یک زن ایرانی- آمریکایی نامزد مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش مجله یک کامپیوتر، یک زن آمریکایی ایرانی تبار نامزد مجلس نمایندگان در آمریکا شده است. انتخابات مجلس نمایندگان در آمریکا 3 هفته دیگر و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

یک زن ایرانی- آمریکایی نامزد مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش عصر ایران، سیما لاجوردیان نامزد ایرانی-آمریکایی دموکرات ها در مجلس کنندگان با دن کرانشا نامزد جمهوری خواهان در تگزاس رقابت می کند.

در انتخابات 3 نوامبر که 3 هفته دیگر برگزار می شود، تنها ترامپ و جو بایدن با یکدیگر رقابت نمی کنند و در این میان حدود 435 نفر نیز برای مجلس کنندگان و 35 نفر برای مجلس سنا انتخاب خواهند شد.

اینک سیما لاجوردیان به عنوان یک شهروند آمریکایی ایرانی تبار برای ورود به مجلس کنندگان به مصاف دن کرانشا به عنوان یک جمهوری خواه از حوزه انتخابیه دوم در ایالت تگزاس رفته است. دومین حوزه کنگره ای تگزاس در شهر هیوستون این ایالت قرار گرفته است.

سیما لاجوردیان در دوران کودکی همراه خانواده اش از ایران به آمریکا مهاجرت کرده است. او یک مادر، وکیل، نجات یافته از سرطان پستان و استراتژیست سیاسی دموکرات است

سیما لاجوردیان و دن کرانشا چه کسانی هستند؟

بیزینس اینسایدر در این باره نوشت: کرانشای جمهوری خواه، افسر سابق نیروی دریایی آمریکا و کننده فعلی مجلس کنندگان از ایالت تگزاس است. او در انفجاری در افغانستان چشم راست خود را از دست داده است. او همچنین برندهٔ جوایزی همچون نشان ستاره برنزی شده است. نشان ستاره برنزی یک نشان لیاقت است که بابت دستاورد، خدمات قهرمانانه یا شایسته به نیرو های نظامی ایالات متحده در جریان جنگ اعطا می شود.

به صورت تاریخی حزب جمهوری خواه در این ایالت قدرت نفوذ زیادی دارد و در 50 سال گذشته مردم این ایالت کنندگان این حزب را بر دموکرات ها ترجیح داده اند. جمهوری خواهان کرانشا را یک ستاره برجسته و در حال ظهور در حزب و سیاست خود می دانند.

کرانشا اخیرا در کنواسیون ملی جمهوری خواهان در سال 2020 سخنرانی کرده و نویسنده کتاب پایمردی: مقاومت آمریکایی در دوران خشم است. او یک کاربر حرفه ای در رسانه های اجتماعی است و در حساب های کاربری فیس بوک، اینستاگرام و توییترش 3.5 میلیون دنبال کننده (فالوئر) دارد.

اما در حال حاضر گرایش مردم به ویژه جوانان در هیوستون به سمت دموکرات ها بیشتر شده است.

سیما لاجوردیان سمت چپ به عنوان یک شهروند آمریکایی ایرانی تبار برای ورود به مجلس کنندگان به مصاف دن کرانشا تصویر سمت راست به عنوان یک جمهوری خواه از حوزه انتخابیه دوم در ایالت تگزاس رفته است. کرانشا به دلیل از دست دادن چشم راستش در جنگ افغانستان از چشم بند استفاده می کند

رقابتسیما لاجوردیان با دن کرانشا

سیما لاجوردیان در دوران کودکی همراه خانواده اش از ایران به آمریکا مهاجرت کرده است. او یک مادر، وکیل، نجات یافته از سرطان پستان و استراتژیست سیاسی دموکرات است. او به عنوان مشاور ارشد و مسئول امور مالی برای بتو اوروک در کمپین انتخاباتی در سنای 2018 آمریکا در رقابت با سناتور تد کروز فعالیت کرده است.

در حال حاضر لاجوردیان به عنوان طرفدار سیاست های جو بایدن به دنبال گسترش خدمات درمانی ارزان قیمت، خلق گزینه عمومی برای خرید مدیکر یا برنامه بیمه سلامت ملی، مبارزه با تغییرات آب و هوایی و محافظت از منطقه هیوستون در برابر سیل و بهبود سیستم مهاجرت در ایالات متحده آمریکا است.

حوزه انتخابیه دوم تگزاس در محدوده منطقه هریس در اطراف شهر هیوستون واقع شده که شامل مناطق اسپرینگ، گینگ وود، هامبل و برخی از مناطق مرکزی و غربی هیوستون را در بر می گیرد.

در چند دوره گذشته مردم ناحیه گرایش و تمایل بیشتر خود به دموکرات ها را نشان داده اند.

به گزارش دیلی کاس به عنوان یک وبلاگ گروهی و محل گردهمایی اینترنتی که بر سیاست های چپ میانه و حزب دموکرات متمرکز است، مردم حوزه دوم انتخاباتی ایالت تگزاس در سال 2012 با اختلاف 27 درصدی به میت رامنی نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهور رای دادند. اما مردم این ناحیه در سال 2016 با اختلاف 9 امتیاز به ترامپ رای داده اند.

در سال 2018 نیز تد کروز در کمپین انتخاباتی خود تنها یک درصد اختلاف با بتو اوروک داشت. در همان سال کرانشاو نیز با اختلاف 7 امتیاز نسبت به رقیب دموکراتش وارد مجلس کنندگان شد.

مسابقه پول

کرانشا یکی از پرکارترین و با استعدادترین افراد در جمع آوری کمک های مالی برای ورود به مجلس نماینگان است. او برای انتخاب خود تا کنون 9.2 میلیون دلار سرمایه جمع کرده و 5.2 میلیون آن را خرج کرده و حدود 4 میلیون دلار نقد در دست دارد.

لاجوردیان پیروز به جذب 1.6 میلیون دلار شده و 1.1 میلیون دلار آن را برای تبلیغات خود خرج کرده و حدود 545 هزار دلار دیگر دارد.

متخصصان چه می گویند؟

نشریات و سایت های غیر حزبی گزارش سیاسی کوک، اینساید الکشن، ساباتو کریستال بال و مرکز سیاست دانشگاه ویرجینا نتیجه این رقابت را به احتمال زیاد برد جمهوری خواهان ارزیابی می کنند.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: فرارو
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 42197

به "یک زن ایرانی- آمریکایی نامزد مجلس نمایندگان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک زن ایرانی- آمریکایی نامزد مجلس نمایندگان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید