دلتا در اروپا، از هشدارها درباره وقوع موج چهارم تا لغو طرح کاهش محدودیت ها

به گزارش مجله یک کامپیوتر، با توجه به شیوع گسترده ویروس جهش یافته دلتا در اروپا کشورهای عضو این اتحادیه از جمله نروژ طرح لغو محدودیت ها را به حال تعلیق درآورده و مقام های این اتحادیه هم درباره وقوع موج چهارم کرونا هشدار می دهند.

دلتا در اروپا، از هشدارها درباره وقوع موج چهارم تا لغو طرح کاهش محدودیت ها

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و انواع جهش یافته آن همچنان بحرانی حل نشده در اروپا به جای مانده و نگرانی های زیادی را در بین شهروندان و مقامات این اتحادیه ایجاد نموده است.

سفر هایکو ماس به مادرید

نوترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان با وجود تعداد روزافزون آمار مبتلایان در اسپانیا اما شرایط کرونایی در این کشور را نگران نماینده ندانسته و گفت: هیچ مدرکی دال بر این وجود ندارد که ما نگران این باشیم که در زمان قابل پیش بینی باید دوباره تصمیماتی بگیریم که گردشگر های آلمانی نتوانند به این کشور سفر نمایند.

ماس که به مادرید سفر نموده بود این سخنان را در آنجا ایراد کرد.

لغو طرح کاهش محدودیت ها در نروژ

کشور نروژ هم به دلیل توسعه ویروس دلتا در این کشور طرح های کاهش محدودیت های گسترده را به تعویق انداخت. نخست وزیر این کشور اعلام نمود : این خطر وجود دارد که به دلیل توسعه ویروس دلتا موج چهارم کرونا در شهروندان واکسینه نشده این کشور ایجاد گردد. بعلاوه افرادی که تنها یک دوز واکسن دریافت نموده اندو یا گروه های آسیب پذیر در چنین شرایطی در معرض خطر قرار دارند.

تداوم اختلافات در بین مقامات آلمانی بر سر واکسیناسیون بچه ها

با وجود درخواست ها از عرصه سیاسی از کمیسیون دائمی واکسیناسیون در آلمان (استیکو) برای توصیه عمومی به واکسیناسیون بچه ها در شرایط شیوع ویروس دلتا اما این نهاد بهداشتی در آلمان همچنان به موضع خود در قبال این مسئله پایبند است.

مسئله واکسیناسیون بچه ها با توجه به توسعه ویروس دلتا همچنان موضوعی مورد اختلاف بین مقامات آلمانی است و در حالی که بسیاری سیاستمداران خواهان توصیه عمومی برای واکسیناسیون بچه ها هستند بعضی مقامات بهداشتی دیگر این مسئله را رد می نمایند.

مارکوس زودر، رئیس حزب دولتی سوسیال مسیحی در آلمان از کمیسیون دائمی واکسیناسیون در آلمان (استیکو) خواهان ارائه توصیه عمومی برای واکسیناسیون بچه ها شده است.

وی با توجه به توسعه ویروس دلتا در کشورش واکسیناسیون همه دانش آموزان را لازم دانسته است. وی روز گذشته در پیامی توئیتری اعلام نمود که استیکو باید فورا این امر را مورد توجه قرار دهد که چه موقع باید واکسیناسیون بچه ها را توصیه کند. وی در این باره گفت: این امر حمایت برای همه را افزایش داده و به یک نسلی را که باید روی همه آزادی ها انصراف دهند دوباره آزادی می دهد.

با این همه حزب لیبرال دموکرات آلمان با این مسئله مخالفت نموده و رئیس فراکسیون این حزب در این مجلس در این باره گفته است: استیکو نیازی به مشاوره سیاستمداران ندارد و بر اساس دانش پزشکی و نه ملاحظات سیاسی سخن می گوید. وی فشار رئیس حزب سوسیال مسیحی بر این نهاد بهداشتی را درست ندانست.

کارل لایترباخ، از مشاوران دولت آلمان و مقام های بهداشتی حزب سوسیال دموکرات از کمیسیون دائمی واکسیناسیون در آلمان موسوم به استیکو درخواست نموده در توصیه های محدود نماینده خود برای واکسیناسیون بچه ها صرف نظر کند.

استیکو تا به حال هیچ توصیه عمومی برای واکسیناسیون همه بچه ها ارائه نداده است. این نهاد بهداشتی در آلمان واکسیناسیون را تنها برای بچه ها 12 تا 17 سال دارای بیماری های زمینه ای و خاص توصیه می نماید. استیکو حدود 3 هفته پیش دلیل خود برای چنین توصیه ای را این گونه شرح داد که خطر ابتلا به کرونای سخت برای بچه ها جزئی است.

تاکید مرکل بر اهمیت واکسیناسیون برای مقابله با شیوع دلتا

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم با توجه به شیوع تهاجمی ویروس دلتا در این کشور بر اهمیت واکسیناسیون در این شرایط تاکید نمودند.

مرکل امروز (دوشنبه) در آخرین مشاوره منظم سران حزب دموکرات مسیحی قبل از تعطیلات تابستان در برلین اعلام نمود: ما باید به نرخ واکسیناسیون 80 درصد برسیم. بخصوص بچه ها واکسینه نشده در پاییز همچنان آسیب پذیر خواهند بود.

کمیسر امور گردشگری دولت فدرال آلمان هم با توجه به خطرات در بحران کرونا خواهان کنترل های مرزی بیشتر برای مسافران شده است.

انگلیس با وجود افزایش مبتلایان به طرح لغو محدودیت ها پایبند می ماند

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم با وجود افزایش چشمگیر آمار مبتلایان همچنان می خواهد به طرح لغو محدودیت ها در 19 جولای و لغو طرح رعایت فاصله گذاری و استفاده اجباری از ماسک و دورکاری پایبند باشد. دولت انگلیس طی بیانیه ای دولتی روز دوشنبه این خبر را اعلام نمود.

آرمین لاشت، رئیس حزب دموکرات مسیحی و نامزد صدر اعظمی آینده آلمان از این حزب هم خواهان قواعد مشترک اروپایی برای تایید تماشاگران برای بازی های قهرمانی مسابقات فوتبال اروپا شد. وی تاکید نمود که به این ترتیب از توسعه سریع ویروس دلتا در اتحادیه اروپا جلوگیری می گردد.

212 ابتلای روزانه در آلمان

انستیتورابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 212 مورد کرونای نو در عرض 24 ساعت در این کشور اطلاع داد که به این ترتیب تعداد مبتلایان در ازای هر 100 هزار نفر در عرض یک هفته به 5 کاهش پیدا کرد. یک نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

هشدار درباره موج چهارم کرونا در آلمان

فراکسیون حزب لیبرال دموکرات آلمان هم با توجه به شیوع گسترده ویروس دلتا در این کشور خواهان آمادگی دولت برای وقوع موج نو کرونا شده و یک مقام فراکسیون این حزب در این باره گفت: دولت فدرال آلمان به منظور آماده شدن برای پاییز و موج چهارم احتمالی کرونا هیچ وقت نباید ماه های تابستان را بدون استفاده رها کند.

نخست وزیر لوکزامبورگ به بیمارستان رفت

زاویه بتل، نخست وزیر لوکزامبورگ هم که چندی پیش بعد از اجلاس سران اتحادیه اروپا در بروکسل تست کرونایش مثبت شده بود برای انجام بعضی آزمایش ها به بیمارستان منتقل شد.

بتل اولین دوز از واکسن کرونای خود را دریافت نموده است. وی در نشست سران بروکسل با بسیاری مقامات اروپایی از جمله آنگلا مرکل، ارتباط نزدیکی داشت.

هشدار وزیر بهداشت فرانسه درباره وقوع موج چهارم کرونا

اولیویر وران وزیر بهداشت فرانسه یکشنبه در اظهاراتی ضمن اشاره به قدرت شدید سرایت گونه دلتای ویروس کرونا، نسبت به خطر شیوع موج چهارم این ویروس تا انتها ماه جاری میلادی هشدار داده است.

وزیر بهداشت فرانسه از مردم این کشور خواست تا برای تزریق هرچه سریعتر واکسن کرونا اقدام نمایند.

وی گفت: به دلیل سرعت بسیار بالای انتقال گونه دلتای ویروس کرونا، احتمال شیوع موج چهارم این پاندمی تا انتها ماه جاری میلادی در فرانسه وجود دارد.

وزیر بهداشت فرانسه اضافه نمود: در 5 روز گذشته نرخ ابتلا به ویروس کرونا نه تنها کاهش نداشته بلکه با افزایش روبرو شده است. دلیل اصلی این مساله شیوع گونه دلتای این ویروس بوده است. ما باید سرعت واکسیناسیون را افزایش دهیم.

تمهیدات دولت بلغارستان برای تشویق شهروندان به زدن واکسن

کشور بلغارستان هم بری تشویق شهروندان به واکسیناسیون تمهیداتی را اتخاذ می نماید. نخست وزیر موقت این کشور اعلام نموده که هیچ کس نباید به واکسیناسیون مجبور گردد. وی در عین حال گفت: ما در حال آنالیز این مسئله هستیم که کسانی که دوز دوم کرونا را دریافت نموده اند کوپن دریافت نمایند.

تا به حال حدود 14.5 درصد بزرگسالان در این کشور واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

کریستالینا جیورجیوا، رئیس صندوق بین الملل پول هم کشورهای صنعتی عضو جی بیست درخواست کرد که در ملاقات آخر هفته خود اقدامات بیشتری برای ارائه واکسن به کشورهای فقیر مد نظر قرار دهند. وی وعده کشورهای صنعتی عضو جی 7 برای آماده کردن حدود یک میلیارد دوز واکسن برای این منظور را کافی ندانسته و اعلام نمود: ما باید قاطعانه تر رفتار کنیم.

نوترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس نوترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 2,549نفر به کرونا مبتلا شده اند و 9 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 24,170نفر به کرونا مبتلا شده اند و 15 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 808 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 26 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

به این ترتیب بر اساس نوترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,786,203نفر از شروع شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 111,161نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,930,534نفر به کرونا مبتلا شده اند و 128,231نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس نوترین آمارها تا به حال 4,263,797نفر به کرونا مبتلا شده اند و 127,680نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,833,868 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 80,911 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,738,542نفر به کرونا مبتلا شده اند و 91,584 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 60662

به "دلتا در اروپا، از هشدارها درباره وقوع موج چهارم تا لغو طرح کاهش محدودیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلتا در اروپا، از هشدارها درباره وقوع موج چهارم تا لغو طرح کاهش محدودیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید