56 لذت ساده که روزتان را سرشار از شادی می نمایند

به گزارش مجله کامپیوتر، یکی از مهم ترین اهدافی که باید در زندگی داشته باشید، این است که همواره برای شاداب و خرسند بودن خود کوشش کنید. بسیاری از مردم هنگامی که به خوشبختی و دلایل آن می اندیشند، به احتمال زیاد بیشتر به ثروت و اهداف عظیم مادی فکر می نمایند. ولی برای احساس شادی نیازی به مادیات یا ثروت زیاد نیست.

56 لذت ساده که روزتان را سرشار از شادی می نمایند

در حقیقت، راز شاد شدن این است که کوشش کنید لذت های ساده ای را بیابید که همواره در دسترس هستند و هر زمان می توانید آن ها را تجربه کنید. البته درست است که هر کس تعریف متفاوتی از خوشبختی و لذت بردن از زندگی دارد، ولی لذت های ساده فراوانی وجود دارند که می توانند کم وبیش هر کسی را شاد نموده و زندگی اشان را سرشار از احساس خوشبختی نمایند.

در این نوشتار به آشنایی با 56 لذت ساده می پردازیم که می توانید آن ها را هر روز انجام دهید و زندگی شادتری را سپری کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا راه چارههای مناسبی را برای داشتن اوقات خوش و لذت بخش آنالیز کنیم.

لذت های ساده چه چیزهایی هستند؟

به طور کلی، لذت های ساده را می توان رویدادها و تجربه هایی تعریف کرد که مثبت، کوتاه و لذت بخش هستند، در شرایط روزمره ظاهر می شوند و معمولا بدون هیچ هزینه ای در اختیار همه قرار دارند. با توجه به اینکه سبک زندگی، شخصیت و… هر شخص با شخص دیگر فرق دارد، این لذت ها هم ممکن است برای همه یکسان نباشند.

با وجود این، هر کسی می تواند به سادگی خود را سرگرم نموده و این لذت های ساده را در زندگی خود پیدا کند. برای نمونه، مراقبه یا مدیتیشن یک راه چاره ساده برای شاداب شدن و احساس خشنودی به تعداد می رود. ولی بعضی از مردم ممکن است حس بهتری نسبت به یوگا داشته باشند. تعدادی دیگر هم با پیاده روی و گام برداشتن در جنگل احساس شادابی می نمایند. تا زمانی که بتوانید روی این فعالیت ها و لذت ها تمرکز نموده و آنچه را که مناسب خودتان است پیدا کنید، می توانید زندگی روزمره اتان را شادتر کنید و اوقات خوش تری داشته باشید.

با در نظر گرفتن همه این ها، در ادامه لیستی از لذت های ساده ای را آورده ایم که می توانند شادی و حس خوشبختی بیشتری را وارد زندگی شما نمایند.

56 لذت ساده برای سپری کردن اوقات خوش و لذت بخش

1.

اگر روز بدی دارید، کفش خود را در بیاورید و پابرهنه روی چمن گام بردارید.

2.

رادیوی ماشین را خاموش کنید و از دیدن چشم انداز پیرامون خود لذت ببرید.

3.

هر روز صبح با نوشیدن یک فنجان قهوه انرژی به دست آورید.

4.

آخرین باری که از خواندن یک رمان لذت بردید کی بود؟ یک رمان خوب پیدا کنید و به دنیا تازه ای پا بگذارید.

5.

هیچ چیز مانند یک کاسه توت خوش مزه نمی تواند حال و هوای شما را دگرگون کند. بعلاوه می توانید به آن کمی خامه یا شکر قهوه ای هم بیفزایید.

6.

صبح ها زودتر بیدار شوید. دیدنی طلوع خورشید یکی از لذت بخش ترین کارها است که انرژی شما را هم افزایش می دهد.

7.

از ورزش و برنامه تمرینی خود لذت ببرید. زمانی را برای دویدن در نظر بگیرید و گاهی وزنه بزنید.

8.

اگر در شهرهای ساحلی زندگی می کنید، گاهی به ساحل بروید و ساحل گام بردارید. اگر نزدیک ساحل نیستید، می توانید به سراغ برکه ها، رودخانه یا حتی حوضچه های پارک ها بروید. در هر صورت، گام برداشتن کنار آب و شنیدن آوای جریان آب می تواند بسیار آرامش بخش باشد. بعلاوه گاهی با پای برهنه گام بردارید و بگذارید خنکی شن و گِل ها وجودتان را سرشار از انرژی کند.

9.

زمانی را برای تمرکز روی اندیشه هایتان در نظر بگیرید. اگر چند دقیقه ای را برای مراقبه و تمرکز سپری کنید، می توانید ارتباط ژرف تری با دنیا پیرامون خود داشته باشید.

10.

دوستی پیدا کنید که بخواهد با شما به کلاس یوگا بیاید. اینگونه هم از ورزش لذت خواهید برد، هم از وقت گذراندن با یک دوست!

11.

امروز دوش طولانی تری را تجربه کنید. دمای آب را کمی بیشتر کنید تا گرمای آب همه ترس ها، نگرانی ها، اضطراب و استرس شما را از میان ببرد.

12.

امروز عزیزان خود را در آغوش بگیرید. آخرین باری که دستانتان را دور آن ها حلقه کردید، کی بود؟ مطمئن باشید این کار روحیه و خلق وخوی شما را دگرگون خواهد نمود.

13.

گاهی اوقات یک آهنگ شاد پخش کنید و برای خودتان برقصید. این رهایی و تحرک می تواند انرژی شما را افزایش دهد و حسابی شادتان کند.

14.

با دوستان خود دورهمی بگیرید، فیلم های خنده دار ببینید، خاطره تعریف کنید و نهایت کوششتان را کنید تا از ته دل بخندید. با این کار بیخیال غم و غصه ها شوید و روحیه تان را زیر و رو کنید.

15.

آیا به شکلات علاقه دارید؟ اگر پاسختان مثبت است، حتما به سراغ شکلات تلخ بروید. اگرچه مزه آن کمی تلخ است، ولی احساس لذت و آرامش فوق العاده ای به شما می دهد.

16.

شاید مدتی باشد که با دوستان خود سخن نگفته اید. همین امروز گوشی را بردارید و به آن ها زنگ بزنید. پیغام دادن و شبکه های اجتماعی را کنار بگذارید و به طور مستقیم با آن ها گفت وگو کنید. سخن گفتن و خندیدن با دوستان صمیمی می تواند روحیه شما را بسیار تقویت کند.

17.

بستنی بخورید! بستنی یکی از پرطرفدارترین خوراکی ها است و کم وبیش همه از خوردن آن لذت می برند.

18.

اگر آب وهوا مناسب بود، با همسر خود بیرون بروید و کمی پیاده روی کنید. دیدن منظره ها و وقت گذراندن با عزیزان تان راه چارهی شگفت انگیز برای دگرگون کردن حال و هوایتان خواهد بود.

19.

اگر احساس خستگی، بی حوصلگی، افسردگی و… می کنید و می خواهید از دست آن خلاص شوید، آهنگ دلخواه اتان را پخش نموده و اتاقتان را تمیز کنید. کثیفی با بی حالی رابطه مستقیمی دارد. بنابراین، تمیز و مرتب کردن اتاق، افزون بر خود اتاق می تواند روحیه شما را هم پاک کند و استرس را از شما دور سازد.

20.

دیدگاه اتان درباره ی سیب زمینی سرخ نموده چیست؟ گمان نمی کنیم از آن بدتان بیاید. پس کمی سیب زمینی سرخ نموده برای خودتان تهیه کنید، گوشه ای بنشینید و از خوردن آن لذت ببرید.

21.

دفعه بعد که به حمام رفتید، برای خودتان آواز بخوانید. حتی می توانید یک آهنگ زیبا برای خودتان پخش کنید. با این کار به آسانی استرس و نگرانی ها را از میان خواهید برد.

22.

اگر فرزند دارید، آن ها را به پارک محله ببرید. خودتان روی نیمکت بنشینید و بازی کردن آن ها را دیدن کنید. اینگونه نه تنها حال خودتان را خوب می کنید، بلکه فرزندان تان هم اوقات خوشی خواهند داشت و به طور کلی پیوند قوی تری را با آن ها خواهید ساخت.

23.

آیا به آشپزی علاقه دارید؟ پس گاهی کمی خرید کنید و برای خودتان غذا بپزید. غذای محبوبتان را تهیه کنید و به اسم جایزه به خودتان هدیه دهید!

24.

اگر زندگی شما پر از استرس و مشغله فکری شده، از خانه بیرون بزنید، گوشی و اینترنت و… را کنار بگذارید و به پیاده روی در دل طبیعت بروید.

25.

شب ها به دیدنی آسمان و ستارگان بنشینید. اگر هوای شهر آلوده است، می توانید به حومه شهر بروید و از دیدن زیبایی های آسمان لذت ببرید.

26.

اگر در شهرهای ساحلی زندگی می کنید، افزون بر گام برداشتن در ساحل می توانید به ساختن قلعه های شنی مشغول شوید. لمس کردن شن بسیار لذت بخش است و استرس را از شما دور می نماید. بعلاوه حس پیروزی و موفقیت پس از ساخت قلعه های شنی می تواند حسابی شما را خشنود و شاد کند.

27.

گاهی اوقات با دوستان خود جمع شوید و به رستوران و آب میوه فروشی ها بروید. با این کار، از خوردن خوراکی های خوش مزه و دورهمی با دوستانتان لذت ببرید.

28.

اگر خسته هستید و احساس کم خوابی می کنید، کارهایتان را کنار بگذارید و کمی بخوابید. خواب عصرانه شما را حسابی شاداب و پرانرژی می نماید.

29.

خوردن صبحانه در رخت خواب یا تخت می تواند حس فوق العاده ای باشد. گاهی اوقات غذای محبوبتان را تهیه کنید و آن را در رخت خواب بخورید.

30.

به راستی ساحل و دریا می توانند حسابی آرامش بخش باشند. اگر در شهرهای ساحلی هستید، زمانی را برای آفتاب گرفتن در ساحل و شنیدن صدای دریا در نظر بگیرید. اگر هم در شهرهای ساحلی زندگی نمی کنید، هیچ جای ناراحتی نیست. دست کم می توانید از اینترنت ویدیوهای دریا را ببینید یا صدای آن را بشنوید تا احساس آرامش کنید.

31.

ماساژدرمانی یک راه چاره عالی برای درمان خستگی، افسردگی و افزایش انرژی و شادابی است. گاهی اوقات به مراکز ماساژدرمانی بروید و این کار را امتحان کنید. بعلاوه می توانید خودتان از ماساژورها بهره ببرید و بدون احتیاج به دیگران خودتان را ماساژ دهید.

32.

آیا پاهایتان خسته هستند و درد می نمایند؟ جوراب هایتان را در بیاورید و پاهایتان را روی فرش بکشید و جلو عقب کنید. این کار حس بسیار خوبی به شما می دهد و خستگی پاها را هم برطرف می نماید.

33.

این موضوع شاید برای همه رخ ندهد، ولی اگر تا به امروز وام گرفته اید یا چیزی را به صورت قسطی خریده اید، بنشینید و مقدار قسطی را که پرداخت نموده اید، جمع بزنید و از اینکه حجم زیادی از آن را بازپرداخت نموده اید، احساس آرامش پیدا کنید. شاید این گزینه کمی فرق داشته باشد و بعضی ها آن را لذت بخش ندانند. ولی پی بردن به اینکه حجم مشخصی از قرضتان را پرداخت نموده اید، می تواند حس موفقیت و لذت بخشی به شما بدهد.

34.

آیا بیرون باد می آید؟ پیاده روی در میان باد و حس کردن وزش آن روی پوست می تواند بسیار لذت بخش باشد. احساس سرزندگی آب وهوا را با همه وجودتان تجربه کنید و از زندگی لذت ببرید.

35.

آیا اهل ورزش هستید و همواره کوشش نموده اید تناسب اندام بهتری داشته باشید؟ پس از انتها هر جلسه تمرینی، چند دقیقه به خودتان فرصت بدهید تا ترشح هورمون اندورفین را که یک هورمون حال خوب کن است، به خوبی حس کنید و به یاری آن شاداب و پرانرژی شوید.

36.

یک دستگاه حباب ساز خریداری کنید و با آن سرگرم شوید. ساخت حباب و دیدن ترکیدن آن منجر به حس آرامش بخشی می گردد که روزتان را به کلی دگرگون می نماید.

37.

اگر آسمان پر از باران و آذرخش بود، هرگز این فرصت فوق العاده را از دست ندهید. با عزیزانتان به دیدنی باران و آذرخش بنشینید و احساس سرزندگی کنید.

38.

فیلم دیدن می تواند روحیه شما را به کلی دگرگون کند. گاهی اوقات به همراه خانواده یا دوستان فیلم ببینید و اوقات خوشی را سپری کنید.

39.

آیا فرزندانتان اهل ورزش و مسابقه هستند؟ اگر همین گونه است، به دیدنی مسابقات آن ها بنشینید و تشویق شان کنید. بدون شک هم شما و هم آن ها احساس بسیار بهتری خواهید داشت.

40.

آخرین باری که میزتان را مرتب کردید کی بود؟ به هم ریختگی و نامرتب بودن میز کار می تواند انرژی شما را کاهش دهد. اگر میزتان شلوغ و کثیف است، آن را تمیز کنید تا با انرژی بیشتری کارهایتان را پیش ببرید و احساس شادابی کنید.

41.

پیاده روی در پارک، تاب و سرسره بازی و دیدن فضای سبز می توانند خلق خوی شما را زیر و رو نمایند. به یاد دوران کودکی هم که شده، گاهی به پارک بروید و از فضای آن لذت ببرید.

42.

اگر به پاپ کورن یا پف فیل علاقه دارید، یک کاسه از آن تهیه کنید، کمی پنیر به آن بزنید و آن را به همراه دیدن فیلم و سریال میل کنید.

43.

به طور کلی، خوردنی ها می توانند حسابی لذت بخش باشند و احساس خوبی به شما بدهند. یکی دیگر از این خوردنی ها، کیک توت فرنگی است. شما می توانید این کیک را به صورت آماده خریداری کنید یا خودتان آن را بپزید. در هر صورت، با خوردن آن احساس خوبی خواهید داشت و روزتان را خشنود تر سپری خواهید کرد.

44.

آیا به حیوانات علاقه دارید؟ دیدن فیلم یا ویدیوهای مرتبط با حیوانات می تواند یکی از لذت بخش ترین کارهایی باشد که به طور روزانه انجام دهید. دیدن گربه و سگ و بازیگوشی آن ها، بدون شک حس خوبی به شما می دهد و زندگی تان را سرشار از عشق و لذت می نماید.

45.

در پوشه ورودی ایمیلتان چندتا ایمیل وجود دارد؟ بد نیست گاهی سری به این پوشه بزنید و ایمیل های اضافی را پاک کنید. پاک کردن ایمیل های اضافی و خواندن ایمیل های دریافتی، می تواند حس منظم بودن به شما بدهد و از استرس های روزانه شما بکاهد.

46.

آیا مرخصی های اضافه دارید که هیچ وقت از آن ها استفاده ننموده اید؟ گاهی اوقات مرخصی بگیرید و در خانه بنشینید. اینگونه می توانید از خستگی ها و استرس ها دور بمانید و باقی روزهای کاری را با انرژی بیشتری پیش ببرید.

47.

پیکنیک های خانوادگی هم راه چاره مناسبی برای گذراندن اوقات خوش و دور ماندن از درگیری های فکری هستند. گاهی به همراه خانواده در پارک محله خود یا حتی بیرون از شهر بروید و از بودن در کنار خانواده لذت ببرید.

48.

از آخرین باری که شنا کردید چه مدت می گذرد؟ در روزهای گرم، شنا کردن می تواند حس فوق العاده ای به شما بدهد. بعلاوه اگر شب ها به استخر بروید، حس تازه و شاداب تری را تجربه خواهید کرد.

49.

آیا در منطقه شما برف زیاد می بارد؟ اگر اینگونه است، به یک محیط برفی و دست نخورده بروید و کمی برف بازی کنید. بعلاوه می توانید آدم برفی بسازید. با این کار اوقات خوشی خواهید داشت و از طبیعت و زیبایی های آن لذت خواهید برد.

50.

اگر به ورزش علاقه دارید، تاریخ رویدادهای ورزشی را یادداشت کنید و به همراه دوستان به دیدنی مسابقات ورزشی بپردازید. رفتن به استادیوم یا حتی دیدنی مسابقات در تلویزیون می تواند بسیار لذت بخش و هیجان انگیز باشد.

51.

آیا کارهای زیادی را باید انجام دهید؟ یک لیست از این کارها تهیه کنید و به انجام آن ها بپردازید. دست کم یک کار را انجام دهید. زیرا با به انتها رساندن یک کار یا وظیفه، احساس موفقیت و شادی خواهید کرد و حس بهتری به خودتان خواهید داشت. بعلاوه می توانید انگیزه تان را هم افزایش دهید و به انجام باقی کارها بپردازید.

52.

هر زمان احساس خستگی یا کمبود انگیزه کردید، دوش بگیرید. دوش آب گرم برای آرام شدن بدن و از میان رفتن استرس مناسب است. دوش آب یخ هم برترین راه چاره برای برطرف خستگی و افزایش انرژی به تعداد می رود.

53.

به سراغ کارهای هیجانی و دیوانه وار بروید. چیزهای تازه را امتحان کنید، ورزش ها یا فعالیت های هیجانی را تجربه کنید و به طور کلی کوشش کنید زندگی تان را از یکنواختی در بیاورید و کمی تنوع به آن بدهید.

54.

شیرینی محبوب شما چیست؟ آن را تهیه کنید و هر از گاهی بخورید. این کار برای از بین بردن استرس و افزایش انگیزه بسیار سودمند است.

55.

به حیاط بروید، روی زمین دراز بکشید و به آسمان و ابرها نگاه کنید. کوشش کنید تک تک ابرها را ببینید و به شیوه حرکت آن ها توجه کنید. بعلاوه حدس بزنید آن ها شبیه چه چیزی هستند. از نهایت خلاقیت و تخیل خود استفاده نموده و ابرها را به اشکال گوناگون تشبیه کنید.

56.

دیگران را بخندانید و حالشان را خوب کنید. اگر می خواهید خودتان احساس شادی کنید، یکی از برترین راه چارهها این است که دیگران را خشنود کنید و با دیدن خنده آن ها خودتان هم شاد شوید. برای دیگران لطیفه تعریف کنید و خاطره های خنده دار بگویید تا هر زمان که خنده آن ها را دیدید، متوجه شوید خودتان هم سرشار از شادی و لذت شده اید.

سخن انتهای

این هم از 56 لذت ساده که می توانند حال و هوایتان را دگرگون نموده و زندگی شما را سرشار از حس شادی و خشنودی نمایند.

اگرچه با توجه به اوضاع کرونا و شرایط نامناسب مردم ممکن است بعضی از این راه چارهها مناسب نباشند، ولی تا جای ممکن برای خشنود کردن خودتان و نزدیکان تان کوشش کنید و در پی لذت های ساده ای بگردید که استرس و اضطراب را از میان می برند و به شما برای داشتن اوقاتی خوش یاری می نمایند.

بدون شک اگر زندگی پر از مسائل و درگیری ها باشد، باید بیشتر برای خشنود بودن و حس سرزندگی کوشش کرد. اگر همواره شادی خود و دیگران را در اولویت قرار دهید، آسان تر می توانید با مسائل و چالش های زندگی روبه رو شوید و به خواسته هایتان دست پیدا کنید.

بنابراین، از این لذت های ساده یاری بگیرید، دیدی مثبت به زندگی داشته باشید و از هر موقعیتی برای لذت بردن بهره ببرید تا در نهایت مسائل را پشت سر بگذارید و زندگی را سرشار از حس خوشبختی و موفقیت کنید. در انتها، اگر شما هم راه چارههای ساده ای برای شاد بودن می شناسید، آن ها را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

منبع: Happier Human

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 63021

به "56 لذت ساده که روزتان را سرشار از شادی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "56 لذت ساده که روزتان را سرشار از شادی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید