آشنایی با بی استرس ترین شهرهای جهان

به گزارش مجله یک کامپیوتر، 20 مورد از بی استرس ترین شهرهای جهان

اگر در پی آشنایی با بی استرس ترین شهرهای جهان هستید با خبرنگاران همراه باشید. هر شهر بر مبنای تراکم جمعیت، فضای سبزی که به ساکنانش ارائه می کند، امنیت، ترافیک، حمل و نقل عمومی و اندازه آفتابش در سال بررسی شده است. آلودگی های آن ها از نظر هوا، صدا و نور بررسی شده است. از نظر مالی نرخ بی کاری، سرانه بدهی، قدرت خرید خانواده هاو خدمات اجتماعی در نظر گرفته شده است. اندازه توجه به سلامت فکری، جسمی و فیزیکی افراد نیز لحاظ شده است.

آشنایی با بی استرس ترین شهرهای جهان

20- ملبورن | MELBOURNE استرالیا

ملبورن استرالیا همیشه در بالای لیست جا خوش کرده است. ملبورن 7 سال پیاپی از طریق Economist Intelligence Unit بهترین شهر جهان برای زندگی لقب گرفت.

19- ابوظبی | ABU DHABI امارات متحده عربی

اگرچه این شهر از نظر آلودگی در جایگاه مطلوبی قرار ندارد اما ساکنان ابوظبی به لطف امنیت اجتماعی عالیشان از یک زندگی کاملا بی استرس، بدون ترافیک و با بیشترین آفتاب ممکن بهره می برند.

18- هلسینکی | HELSINKI فنلاند

ساکنین فنلاند از سلامت روحی و جسمانی بالایی برخوردارند. شهری که به بهترین نحو پایه گذاری شده و مملو از فضای سبز است. برای حمل و نقل عمومی گزینه های زیادی وجود داد. ممکن است نرخ بیکاری در این شهر اندکی بالاتر از سایر شهرهای موجود در لیست بی استرس ها باشد اما با امنیت اجتماعای خوب قدرت خرید بالای خانواده ها این ضعف را جبران کرده است. هرگاه صحبت از زندگی آرام می شود نام هلسینکی مطرح خواهد شد.

17- آوکلند | AUCKLAND نیوزلند

هرچند آوکلند سومین شهر پرجعیت نیوزلند است اما تراکم جعیت آن بالا نیست و فضای سبز کافی برای تفریح ساکنانش در آن وجود دارد. همچنین در لیست کیفیت زندگی شهرها آوکلند همیشه جایگاهی قابل توجه دارد.

16- اسلو | OSLO نروژ

این شهر از نظر نور آفتاب بسیار ضعیف است که این امر موجب کاهش رتبه اسلو در سلامت روان نیز شده است. اما به جز این مسائل شهری بسیار سرزنده است.

15- درسدن| DRESDEN آلمان

در میان یکی از چندین شهری که از کشور آلمان در این لیست جای گرفته اند. درسدن شهری است که می توان از پس هزینه های آن بر آمد.شهری آرام برای زندگی. اگرچه شهرهای دیگر از حمل و نقل عمومی بهتری برخوردار هستند اما درسدن یکی از کم استرس ترین ترافیک ها جهان را دارد.

14- نیس | NICE فرانسه

این شهر ساحلی در فرانسه فقط برای گذراندن تعطیلات عالی نیست. بلکه شهری آرام و به دور از استرس برای زندگی نیز هست. ساکنان آن از آفتاب کافی، آلودگی پایین و فعالیت های فضای باز زیاد بهره می برند که نرخ بالای بی کاری شهر را جبران می کند.

13- ولینگتون | WELLINGTON نیوزلند

دومین شهر نیوزلند که در لیست جای گرفته است. ولینگتون به ساکنانش دسترسی آسان به فضای خارجی را ارائه می دهد و همچنین مرکزی با قیمت مناسب برای زندگی نیز می باشد.

12- سیاتل | SEATTLE آمریکا

تنها شهر آمریکا که در این لیست قرار گرفته است. این شهر از کیفیت زندگی بالایی برخوردار است اما یه دلیل ضعف در امنیت اجتماعی و حمل و نقل عمومی ضعیفش رتبه 12 را کسب کرده.

11- زوریخ | ZURICH سوئیس

مرکز بانکی و اقتصادی جهان! از نرسیدن به 10 کشور بی دغدغه جهان شرمنده است. زوریخ در حمل و نقل عمومی، ترافیک، فضای سبز و امنیت امتیازات خوبی کسب کرده است. برابری اجتماعی نیز در زوریخ مثال زدنی است.

10- گراتس | GRAZ اتریش

وبسایت Lonely Planet گراتس را بی دغدغه ترین شهر اتریش می خواند و 100% درست می گوید. ساکنین از امنیت اجتماعی بالا، پایداری شرایط اقتصادی و سلامت فکری و جسمی برخوردارند.

9- هامبورگ | HAMBURG آلمان

اگرچه قطعا هامبورگ آفتابی ترین شهر جهان نیست اما بسیار شاد است. این شهر زیر ساخت خوبی دارد، سرسبز و تمیز است.

8- سیدنی | SYDNEY استرالیا

اگرچه سیدنی به خاطر امنیت و ترافیک بالا مقداری امتیاز از دست داده است. اما به خاطر سلامت بالای شهروندانش، زیر ساخت مناسب و متصل شهریش و شرایط پایدار و قابل اعتماد اقتصادی در لیست ریلکس ترین ها توانسته این جایگاه را کسب کند.

7- ادینبورگ | EDINBURGH اسکاتلند

مرکز اسکاتلند ممکن است در ترافیک حل و نقل و آفتابی که سالیانه به شهروندانش می رسد امتیاز بالایی کسب نکند اما هوای تمیز، وسایل حمل و نقل عمومی در دسترس و فضای سبز آن را در لیست بی استرس ترین شهرها قرار داده است.

6- بوردو | BORDEAUX فرانسه

بوردویکی از پاک ترین شهرهای جهان (و این لیست) از نظر آلودگی هوا، نور و صدا است. ساکنان آن از جاده های خلوت و روان، حمل و نقل عمومی مناسب، امنیت اجتماعی بالا و هزینه های زندگی قابل پرداخت (بر خلاف نرخ بی کاری بالا در شهر) بهره می برند.

5- مونیخ | MUNICH آلمان

اگر چه تراکم جمعیت در این شهر بسیار بالا است که موجب ایجاد آلودگی بالا در نور و صدا شده است. اما هزینه زندگی در آن بسیار مناسب است و پایین ترین نرخ بی کاری را در لیست بی استرس ترین شهرهای جهان دارد.

4- برن | BERN سوئیس

برن ممکن است از نظر اقتصادی بهترین شهر جهان برای زندگی نباشد اما دست رسی شهروندانش به فضای باز و سبز زیاد و سیستم حمل و نقل عمومی منسجم آن را در این جایگاه قرار داده است. همچنین در این شهر بین شهروندان حس امنیت و عدالت اجتماعی بالایی جود دارد.

3- هانوفر | HANNOVER آلمان

به کمک هزینه های قابل پرداخت و زندگی عاری از آلودگی هانوفر به سادگی توانسته جزو سه شهر برتر لیست بی استرس ترین شهرهای جهان برای زندگی باشد.

2- لوکزامبورگ | LUXEMBOURG لوکزامبورگ

زندگی در این شهر کاملا آرام و بدون دغدغه است. ترافیک بدون استرس، شهروندان سالم و هزینه های مناسب زندگی آن را در این لیست قرار داده اند. ممکن است آب و هوایش بهترین نباشد اما کیفیت زندگی در آن بی مثال است.

1- اشتوتگارت | STUTTGART آلمان

و اما اشتوتگارت بالاترین رتبه را در لیست بی استرس ترین شهرهای جهان کسب می کند. این شهر پر از پارک و فضای سبز است. از امنیت بالایی برخوردار است و هزینه های زندگی در آن قابل پرداخت است. با توجه به جایگاهی که در لیست کسب کرده است شکی نیست که شهروندانش علارغم آب و هوای بد آن از سلامت روحی و جسمی بالایی برخوردارند.

منبع: simplemost.com

منبع: الی گشت
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 71738

به "آشنایی با بی استرس ترین شهرهای جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با بی استرس ترین شهرهای جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید