کابین تاکسی پرنده اوبر رونمایی شد

به گزارش مجله کامپیوتر، شرکت تاکسی آنلاین اوبر(Uber) می گوید تاکسی های پرنده این شرکت می توانند از سال بعد پروازهای آزمایشی خود را برای اولین بار در ملبورن استرالیا و دالاس و لس آنجلس آمریکا شروع نمایند.

کابین تاکسی پرنده اوبر رونمایی شد

اوبر که در حال توسعه تاکسی های پرنده برای حمل و نقل مسافران است امروز ضمن انتشار نخستین تصاویر از اتاق این تاکسی های پرنده گفت شهر ملبورن استرالیا را به دو شهر دالاس و لس آنجلس برای عملیاتی شدن تاکسی های پرنده اضافه نموده است.

بسیاری از نام های بزرگ مانند بوئینگ، بل، دایملر و استون مارتین همراه با تعدادی از استارتاپ های جدید مانند ولوکوپتر(Volocopter) و لیلیوم(Lilium) در حال حرکت به سمت توسعه تاکسی های پرنده هستند.

ایده کلی این است که مردم بتوانند برای سفرهای کوتاه شهری و اجتناب از ترافیک در سطح خیابان و کاهش آلودگی در مراکز شهر به وسیله گوشی های هوشمند خود اقدام به فراخوانی تاکسی های پرنده خودران و بدون خلبان نمایند.

شرکت اوبر با توسعه اوبر ایر(Uber Air) از سال 2016 به دنبال رسیدن به این هدف است. این شرکت به دنبال ساخت یک هوانورد برقی با قابلیت صعود و فرود افقی(eVTOL) است که مردم را میان ایستگاه های مخصوص تاکسی های پرنده موسوم به Skyports جابجا کند.

اوبر اعلام نموده است که این تاکسی های پرنده تا سال 2023 کار خود را در شهرهای دالاس و لس آنجلس آمریکا و ملبورن استرالیا شروع خواهند کرد.

این شرکت به تازگی در یک نشست در واشنگتن، ملبورن را به عنوان مکانی ایده آل برای توسعه اولیه اوبر ایر معرفی کرد.

سوزان اندرسون مدیر اوبر در استرالیا، نیوزیلند و شمال آسیا می گوید: دولت استرالیا رویکرد رو به جلویی در به اشتراک گذاری و توسعه فناوری حمل و نقل هوایی دارد. این رویکرد به همراه عوامل جمعیتی و جغرافیایی منحصر به فرد ملبورن و فرهنگ نوآوری و فناوری این شهر باعث می گردد ملبورن سومین شهر برای افتتاح اوبر ایر باشد.

اوبر همچنین از کنفرانس حمل و نقل سالانه خود برای ارائه یک نگاه اجمالی از کابین مسافران تاکسی های پرنده خود استفاده کرد. این مفهوم توسط شرکت سفران(Safran) که یک شرکت حمل و نقل است طراحی شده است که طراحی سیستم های تاکسی های پرنده شرکت بل را نیز بر عهده دارد.

این شرکت می گوید طراحی اوبر ایر نتیجه مطالعات تجربه مسافرین و در نظر دریافت سفر سریع درون شهری است.

اسکات ساویان مدیر طراحی و نوآوری شرکت سافران می گوید: ما در طراحی این کابین دقت زیادی روی طراحی جایگاه ها، فواصل و موقعیت پنجره ها داشتیم. ما نمی خواستیم این تاکسی پرنده هیچ وزن یا هزینه اضافی داشته باشد و در عین حال دارای ایمنی، تجربه کاربری راحت و یکپارچگی باشد.

قبل از اینکه ما تاکسی های پرنده را در حال پرواز در آسمان شهرها ببینیم قوانین و مقررات مخصوص باید تدوین گردد و مجوزهای لازم از طرف دولت ها صادر گردد.

اوبر اعلام نموده است که پروازهای آزمایشی تاکسی های پرنده خود را در سال 2020 در ملبورن شروع می نماید و عملیات تجاری آن در سال 2023 شروع گردد.

اندرسون می گوید: دولت ایالت ویکتوریای استرالیا از این طرح بسیار حمایت نموده است و ما منتظر همکاری با آنها برای پیشرفت این پروژه و اولین آزمایش بین المللی اوبر ایر در ملبورن هستیم.،ایسنا

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 8669

به "کابین تاکسی پرنده اوبر رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابین تاکسی پرنده اوبر رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید