50 درصد صادرات کشور به امارات، عراق و چین است

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: از 32. 5 میلیارد دلار صادرات سال گذشته 50 درصد آن با کشورهای امارات، عراق و چین اجرا شده است.

50 درصد صادرات کشور به امارات، عراق و چین است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش مجله کامپیوتر از زنجان، ولی الله افخمی راد امروز در همایش روز ملی صادرات در زنجان، اظهار کرد: تصمیم گیری های دولت درباره صارات هر زمانی که منطقی و منطبق بر راستا اصلی بوده سبب رشد صادرات شده است.

وی اضافه کرد: زمانی که با فرمول های غیر اصولی با مغوله صادرات برخورد می گردد، همیشه آمار ها پستی و بلندی های زیادی را نشان می دهند که باید در مواجهه با اقتصاد منطقی تر و عقلانی تر عمل گردد.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه نرخ تک ارزی زمانی که در کشور حاکم گردد نیازی به تعهد ارزی و جوایز صادراتی و سایر محدودیت ها نیست، گفت: با تک نرخی کردن ارز، صادر کننده به راحتی می تواند کار خود را انجام داده و برای کشور ارز آوری داشته باشد.

وی با اشاره به سیاست های دولت تدبیر و امید در حوزه صنعت و معدن و صادرات گفت: ما روندی را آغاز کردیم که در آن هر گونه فعالیت های غیر ضروری حذف شده است، تا یک سرمایه گذار به راحتی بتواند مجوز فعالیت کسب کند.

افخمی راد گفت: ما در نظام بین الملل یک صندلی خوب و تعریف شده ای نداریم، چرا که در صادرات ساز و کارهایی نداریم که راه را برای صادر کننده هموار کند.

وی توضیح داد: از 32. 5 میلیارد دلار صادرات سال گذشته 50 درصد تنها با کشورهای امارات، عراق و چین انجام شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: امروز در جهان حرف اول را کشورهایی می زنند که دارای صندلی مالی بالایی باشند.

ح

منبع: تسنیم
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13183

به "50 درصد صادرات کشور به امارات، عراق و چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 درصد صادرات کشور به امارات، عراق و چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید