گران قیمت ترین گربه های خانگی جهان

به گزارش مجله کامپیوتر، قیمت گربه های خانگی بر اساس نژاد و خصوصیات ظاهری مثل رنگ، پوست و شکل بدن متفاوت است. گران قیمت ترین گربه خانگی گربه آشرا با قیمت 15000 دلار است.

گران قیمت ترین گربه های خانگی جهان

خبرنگاران | سرویس گیاهان و حیوانات - گربه ها بر اساس پارامترهایی نظیر رنگ، خصوصیات ظاهری، شکل بدن و... قیمت گذاری می شوند. اگر می خواهید با نژادهای مختلف گربه های خانگی و ویژگی های ظاهری آن ها بیشتر آشنا شوید، با ادامه مطلب همراه ما باشید.

10. گربه ابیسینیان - 400 دلار

نوع امروزی گربه ابیسینیان در بریتانیا پرورش می یابد. نام ابیسینیان Abyssinian به کشور اتیوپی برمی شود و ماجرا از این قرار است که سربازارن بریتانیایی در قرن نوزدهم و در بازگشت به خانه چندین بچه گربه را از بازرگانان محلی خریده و با خود به انگلستان برده بودند. تحقیقات ژنتیکی جدید اما بیان گر این است که نژاد گربه ابیسینیان اصالتا به مصر بازمی شود.

9. گربه اسفینکس - 750 دلار

گربه اسفینکس گونه ای از گربه های خانگی ست که از طریق اصلاح نژاد در دهه 1960 پرورش یافت. شهرت این گربه به دلیل نوع خاص پوست و بدون مو بودن بدنش است و این درحالی است که این گربه واقعا بی مو نیست. پوست گربه اسفینکس بافتی شبیه به پوست بزکوهی دارد. این گربه معمولا در انواع سبیل دار، سبیل شکسته و حتی بدون سبیل یافت می شود و رنگ پوست آن، همان رنگ موهای بدنش است.

8. گربه پیکسی باب - 1500 دلار

گربه پیکسی باب نوعی از گربه های خانگی است که ادعا می شود توسط کارول آن، کارخانه دار معروف آمریکایی پرورش یافته و یک گربه دو رگه باب کت یا دم کوتاه است. تست DNA این نوع گربه نشان می دهد که این گربه از نژاد باب کت نبوده و 100% یک گربه خانگی است.

7. گربه تویگر - 1800 دلار

کلمه تویگر از ترکیب دو کلمه توی (اسباب بازی) و تایگر(ببر) تشکیل شده است. تویگر نوعی از گربه های خانگی است که در نتیجه پیوند گربه مو کوتاه با گربه راه راه به وجود آمده و شبیه به یک ببر اسباب بازی و مینیاتوری است. جودی ساگدن که بانی پرورش اینگونه از گربه هاست معتقد است که این نژاد به منظور الهام بخشیدن به مردم در جهت حفاظت از ببرها در طبیعت پرورش داده شده اند.

6. گربه اکی کت - 2000 دلار

گربه اکی کت نژادی از گربه هاست که به خاطر داشتن پوست خال خالی اش شبیه گربه های وحشی است. اما در DNA این گربه هیچ ژن وحشی وجود نداشته و کاملا یکی از گربه های خانگی است. نام این گربه به دلیل شباهتش، برگرفته از نام پلنگ آمریکایی است. اکی کت ترکیبی از نژاد سیامی و ابیسینیان است.

5. گربه سرنگیتی - 2500 دلار

سرنگیتی یکی از گربه های خانگی است که از ترکیب گربه بنگالی با گربه های موکوتاه شرقی به وجود آمده است. بر اساس مصوبه انجمن بین المللی گربه ها، هیچ نژاد اولیه دیگری برای این نوع گربه وجود ندارد. سرنگیتی دارای گردنی بلند و سر مخروطی شکل است و نوع نر آن نسبت به ماده بزرگ تر و سنگین تر بوده و وزنی بین 10 تا 15 پوند دارد.

4. گربه پلنگی آسیایی - 3000 دلار

گربه پلنگی گونه ای از گربه های وحشی کوچک و متعلق به جنوب و شرق آسیاست. از سال 2002 به دلیل ازبین رفتن زیست گاه های مخصوص و حتی شکار بیش از حد، این گربه جزو گونه های در معرض خطر ثبت شده است. 12 زیرگونه از این نوع گربه پلنگی وجود دارد که در ظاهر کمی باهم تفاوت دارند.

3. گربه ساوانا - 3500 دلار

گربه ساوانا یک نژاد دورگه است. این گربه ترکیبی از گربه خانگی با گربه گوش دراز وحشی آفریقایی است. این گونه خاص و کم یاب در دهه 1990 میان پرورش دهندگان گربه محبوبیت خاصی پیدا کرد و در 2001 انجمن بین المللی گربه ها این نژاد را به رسمیت شناخت.

2. گربه بنگالی - 4000 دلار

گربه بنگالی از گربه های خانگی اصلاح نژاد شده است که به گربه های وحشی، مانند گربه پلنگی آسیایی، پلنگ راه راه آمریکایی و مارگیس شباهت دارد. گربه بنگالی نژادی دورگه از گربه خانگی و گربه پلنگی آسیایی است.

1. گربه آشرا - 15000 دلار

گربه آشرا احتمالا کم یاب ترین و گران ترین گربه جهان است. اما کارشناسان ادعا می کنند که این گربه از یک نژاد منحصربه فرد و خاص نبوده و ترکیبی از گربه سورال آفریقایی، پلنگی آسیایی و گربه خانگی است. این میکس سه گانه کاری از یک شرکت آمریکایی است که معتقد است این گربه های خانگی، گربه هایی بزرگ، بازی گوش، آرام و ضد حساسیت هستند.

منبع: ستاره
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 50559

به "گران قیمت ترین گربه های خانگی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران قیمت ترین گربه های خانگی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید