کاهش توانایی های اتوماتیک اتومبیل های خودران

به گزارش مجله یک کامپیوتر، صنایع خودروسازی تسلا تصمیم گرفته است بخش هایی از سیستم ناوبری اتوماتیک اتومبیل های خودران خود را تغییر دهد.

کاهش توانایی های اتوماتیک اتومبیل های خودران

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران از اینگجت، تسلا مدتی است سیستم ناوبری اتوماتیک خودروهای خودران خود برای چراغ های هدایت و تعدادی از علائم هشدار دهنده را متوقف نموده است ولی تا کنون تغییر در سیستم ناوبری این شرکت عمومی نشده بود حالا نرم افزار همه اتومبیل های تسلا با قوانین جدید هماهنگ می شوند.

دو مورد از ویژگی های شاخص خودروهای خودران تسلا Traffic Light و Stop Sign Control بود. این قابلیت ها به خودرو این توانایی را می داد که از فاصله تقریبا زیاد وجود چراغ هدایت و علائم کنترل سرعت را تشخیص دهد. این سیستم برای چند ما روی تعداد زیادی از خودروهای تسلا فعال بود ولی به نظر می رسد مدیران این شرکت مجبور شدند برای رعایت قوانین هدایت و رانندگی آن را کنار بگذارند.

بعضی از صاحبان خودروهای خودران تسلا نسبت به عملکرد ویژگی های فوق اعتراض داشته و گفتند: این قابلیت ها در محل هایی نادرست سرعت خودرو را کاهش داده و خطراتی را برای سرنشینان اتومبیل به وجود می آورد. به عنوان مثال خودرو در محل هایی که سرعت مجاز تا 100 کیلومتر بر ساعت است عدد سرعت را به درستی تشخیص نداده و سرعت را بیشتر یا کمتر از حد مجاز تنظیم می نماید.

تسلا به همه صاحبان خودروهای این شرکت و مشتریان آینده اعلام نموده است: تغییر در سیستم ناوبری اتوماتیک به معنای پایین آمدن ایمنی خودروهای خودران نیست بلکه همچنان کوشش می کنیم تا اتومبیل هایی با بهترین امکانات را در اختیار علاقه مندان به خودروهای خودران قرار دهیم.

هم اکنو خودروسازان بزرگی در دنیا در زمینه فراوری و طراحی اتومبیل های خودران فعالیت می نمایند و رقابت بسیار گسترده و سختی در این حوزه به وجود آمده است. لذا تسلا و هر شرکت دیگری که در زمینه فراوری این دسته از وسایل نقلیه فعالیت می نماید در کوشش است تا با افزودن ویژگی های جدید اتومبیل هایی هوشمند را به مشتریان تحویل دهد.

4144/

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 30503

به "کاهش توانایی های اتوماتیک اتومبیل های خودران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش توانایی های اتوماتیک اتومبیل های خودران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید