10 تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

به گزارش مجله کامپیوتر، از این ده جاذبه گردشگری که به شما معرفی خواهیم کرد هیچ وقت به سادگی گذر نکنید زیرا زیباترین منابع طبیعی دنیا هستند.

10 تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت

10 جاذبه توریستی فوق العاده بکر و دیدنی

مسافرت کردن با حداقل امکان تحرک در مقاصدی که فاقد امکان دسترسی با ویلچر هستند و از استانداردهایی همانند استاندارد ADA (لایحه مربوط به معلولین در امریکا) برخوردار نیستند، می تواند تبدیل به چالشی بزرگ شود. اما هوشمندانه سفر کنید و این را در نظر بگیرید که بعضی از جذاب ترین مکان های توریستی دنیا کاملاً بی احتیاج از پا (برای راه رفتن) هستند و فقط هم به موزه ها و پارک ها محدود نمی باشند پس با خیالی آسوده در مقاصد مناسب رزرو هتل انجام دهید. در صورتیکه خودتان سوار بر ویلچر هستید و یا همسفرتان ویلچری است، بدانید که می توانید بعضی از پرمخاطره ترین و منحصر بفرد ترین نقاط دنیا را نیز در لیست بازدید خود قرار دهید.

در ایران با انتخاب شهر های توریستی مانند کیش و مشهد، که تمهیدات ویژه ای در مراکز خرید و هتل ها، برای افرادی که ویلچر استفاده می کنند، اندیشیده اند، می توانید با انتخاب هتل های مشهد و یا رزرو هتل در کیش ، اقامت بی دغدغه ای را تجربه کنید.

در ادامه مطلب در خصوص بعضی از بهترین مکان های تفریحی و توریستی دنیا که امکان دسترسی با ویلچر به آنها وجود دارد و نیز تجارب شخصی یک دنیاگرد که خودش با ویلچر به این مکان ها سفر کرده است را می خوانید.

لاندن آی، انگلستان

یکی از پرمخاطره ترین مکان ها در لندن، یک جاذبه توریستی قابل دسترس نیز است که کاملاً بی احتیاج از پا می باشد (یعنی با استفاده از ویلچر به آسانی می توان وارد آن شد). لاندن آی با بکارگیری کابین های محکم و مسقف با ظرفیت 12 نفر و امکان حضور دو ویلچر به صورت همزمان، زیباترین چشم انداز از آسمان لندن و رود تامس را برای توریستان مهیا می کند.

رزرو قبلی به صورت اینترنتی تنها کاری است که می بایست پیش احتیاج از سفر انجام دهید:فقط اطلاعات شناسایی خود را آماده کرده و هزینه همیشگی مربوطه را پرداخت نمائید. توریستانی که از ویلچر استفاده می کنند، می توانند یک بلیط اضافه برای همراه خود که از ویلچر استفاده نمی کند، دریافت کنند. آقای جان سِیگ، یکی از توریستان دائمی که آژانس مسافرتی به نام اکسسیبل تراول سولوشنز را تأسیس کرده، در این مورد می گوید:توریستان ویلچری باید از نزدیک شدن به پله های مجاور پل وستمینستر خودداری کنند و یک راستا مخصوص ویلچر (منتهی به آی) را در امتداد جاده یورک انتخاب کنند.

بسکمک دیگر از مکان های شگفت انگیز در لندن نیز اکثراً با ویلچر قابل دسترس هستند، مانند باکینگهام پالاس، شکسپیرز گلوب، و موزه هایی در کلاس دنیای مانند تِیت مدرن و موزه بزرگ بریتیش میوزییِم.

قلعه سان کریستوبال، پورتوریکو

قلعه ساحلی و تاریخی منطقه سان خوانز یعنی کاستیلو دسان کریستوبال قدمتی چند صد ساله دارد - اما به لطف این حقیقت که بسکمک از نقاط قابل دسترس آن بصورت سطوح شیب دار سنگی ساخته شده، برای کسانی که از ویلچر استفاده می کنند نیز مناسب می باشد. نقاط چشم اندازی آبشاری، مکانی در پورتوریکو است که حتماً می بایست از آن بازدید کرد و دانستن نکاتی در خصوص تاریخچه قلعه، بخش مهم و اساسی بازدید از سان خوان باستانی است.

غیر از طبقه آخر جاذبه توریستی کاسیلو سان فلیپ که با عنوان ال مورو نیز خطاب می شود، بقیه بخش های آن با ویلچر هم قابل دسترس می باشند. سِیگ همچنین به من گفت که برخلاف سان کریستوبال، خودروها نمی توانند شما را دقیقاً تا مقابل ورودی اصلی جابجا کنند، بنابراین بایستی خودتان تا مسافت قابل توجهی بتوانید ویلچر خود را برانید.

ویرانه های چاکچوبن، مکزیک

سواحل مکزیک تنها گزینه قابل اعتماد برای فعالیت ها و گردش های ویلچری نیستند. بخش های زیادی از خرابه های دوره مایان مانند چاکچوبن واقع در کوینتانا روو برای کسانی که با ویلچر به آنها سفر می کنند، به اندازه کافی مسطح هستند. این اهرام باستانی به خصوص به خاطر موقعیت جغرافیایی آنها که در مجاورت یک بندرگاه کشتی های تفریحی واقع شده، برای ویلچرها نیز مناسب هستند، موضوعی که این منطقه را به هنگام انجام سفرهایی مانند سفرهای تفریحی رویال کارابیئن، از سمت ساحل دسترس پذیر می کند.

سیگ عنوان کرد که:سفر با کشتی تفریحی عموماً یکی از آسان ترین روش های مسافرت برای افراد معلول است. دسترسی به عرشه کشتی های مدرن از طریق کابین ها، آسانسورها و سطوح شیب دار معمولی به خوبی قابل انجام است. بسکمک از خطوط کشتی رانی تفریحی مانند رویال کارابیئن در حال اضافه نمودن سفرهای ساحلی قابل دسترس به برنامه های مسافرتی هستند که میهمانان سالم و معلول، خود بتوانند مستقیماً از مقاصد مورد نظر بهره ببرند.

کوه های سوگارلوف، ریو دو ژانیرو

اغلب از ریو دو ژانیرو به خاطر کوه های با شیب تند و محصور در بین جنگل ها و سواحل، با عنوان یک مقصد گشت گذار شدیداً ماجراجویانه یاد می شود. اما یکی از عجیب ترین قله های ریو به نام سوگارلوف، به لطف وجود تله کابین های شیشه ای، بزرگ و فوق مدرن آن که از کوه کم ارتفاع تر مورو دا اورکا حرکت می کند، کاملاً با ویلچر دسترس پذیر است. تمام شهر ریو از جمله کشتی ها و سواحل خلیج گوانابرا و همچنین بخش دوردست تر کریست دردیمر از بالای این کوه آبشاری 1299 فوتی و همچنین از درون تله کابین های موجود قابل دیدن است.

آبشارهای مالتنوما، پورتلند

مکان پرمخاطره دیگر که با ویلچر هم می توان به آن رفت، آبشارهای مالتنوما واقع در اورگون است که بر روی دیواره های شیب دار کلمبیا ریور گورج واقع شده و عموماً دارای آبشار و راستاهای پیاده روی سنگفرش شده می باشد. از طریق خودرو از طریق بزرگراه تاریخی کلمبیا ریور می توان به دو آبشار خوش منظره رسید که در بخش زیرین پل پیاده روِ بنسون یک منطقه مخصوص افراد ویلچری و همچنین رستوران ها و سرویس های بهداشتی ویژه این افراد وجود دارد.

آبشار 620 فوتی این منطقه، مرتفع ترین آبشار ایالت است و پس از راستا مارپیچی بزرگراه موجود در دره که از نزدیکی پورتلند آغاز می شود، دومین جاذبه این منطقه می باشد. مناظر دیدنی و قابل دسترس این منطقه به گورج ختم می شود، جائیکه در آن عمارت هشت ضلعی ویستا هاوس در منطقه ای قوسی شکل واقع شده است و چشم اندازی 360 درجه ای را در ارتفاعی بالغ بر 700 فوت از بالای رودخانه در اختیار توریست می گذارد.

بازارچه خیابانی میونگ دانگ، سئول

از پیاده روی در این بازار آسیایی که در شهر مدرن سئول احداث شده لذت ببرید، بازاری که در سراسر شهر از شهرت برخوردار بوده و دارای سیستم حمل و نقل عمومی ویژه افراد ویلچری و همچنین پیاده روهای سنگفرش شده است. میونگ دانگ منطقه ای مخصوص خرید است که در بسکمک از روزها مانع از عبور وسائط نقلیه شده و غرفه های فروش غذا در آن همه چیز از کیک ماهی و باربیکیو کره ای گرفته تا پشمک، بستنی و پانکاکی را در بر می گیرد.

داگز پالاس، ونیز

بازدید از پل های خوش منظره ونیز تنها فعالیتی نیست که برای افراد ویلچری لذتبخش باشد:بسکمک از اماکن تاریخی این شهر نیز با ویلچر قابل دسترس هستند. سِیگ بیان نمود که داگز پالاس از نظر من محبوب ترین جاذبه توریستی شهر ونیز است که امکان دسترسی آسان به آن وجود دارد. جاذبه بعدی به نام پیازا سان مارکو که از شهرت دنیای برخوردار است نیز از امکان دسترسی با ویلچر برخوردار است.

وی اضافه کرد:این قصر یک ورودی مناسب و یک آسانسور دارد که شما را به طبقات فوقانی انتقال می دهد، طبقاتی که اتاق های قصر در آن ها قرار گرفته اند. بسکمک از این اتاق ها بی احتیاج از پا برای وارد شدن بوده و بعضی هم دارای سطوح شیب دار هستند که راستایابی به سمت آن ها را تسهیل می کند. متأسفانه با ویلچر نمی توان به دفتر فروش بلیط دسترسی داشت، بنابراین به شخص دیگری برای خرید بلیط احتیاج خواهید داشت. همچنین، اسلحه خانه و پل آهکی فقط از طریق راه پله قابل دسترس هستند.

صخره های کانادایی، کانادا

کوهنوردی (با پا) تنها روش برای دیدن رشته کوه های گسترش یافته و عجائب موجود در طبیعت همانند دریاچه یخی بانف نیست. برنامه تجربه قطار لوکس برای کوهنوردان، فرصتی خوب برای افراد ویلچری است تا چشم اندازها، رودخانه ها و قله ها را از درون قطارهای مخصوص که دارای سقف شیشه ای هستند، مشاهده کنند.

واگن های چندسطحی مخصوص از بالا تا پایین با ویلچر قابل دسترس هستند و سوار و پیاده شدن در تمام ایستگاه ها برای مسافرانی که احتیاجمند کمک رسانی هستند، مهیاست. یک مشاور فعال در این برنامه می تواند پاسخ تمام سوال های موجود در زمینه دسترسی پذیری را بدهد و بلیط های ویژه مسافت های دور متفاوت هستند، از بازدید از دریاچه بانف گرفته تا یک مسافرت به سواحل سیاتل و همچنین کوهنوردی در صخره های کانادایی.

ورسیلز پالاس، فرانسه

درحالیکه تنها بخش هایی از برج ایفل پاریس برای افراد معلول قابلیت دسترسی دارد (دو سطح از سه سطح آن می توانند پذیرای افراد ویلچری باشند)، تعداد بسیار زیادی از جاذبه های توریستی در داخل شهر چراغ هاو اطراف آن وجود دارند که با ویلچر می توان در آنها حضور داشت، مانند برجسته ترین قصر در اروپا یعنی ورسیلز.

هر سه ساختمان واقع در این قصر پذیرای افراد ویلچری هستند و شما به آسانی می توانید تمام طول روز را مشغول گردش در باغ های این قصر باشید. طبقات بالای قصر ورسیلز از طریق آسانسور قابل دسترس هستند و سطوح شیب دار نیز اولین طبقه آن را به سطح زمین متصل کرده است. همچنین تعدادی خودرو ویژه بازی گلف مهیا شده اند که توریستان معلول با قیمت های مناسب می توانند آنها را کرایه کنند.

ساگرادا فامیلیا، بارسلونا

مهیج ترین مکان در بارسلونا، جاذبه ای می باشد که برای افراد ویلچری نیز قابل دسترس است. کلیسای ساگرادا فامیلیا که یکی از ساخته های آنتونی گودی است و هنوز هم فعالیت های مربوطه در آن پابرجا هستند، یک بنای بزرگ هنری است که پنجره های شیشه ای بلند و صنایع سنگی پرقدمت آن، اگرچه با هزینه های بالا در بخش سطوح شیبدار، ارزش دیدن دارند - البته ورودی برای افراد معلول و یک نفر همراه رایگان است.

چون این بنا هنوز هم تحت بازسازی واقع شده است، کمی برای افراد ویلچری چالش برانگیز است و نیز امکان حضور در برج های آن برای این دسته از توریستان مهیا نیست. اما طبقه اصلی باسیلیکا طبق نظر سِیگ، هنوز هم جزء بخش هایی است که در صورت سفر به بارسلونا، حتماً باید از آن بازدیدی به عمل آورد. یک ورودی دردسترس در بخش جنوب غربی ساختمان و در قسمت عبادتگاه قدیسین واقع شده و به آسانی می توان از طریق تاکسی و یا اتوبوس های ویژه به کلیسا رسید. (اما) شیب سطوح برای ورود و خروج از سطح پایینی از جمله موزه نسبتاً تند بوده و آسانسوری که به قسمت برج می رود، برای ویلچر مناسب نیست.

منبع: نمناک
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 خرداد 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 27674

به "10 تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید