کارشناس ارشد فیفا در حقوق ورزش: باید مقابل تصمیم AFC ایستادگی کنیم

به گزارش مجله کامپیوتر، کارشناس ارشد فیفا در مدیریت و حقوق ورزش اعتقاد دارد گفت که ایران باید مقابل تصمیم اخیر AFC ایستادگی کند.

کارشناس ارشد فیفا در حقوق ورزش: باید مقابل تصمیم AFC ایستادگی کنیم

امیر صدیقی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص محرومیت باشگاه های ایرانی از میزبانی از مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا گفت: این اتفاق برای ورزش کشور بسیار تلخ بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا راستای غلط و خطرناک را می رود که این راستا نه تنها فوتبال ایران، بلکه می تواند ورزش ایران و آسیا را دچار چالشی جدی کند. موضوع امنیت بسیار خاص و ویژه است و AFC، صلاحیت این را ندارد که تشخیص دهد کشوری امنیت دارد یا خیر.

AFC بارها نشان داده که می خواهد ایران را وارد چالش های جدید کند. وی ضمن بیان این جمله افزود: سه سال پیش و زمانی که تنش میان ایران و عربستان رقم خورد، دیدیم که مواضع کنفدراسیون فوتبال آسیا چطور بود و آنها با حمایت های غلط خود، موضوعی را جا انداختند که در ورزش دنیا، کمتر شاهد آن بودیم. به جای اینکه ورزش را پُلی برای نزدیکی کشورها ببینند، در جهت سیاسی خود بهره برداری کردند و به این رویه ادامه می دهند. در مرحله ای متوجه موضوع شدیم که کار تمام شده به نظر می رسد.

کارشناس ارشد فیفا در مدیریت و حقوق ورزش با بیان اینکه اگر هیئت اجرایی AFC این تصمیم را تأیید کند، چالش بسیار بزرگی برای ورزش ایران آغاز می شود، گفت: فوتبال برادر بزرگتر سایر رشته های ورزشی است و ممکن است سلب میزبانی گریبانگیر سایر ورزش ها شود. سال آینده میزبان مسابقات هندبال جوانان قهرمانی آسیا هستیم. باید راهکاری جدی برای این موضوع پیدا کرد. در این میان همدلی که روی این موضوع در باشگاه ها ایجاد شده است، پالس بسیار مثبتی خواهد داشت.

صدیقی با انتقاد از عوامل ایرانی حاضر در کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: هر زمان در سیاست خارجی از مواضع خود کوتاه نیامدیم و محکم ایستادیم، نتیجه بهتری گرفتیم. هیچ وقت نتوانسته ایم از ابزارهای خود در دیپلماسی بین الملل فوتبال استفاده کنیم. حتی زمانی که کرسی های مهمی در AFC داشتیم، نقشی در تصمیم گیری ها نداشتیم و آخر از همه فهمیدیم می خواهند چه بلایی بر سر ورزش ما بیاورند.

وی در پاسخ به این پرسش که باشگاه های ما باید چه راهکاری در قبال این مسئله داشته باشند، به خبرنگاران گفت: دو راستا پیش روی ما خواهد بود. یا اینکه تیم های ما تصمیم AFC را بپذیرند و به بازی در زمین ثالث تمکین کنند، یا اینکه مقابل این تصمیم ایستادگی کنیم. ایستادگی مقابل تصمیم AFC شاید ضررهایی به صورت کوتاه مدت برای باشگاه ها، هواداران و فوتبال ایران داشته باشد و بازی های تیم ملی فوتبال و نیز مسابقات رشته های دیگر را تحت تأثیر قرار دهد، اما در بلندمدت به نفع ما خواهد بود.

کارشناس ارشد فیفا درباره جریمه احتمالی باشگاه های ایرانی گفت: بر اساس مقررات لیگ قهرمانان آسیا، کناره گیری تیم حاضر در پلی آف مسابقات، 30 هزار دلار و کناره گیری تیم حاضر در مرحله گروهی، 50 هزار دلار جریمه دارد. این تیم ها همچنین دو سال از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم می شوند. اینها تنبیهات اولیه است و تنبیهات ثانویه شاید کمتر یا بیشتر باشد.

صدیقی با بیان اینکه باید با همدلی تلاش کنیم تصمیمی جدی بگیریم تا شاهد اتفاقات بدتر نباشیم، یادآور شد: هویت فوتبال ما، هواداران و ورزشکاران هستند و دریافت حق میزبانی از یک کشور، تنبیهی ناعادلانه است. این حکم بیشتر یک تنبیه است تا اقدامی بازدارنده. اکنون به خاطر موج رسانه ای که علیه کشورمان به راه افتاده، تنبیه می شویم و AFC هم دنباله روی این راستا است.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20451

به "کارشناس ارشد فیفا در حقوق ورزش: باید مقابل تصمیم AFC ایستادگی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس ارشد فیفا در حقوق ورزش: باید مقابل تصمیم AFC ایستادگی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید