3 سناریو درباره آینده کرونا ، همه گیری ویروس تا 2022 ادامه دارد

به گزارش مجله کامپیوتر، پژوهشی جدید نشان می دهد احتمالا همه گیری ویروس کرونا در جهان تا 2 سال دیگر ادامه دارد. همچنین تا زمانی که دو سوم جمعیت جهان نسبت به ویروس ایمن نشوند، بیماری کنترل نخواهد شد.

3 سناریو درباره آینده کرونا ، همه گیری ویروس تا 2022 ادامه دارد

به گزارش خبرنگاران از مهر، گروهی از محققان در یک پژوهش جدید اعلام کرده اند همه گیری ویروس کرونا حداقل تا 2 سال دیگر ادامه می یابد و تا دوسوم جمعیت جهان نسبت به آن ایمن نشوند، این ویروس کنترل نخواهد شد.

طبق گزارش مرکز تحقیقات و سیاست گذاری بیماری های عفونی در دانشگاه مینه سوتا (CIDRAP)، کنترل شیوع ویروس کرونا کار سختی است زیرا این ویروس از افرادی که هیچ نشانه ای از بیماری ندارند، به راحتی به دیگران منتقل می شود. به همین دلیل کنترل آن سخت تر از آنفلوانزا است.

این در حالی است که در سراسر جهان میلیاردها شهفرایند در قرنطینه خانگی به سر می برند تا احتمال گسترش این بیماری کاهش یابد. اما هم اکنون دولت ها با احتیاط به کسب و کارها و اماکن عمومی اجازه می دهند فعالیت خود را از سر گیرند. با این وجود موج همه گیری ویروس کرونا احتمالاً تا 2022 میلادی ادامه یابد.

محققان دانشگاه مینه سوتا در این باره می گویند: این همه گیری به زودی پایان نمی یابد. مردم باید خود را برای ظهور دوره ای بیماری طی 2 سال آینده آماده کنند.

پزشکان و محققان سعی دارند هرچه سریع تر واکسنی را در مقادیر اندک آماده کنند.

درهمین راستا مایکل اوسترهولم محقق ارشد و مدیر CIDRAP در این باره به شبکه خبری سی ان ان می گوید: این ایده که همه گیری ویروس کرونا به زودی پایان می یابد برخلاف علم میکروبیولوژی است.

اوسترهولم و همکارانش برای دستیابی به این نتیجه چند مدل را برای پیش بینی تأثیرات آینده ویروس کرونا بررسی کردند، درباره میزان گسترش این ویروس میان مردم تحقیقاتی انجام دادند و اطلاعات درباره همه گیری های پیشین را مطالعه کردند.

این گروه معتقدند آنفلوآنزای اسپانیایی و کووید 19 که هر دو هنگام عطسه و سرفه منتقل می شوند، شباهت هایی دارند. آنفلوآنزای اسپانیایی در بهار 1918 تا اوایل تابستان 1919 میلادی شیوع یافت.

به نوشته بیزینس اینسایدر، مایکل اوسترهولم و همکارانش 3 سناریو درباره آینده همه گیری ویروس کرونا پس از موج اول (موج فعلی) و زمان پایان یافتن آن ارائه کرده اند.

در سناریو نخست، در تابستان و ماه های پس از آن، موج های کوچک و تکرارشونده همه گیری ویروس کرونا اتفاق می افتند. در این موج های بیماری افراد کمتری به ویروس مبتلا می شوند. اما این فرایند طی یک تا 2 سال آینده ادامه می یابد و درنهایت در 2021 میلادی موج ابتلاء ضعیف تر می شود. به گفته محققان وقوع موج های کوچک شیوع به رفتارهای اجتماعی افراد بستگی دارد.

در سناریو دوم، موج دوم شیوع کووید 19 که بزرگ تر است در پاییز و زمستان امسال اتفاق می افتد. این بدترین سناریو پیش بینی شده است و احتمال وقوع آن نیز از 2 سناریو دیگر بیشتر است. طی این سناریو در پاییز یا زمستان 2020 میلادی موج دوم همه گیری کووید 19 اتفاق می افتد. همچنین موج های کوچک تر شیوع ویروس نیز در 2021 میلادی ادامه می یابد.

در سناریو سوم جهان شاهد کاهش میزان انتقال ویروس کووید 19 در موج فعلی خواهد بود. در این سناریو پیش بینی می شود شرایط فعلی تنها موج شیوع ویروس کرونا خواهد بود. در ماه های آینده همه گیری کووید 19 به تدریج کاهش می یابد و نرخ ابتلای بیماران جدید کمتر می شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 30906

به "3 سناریو درباره آینده کرونا ، همه گیری ویروس تا 2022 ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 سناریو درباره آینده کرونا ، همه گیری ویروس تا 2022 ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید