10 رکورد دنیا فوتبال که ممکن است شکسته شوند

به گزارش مجله کامپیوتر، دنیا فوتبال 10 رکورد مهم دارد که دست یافتن به بعضی از آنها امکان پذیر است اما شکستن دیگر رکوردها بعید به نظر می رسد.

10 رکورد دنیا فوتبال که ممکن است شکسته شوند

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، بازی های ملی در روزهای فیفا باعث شد کریستیانو رونالدو به رکورد 700 گل (ملی و باشگاهی) برسد. همچنین سرخیو راموس به رکورد 168 بازی با تیم ملی اسپانیا رسید و از ایکر کاسیاس عبور کرد. آمارهای فوق العاده ای محسوب می شوند اما هنوز رکوردهای بی نظیری نیز باقی ماندند. هشت رکورد باقی ماندند. بعضی از آنها شکسته خواهند شد و دیگر رکوردها زمان زیادی می برد تا شکسته شوند .

بیشترین بازی های ملی: احمد حسن

راموس به رکورد 168 بازی ملی رسید و در میان 10 بازیکن برتر نهاده شد اما بازیکنان زیادی پیش رویش هستند. هدف بعدی مدافع اسپانیایی رسیدن به رکورد جانلوئیجی بوفون است که برای تیم ملی ایتالیا 176 بار به میدان رفت. احمد حسن مصری بیشترین بازی های ملی را به نام خود ثبت نموده است. او با پیراهن مصر 184 بار به زمین رفت. راموس و رونالدو که 162 بازی ملی دارد می توانند به این رکورد دست یابند. با توجه به سنی که هر دو بازیکن دارند کار ساده ای نخواهد بود اما تیم های ملی اسپانیا و پرتغال در مرحله نهایی همه رقابت ها حضور دارند و به همین خاطر امکانش هست .

بیشترین بازی های ملی و باشگاهی: پیتر شیلتون

پیتر شیلتون بازیکنی است که بیشترین بازی های رسمی را به نام خود ثبت نموده است. دروازه بان انگلیسی در دیدارهای ملی و باشگاهی 1390 بار به میدان رفته است. روجریو سنی و ژاویارناندس به ترتیب رکورد 1241 بازی و 1114 دیدار را به ثبت رساندند. رسیدن به رکورد شیلتون خیلی بعید به نظر می رسد .

بیشترین گل در یک جام جهانی: ژوست فونتن

یکی دیگر از رکوردهای دست نیافتنی متعلق به فونتن است. بازیکن فرانسوی در جام جهانی 1958 توانست 13 گل به ثمر برساند. بهترین رکورد پس از فونتن به رونالدو نازاریو تعلق دارد که در جام جهانی 2002 توانست هشت گل به ثمر برساند. در مجموع جام های جهانی میروسلاو کلوزه بهترین گلزن محسوب می شود. بازیکن آلمانی 16 گل به ثمر رسانده است. رسیدن به رکورد کلوزه آسان تر از فونتن است. به نظر نمی رسد رونالدو یا لیونل مسی هم به تعداد گل های بازیکن آلمانی برسند چون مهاجم پرتغالی هفت بار گلزنی نموده و مسی تنها شش گل به ثمر رسانده است. جام جهانی قطر هم آخرین فرصت هر دو بازیکن برای گلزنی است .

بیشترین گل در تاریخ: یوزف بیسکان

رونالدو برابر اوکراین هفتصدمین گلش را به ثمر رساند و اکنون با صدر این فهرست پنج پله فاصله دارد. گرد مولر ( 735 گل)، فرانس پوشکاش ( 746 گل)، پله ( 767 گل)، روماریو ( 772 گل) و یوزف بیسکان ( 805 گل) به ترتیب در صندلی های پنجم تا اول قرار دارند. مسی با 668 گل پشت سر رونالدو دیده می شود. رسیدن به رکورد بیسکان آسان نیست اما دو ستاره پرتغالی و آرژانتینی امیدوارند به آن دست یابند .

بیشترین گل ملی: علی دایی

رکورد دیگری که رونالدو به آن نزدیک است، تعداد گل های ملی است. مهاجم پرتغالی تاکنون برای کشورش 95 گل به ثمر رسانده است و با علی دایی ( 109 گل) 14 گل فاصله دارد. مسی با 68 گل ملی فاصله زیادی دارد. نیمار با به ثمر رساندن 60 گل و داشتن 27 سال به نظر می رسد می تواند به آن دست یابد .

بیشترین گل در لیگ قهرمانان اروپا: کریستیانو رونالدو

آماری که در نهایت به نام رونالدو یا مسی به ثبت خواهد رسید و بعید به نظر می رسد برای بازیکن دیگری دست یافتنی باشد. در حال حاضر مهاجم پرتغالی بالاتر است و 15 گل بیش از ستاره آرژانتینی به ثمر رسانده است ( 127 به 112). رائول گونسالس در فاصله 41 گل از مسی و 56 گل از رونالدو واقع شده است. صندلی چهارم برای کریم بنزماست که نصف رونالدو گل به ثمر رسانده است .

بیشترین گل در یک سال: مسی

بازیکن بارسلونا در سال 2012 توانست 90 گل به ثمر برساند. او از رکورد مولر در سال 1972 پیشی گرفت و پنج گل بیشتر به ثمر رساند. مسی همچنین بهترین گلزن در یک فصل با 82 گل محسوب می شود. ستاره آرژنتینی چنین رکوردی را در فصل 12-2011 به ثبت رساند. پیش از این پله با هفت گل کمتر ( 58-1957) بهترین آمار را به خود اختصاص داده بود .

بیشترین عنوان قهرمانی در اروپا: پاکو خنتو

پاکو خنتو با شش قهرمانی به همراه رئال مادرید در صدر فهرست واقع شده است. دی استفانو، ریال، ساراگا، مارکوس آلونسو، لسمس، خوانیتو آلونسو، سانتی استبان، ماتئوس، مالدینی، کاستاکورتا و رونالدو با پنج قهرمانی در رتبه بعدی قرار دارند. از میان همه این بازیکنان تنها رونالدو است که در حال بازی کردن است و به رسیدن به رکورد خنتو خیلی نزدیک است. مسی، پیکه، راموس، مارسلو، واران، کروس، بنزما، کارواخال، ایسکو، ناچو، مودریچ، کاسمیرو و بیل چهار قهرمانی را در لیگ قهرمانان تجربه کردند .

بیشترین عنوان در جام جهانی: پله

مهاجم برزیلی توانست در سال های 1958 ، 1962 و 1970 سه بار فاتح جام جهانی شود. اکنون برای ستارگانی همچون مسی یا رونالدو فتح یک جام هم سخت است. بازیکنان برزیلی و ایتالیایی زیادی بودند که دو قهرمانی در جام جهانی را تجربه کردند .

یازدهمین رکورد به عناوین فردی برمی شود که مسی و رونالدو برابر هستند. هر دو بازیکن پنج توپ طلا برده اند. مهاجم آرژانتینی فصل پیش توانست ششمین کفش طلای خود را ببرد .

منبع:ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا، مکزیک و کوبا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 15802

به "10 رکورد دنیا فوتبال که ممکن است شکسته شوند" امتیاز دهید

1 کاربر به "10 رکورد دنیا فوتبال که ممکن است شکسته شوند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 رکورد دنیا فوتبال که ممکن است شکسته شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید