کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان انتخاب می نماید

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، دبیرخانه جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون پرورش فکری، بیان کرد نامزدهای کتاب ماهِ چهار فصل سال 1399، به مرحله داوری کتاب سال راه خواهند یافت.

کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان انتخاب می نماید

بر این اساس روال این انتخاب به نحوی است که کارشناسان مجرب جایزه کتاب ماه و سال کانون، هر ماه، کتاب های رسیده به دبیرخانه را آنالیز و نامزدهای راه یافته به داوری را معرفی می نماید. سپس آثار راه یافته به داوری، در سرانجام هر فصل، از سوی پنج داور که شامل دو نویسنده کودک و نوجوان، دو شاعر کودک و نوجوان و یک مروج کتاب هستند، داوری می گردد.

در سرانجام نیز جایزه کتاب سال، از میان کتاب های نامزد در هر فصل انتخاب خواهد شد.

بر همین اساس و از میان کل کتاب های راه یافته به دور داوری کتاب سال 1400، 66 عنوان کتاب از 18 ناشر در بخش کتاب سال با هم به رقابت خواهند پرداخت.

به جایزه کتاب سال جاری، آثار 35 نویسنده و 19 شاعر از نشرهای گویا، به نشر، هوپا، افق، سوره مهر، علمی فرهنگی، پیدایش، نشر توت، شهر قلم، قدیانی، میچکا، فاطمی، مدرسه، محراب قلم، سروش، لوپه تو، چرخ فلک، شهر قلم و کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان راه یافته اند.

در همین حال از 66 عنوان کتاب راه یافته به داوری، 11 عنوان به کتاب شعر کودک، 12 عنوان به کتاب شعر نوجوان، 20 عنوان به کتاب داستان کودک، 20 عنوان به کتاب داستان نوجوان، 2 عنوان به کتاب نمایش نامه کودک و 1 عنوان به کتاب نمایشنامه نوجوان اختصاص دارد.

جایزه کتاب سال، علاوه بر انتخاب کتاب برگزیده سال، بخش های دیگری نیز مانند جایزه بهترین تصویرگری کتاب، جایزه فرصت طلایی (برای کتاب هایی که فرصت چاپ نداشته اند)، جایزه مداد پرنده (قدردانی از یک چهره ادبیات کودک و نوجوان) و جایزه استاد مهدی آذریزدی (بهترین کتاب بازنویسی و بازآفرینی) را شامل می گردد.

داوران جایزه کتاب سال از میان کارشناسان و داوران چهار فصل 1399 انتخاب و به زودی اعلام خواهند شد.

اسامی نویسندگان و کتاب های راه یافته، در پایگاه خبری کانون به نشانی kanoonnews.ir و همچنین پرتال کانون به نشانی kpf.ir منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 56828

به "کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان انتخاب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان انتخاب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید