کارهایی که بایستی برای اسباب کشی انجام دهید

به گزارش مجله یک کامپیوتر، اگر برنامه ریزی درستی برای اسباب کشی نداشته باشید و ناگهان با حجم زیادی از کارها روبرو شوید، ممکن است دستپاچه شوید و نتوانید به درستی از پس کارهایتان برآیید. اینکه اسباب کشی یک پروسۀ ترسناک و استرس زاست، چیز عجیبی نیست و همه تا حدودی با این استرس آشنا هستند اما می توان با یک برنامه ریزی درست و نوشتن یک لیست دقیق، از پس بسیاری از کارها در آرامش برآمد.

کارهایی که بایستی برای اسباب کشی انجام دهید

اگر می خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می توانید در قدم اول می توانید برآورد قیمت اتوبار و باربری را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک شرکت باربری در تهران باشید می توانید درخواست باربری ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر دریافت همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

شب قبل از اسباب کشی:

شما نیاز دارید که روز اسباب کشی سرحال و پرانرژی باشید پس شب قبل باید به خوبی بخوابید. یک ساعت قبل از اینکه به رختخواب بروید، گوشی و تبلت را کنار بگذارید تا راحت تر خوابتان ببرد. ولیکن دقت کنید که گوشی به برق وصل باشد تا شارژ شود. در این یک ساعت، می توانید حمام کنید، لباس های فردایتان را آماده کنید و کیف وسایل ضروری را چک کنید تا مبادا چیزی از قلم بیفتد.

اگر شب قبل را در آرامش سپری کرده باشید، روز اسباب کشی سردرگم و گیج نخواهید بود.

آخرین جمع آوری ها:

بعد از اینکه شب را به خوبی خوابیدید، صبح در آرامش از خواب بلند شوید و صبحانه بخورید. بعد از اینکه کارهای روتین صبحگاهی خود را انجام دادید، یک کیف بردارید و این وسایل را در آن قرار دهید:

 • مدارک مربوط به خانه
 • کیف پول
 • گوشی و شارژر
 • لپ تاپ/تبلت و شارژر
 • دارو
 • مدارک مهم
 • گواهینامه و پاسپورت

صبح روز اسباب کشی:

بعد از اینکه کیف وسایل ضروری را جمع کردید، موارد زیر را نیز انجام دهید:

 • مطمئن شوید که کلیدها سرجای خود باشند.
 • همۀ تاسیسات را خاموش کنید.
 • مطمئن شوید که کنتور برق، گاز و آب را با دقت بررسی کرده اید.
 • به افرادی که وسایلتان را جا به جا می کنید، اطلاعات تماس خود را بدهید.
 • اطلاعات تماس مشاور املاک مورد نظر را داشته باشید.

بچه ها را چه کنیم؟

از نوجوان ها می توان برای یک سری از کارهای اسباب کشی کمک گرفت زیرا برای ورود به اتاق خواب جدیدشان خیلی هیجان زده اند از این رو دلشان می خواهد که به شما کمک کنند! اما بچه های کوچک تر کار را برای شما سخت می کنند و هم چنین حضور آن ها در روز اسباب کشی می تواند برایشان خطرآفرین باشد. یکی از راه حل ها کمک دریافت از فامیل و دوستان است. حتی می توانید از شب قبل بچه ها را به آن ها بسپارید. این امر باعث می شود که روز اسباب کشی آرامش بیشتری داشته باشید.

با شرکت خدماتی مورد نظر صحبت کنید:

اگر برای جابجایی با شرکتی تماس گرفته اید، مطمئن شوید که از خواسته های شما باخبر هستند. وسایل شکستنی و وسایلی را که برای جابجایی نیاز به دقت دارند، به آن ها نشان دهید. هم چنین وسایلی را که نمی خواهید با خودتان ببرید و ترتیب بردن وسایل دیگر را برای آن ها شرح دهید. سرویس بهداشتی را کارگران نشان دهید و آب را قطع نکنید.

باز کردن جعبه ها:

مطمئناً وقتی که وارد خانۀ جدید شدید، بسیار وسوسه انگیز است که همۀ جعبه ها را باز کنید و وسایل را بیرون بیاورید اما دست نگه دارید! بهتر است اول وسایل ضروری نظیر لباس راحتی، مسواک و وسایل خواب را از جعبه ها بیرون بیاورید. اگر انرژی دارید می توانید پرده های اتاق خواب را نیز آویزان کنید. حالا بهتر است بخوابید و فردا با انرژی و سرحال، وسایل را از بسته بندی خارج کنید و در خانه بچینید.

*خبرنگاران مسئولیتی در برابر صحت مطالب تبلیغاتی ندارد و راستی آزمایی محتوای تبلیغ بر عهده مخاطب می باشد*

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 49849

به "کارهایی که بایستی برای اسباب کشی انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارهایی که بایستی برای اسباب کشی انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید