدت زمانی مشابه سال گذشته، 1400 دلار کاهش یافته است.

شیب بیت کوین ازهفته گذشته به طور ناگهانی آغاز شد و هم اکنون در امسال به پایین ترین حد خود رسید. با یک محاسبه سر انگشتی می توان تشخیص داد که روند کاهشی قیمت ها در مقایسه با آخرین شکرگزاری بیش از 55 درصد کاهش یافته است.

اما چرا این اتفاقات اتفاق افتاده است؟ برخی می گویند که سرعت رشد بازار های رمزنگاری وسیع تر از حد انتظار بوده است و در نتیجه بازار به این سرعت رشد نتیجه معکوس داده است. اما برخی دیگر می گویند پایین آمدن ارزش بیت کوین باعث ایجاد ضرر و زیان های بعدی شده چرا که برخی از سرمایه گذاران تصمیم گرفتند سرمایه های خود را از این بازار خارج نمایند.

اما در کنار این موارد نمی توانیم برخی از سرکوب های مقدماتی بیت کوین را نیز نادیده بگیریم. برای مثال؛ کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده طی هفته گذشته چندین بار مجازات هایی مدنی را علیه موسسات cryptocurrency به عنوان بخشی از سرکوب گسترده قانونی و ضد تقلب ارزهای دیجیتال خاطرنشان کرد.

در اوایل این هفته، نیز برخی از کارشناسان حوزه فناوری به دنبال یافتن پاسخ این پرسش بودند که آیا ریزش رکورد بیت کوین ناشی از دستکاری بازار است یا خیر. وزارت دادگستری ایالات متحده نیز تحقیق می نماید که آیا معامله گران از یک تارگت تعیین استفاده می نمایند یا روشهایی فرعی دارند.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 2641

به "چرا بیت کوین در سراشیبی سقوط افتاده است؟ ، کاهش 25 درصدی ارزش مشهورترین ارز دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بیت کوین در سراشیبی سقوط افتاده است؟ ، کاهش 25 درصدی ارزش مشهورترین ارز دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید