3 ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.

3 ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر

حسین خنیفر در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه تا شهریور امسال حدود 20 هزار نفر از دانشجومعلمان، فارغ التحصیل شده و تحویل آموزش و پرورش می شوند اظهار کرد: از این تعداد 8000 نفر رسمی و شبانه روزی و 12 هزار نفر جذب شده از طریق ماده 28 اساسنامه دانشگاه هستند. امیدواریم سال های آینده، پذیرش از طریق ماده 28 کاهش یابد و بیشتر از طریق کنکور سراسری باشد.

وی درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی نیز گفت: درخواست صدور 55 هزار مجوز جذب داده ایم و قرار بود آزمون استخدامی در اردیبهشت ماه برگزار شود، ولی هنوز هیچکدام به قطعیت نرسیده و شاید خرداد یا دیرتر برگزار شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی اظهار کرد: جذب فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها پس از پذیرفته شدن در آزمون استخدامی، از 16 رشته اصلی کتب درسی اعم از زبان انگیسی، فارسی، تاریخ، جغرافیا و … انجام می شود.

خنیفر درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی نیز اظهار کرد: با توجه به کمبود نیروی انسانی و افزایش میزان بازنشستگی ها در سال های اخیر، یکی از پیشنهادات ما این است که برای کاهش فشار بر آموزش و پرورش، بدون حذف واحد درسی و آسیب به دوره کارشناسی با احتساب دو ترم 10 واحدی در تابستان به صورت موقت برای چند سال، دانشجوها را سه ساله فارغ التحصیل کنیم که هنوز قطعی نشده است.

وی ادامه داد: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، اما ما آماده اجرای آن هستیم. اکنون منتظر مذاکره دو وزیر و نظرات کارشناسی وزارتین هستیم که بتوانیم برای دوره ای زمانی و برای حل این مشکل دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش شوند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 7892

به "3 ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر" امتیاز دهید

2 کاربر به "3 ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید