آشنایی با عجیب ترین اسرار هندوستان

به گزارش مجله کامپیوتر، پدیده های طبیعی منحصربفرد، بناها و نیایشگاه های باستانی و باشکوه، تنوع بیشمار مذاهب، زبان ها و فرهنگ ها و … همگی در کنار هم هند شگفت انگیز را به وجود آورده اند. در میان تمام این موارد، باز هم موضوعاتی وجود دارند که در خودِ هند هم اسرارآمیز و رمزآلود به حساب می آیند.

آشنایی با عجیب ترین اسرار هندوستان

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید.

اسرار هند

1- کودینی، روستای دوقلوها

با هر معیار و مقیاسی که حساب کنیم احتمال دوقلو و سه قلوزایی بسیار نادر و کمیاب است. در حقیقت، به طور میانگین از هر 1000 بارداری پیروز در جهان تنها 16 مورد منجر به دوقلوزایی می گردد. این آمار به طور کلی است و در کشور هند این میانگین از این هم پایین تر است و حدود 9 مورد از هر 100 تاست. یکی از عجیب ترین اسرار هند در روستایی به نام کودینی در ایالت کرالای هند وجود دارد. در این روستای عجیب، در بین حدود 2000 خانوار 400 جفت دوقلو وجود دارند! یعنی در این روستا که راه بروید مدام با دوقلوهایی شبیه به هم روبرو خواهید شد!

دانشمندان و محققین ژنتیک مدت های مدیدی روی این پدیده نادر مطالعه و تحقیق نموده اند اما هنوز نتوانسته به جواب روشنی برسند و علت دقیق و تعیین این موضوع را شناسایی نمایند. با این حالی که دانشمندان ژنتیک را علت احتمالی این موضوع می دانند، اما جالب این است که مردم این روستا فارغ از مذهب، نژاد و اصالتشان همگی در چند نسل گذشته شان چندین جفت دوقلو داشته اند. آمار دوقلوهای این روستا در حال افزایش است و سال به سال تعداد دوقلوهای بیشتری در این روستا متولد می شوند.

یکی از عجیب ترین اسرار هند در روستایی به نام کودینی در ایالت کرالای هند وجود دارد

2- پراهلاد جانی، مردی که بیش از 40 سال است بدون غذا زنده مانده است

کشور هند ماًمن مربیان و مرشدان و راهبان مذهبی است و در هر گوشه از این کشور می توانید این افراد مذهبی را پیدا کنید که به اعمال مذهبیشان مشغولند. با این حال، یکی از عجیب ترین اسرار هند وجود مردی به نام پراهلاد جانی (Prahlad Jani) است. این مرد که در سال 1929 به جهان آمده ادعا می نماید که بیش از 40 سال است بدون آب و غذا زنده مانده است و بدنش نیازی به غذا ندارد!

در تمام این سال ها دانشمندان و منتقدان کوشش نموده اند تا دست او را رو نمایند، اما ظاهرا نتوانسته اند و هیچ دلیلی مبنی بر رد این ادعا پیدا ننموده اند. در سال 2010، تیمی متشکل از 35 محقق و دانشمند تصمیم گرفتند یکبار برای همواره جانی را مورد آزمایش قرار بدهند و صحت ادعاهایش را آنالیز نمایند. آن ها پرهلاد جانی را به مدت 15 روز زیر نظر قرار دادند، اما متوجه شدند که او بدون غذا و آب در صحت و سلامت کامل به سر می برد و هیچ مسئله ای برایش پیش نیامده است. البته به دستور دولت هند، جزئیات این آزمایش هیچ گاه به طور رسمی منتشر نشده است. چگونگی زنده مانده جانی بدون آب و غذا هنوز هم یکی از عجیب ترین اسرار هند است که بدون پاسخ باقی مانده است.

3- ستون آهنی اسرارآمیز دهلی: کرتی استامبا | Kirti Srambha

همه ما می دانیم که آهن هنگامی که در برابر رطوبت و آب قرار می گیرد دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می گردد. خاصیت ضدزنگ بودن آهن در طول انقلاب صنعتی در تمدن های غربی کشف و مورد استفاده نهاده شد. با این حال، یکی از عجیب ترین اسرار هند وجود ستونی آهنی در دهلی هند است که بدون هیچ گونه روکش و فناوری خاص بیش از هزار سال است که بدون هیچ گونه زنگ زدگی و خوردگی، سالم باقی مانده است.

بیشتر بخوانید: چگونه ویزای هند بگیریم؟

ستون پیروزی یا کرتی استامبا سازه ای با وزن 6 تن است که در حدود قرن 5 از جنس آهن ساخته شده است و بیش از هزار سال است که بدون هیچ گونه اثری از زنگ زدگی و خوردگی سالم و افراشته باقی مانده است. راز سالم ماندن این ستون توجه دانشمندان زیادی را به خود جلب نموده است اما هنوز هیچ جواب قطعی و تعیینی برای این موضوع پیدا نشده است. تنها فرضیه ای که می تواند فناناپذیری ستون آهنی دهلی را توجیه کند استفاده از تکنولوژی و فناوری پیشرفته است که در آن موقع استفاده شده است. هرچند این موضوع در حد فرضیه است و شواهدی دال بر درست بودن آن کشف نشده است.

راز سالم ماندن ستونی آهنی در دهلی هند توجه دانشمندان زیادی را به خود جلب نموده است

4- روستای بدون در و قفل: روستای شانی شینگناپور | Shani Shingnapur

در ایالت مهاراشترا هند روستایی کوچک و دورافتاده وجود دارد که به یکی از عجیب ترین اسرار هند تبدیل شده است. وقتی وارد این روستا می شوید بالافاصله متوجه می شوید که خانه های این روستا بدون قفل و بست هستند و حتی در هم ندارند! مردم روستا جواهرات، پول و وسایل گرانقیمتشان را بدون هیچ گونه حفاظ و دربی در خانه رها می نمایند و به سراغ کار خود می فرایند. نکته غیرقابل باور این که با وجودی که این خانه ها هیچ دربی ندارند در طول 300 سال گذشته هیچ گزارش دزدی و سرقتی مشاهده نشده است. طبق باورها و افسانه های محلی روستای شانی شینگناپور توسط یکی از خدایان هندو به نام شانی محافظت می گردد و هر دزدی که بخواهد از این روستا و خانه هایش سرقت کند توسط این رب النوع مجازات می گردد و کور می گردد! این باورها آنقدر در مردم عمیق و ریشه دار است که هیچ بانکی در روستا وجود ندارد و ایستگاه های پلیس هم چیزی به اسم بازداشتگاه ندارند.

در طول 300 سال گذشته هیچ گزارش دزدی از روستای شانی شینگناپور مشاهده نشده است

5- ستون معلق لپاکشی | Hanging Pillar of Lepakshi

در کشور پهناور هند بناها و نیایشگاه های مذهبی شگفت انگیز و بسیار تاریخی وجود دارند که از بسیاری جهات قابل توجه هستند. این بناها علاوه بر جنبه مذهبی و اهمیتی که برای باورمندان دارند از لحاظ معماری و شکوه و عظمت ساختارشان هم بسیار قابل توجهند. در یکی از این بناها به نام آندرا پرادش یک ستون بسیار عجیب واقع شده است که به جرات یکی از عجیب ترین اسرار هند است.

این ستون اسرارآمیز معلق است! در بین بیش از 60 ستونی که در این بنا وجود دارد یک ستون سنگی حکاکی شده زیبا وجود دارد که کاملا معلق است و انتهایش با کمی فاصله از زمین نهاده شده است. ستون معلق لپاکشی چند سانتی متر از سطح زمین فاصله دارد و عملا روی هوا معلق مانده است! دانشمندان تحقیقات زیادی انجام داده اند تا راز معلق ماندن این ستون سنگی را کشف نمایند اما هنوز هیچ پاسخی برای آن پیدا ننموده اند. ستون معلق لپاکشی یکی از معروف ترین و عجیب ترین اسرار هند است و سالانه هزاران جهانگرد تنها برای دیدن این ستون عجیب به این منطقه سفر می نمایند تا این پدیده غیرطبیعی را با چشمهای خودشان ببینند.

ستون معلق لپاکشی چند سانتی متر از سطح زمین فاصله دارد و روی هوا معلق مانده است

6- گنج پنهان غارهای سون باندر | Son Bhandar Bhandar

غارهای سون باندر مجموعه سازه هایی سنگی هستند که در پای تپه های وایبار در دل کوه تراشیده شده اند و به زیبایی هرچه تمام تر فرهنگ و آئین های هندویان قدیم را به نمایش می گذارند. در این غارها راهبان بودایی و هندوی زیادی ساکن بوده اند و به عبادت و نیایش مشغول بوده اند. اما چیزی که این غارها را در زمره عجیب ترین اسرار هند قرار می دهد موضوع دیگریست.

گفته می گردد که داخل این غارها گنجی بزرگ مخفی شده است. طبق افسانه های محلی، غربی ترین غار محل دفن ثروت بی همتای شاه موریان بیمبیاساراست که در قرن 6 قبل از میلاد حکومت می نموده است. داستان های زیادی در خصوص ثروت افسانه ای این شاه بر سر زبان ها جاری است و گفته می گردد که شاه برای آن ثروتش به پسرش که به زور بر تخت پادشاهی نشسته بود نرسد آن را در غارهای سون باندر مخفی نموده است. در طول سال ها گروه های زیادی سعی نموده اند این گنج پنهان را کشف نمایند، اما هیچ کدام پیروز نشده اند.

غارهای سون باندر سازه هایی سنگی هستند که در پای تپه های وایبار در دل کوه تراشیده شده اند

7- دریاچه اسکلت هند: روپکاند | Roopkund

آخرین مورد از عجیب ترین اسرار هند که به شما معرفی می کنیم دریاچه اسکلت است. دریاچه روپکاند در ایالت اوتارکاند هند نهاده شده و به دلیل قرارگیری در رشته کوه های هیمالیا طبیعت بسیار زیبا و بکری دارد. با این حال، دلیل شهرت این دریاچه وجود اسکلت هایی در ته دریاچه است که به همین دلیل به آن نام دریاچه اسکلت داده اند. در کف این دریاچه بقایای بیش از 200 اسکلت وجود دارد که سال ها ذهن دانشمندان را به خود مشغول نموده بود. نظریه ها و تئوری های مختلفی در خصوص منشا این اسکلت ها وجود داشت تا ایت که بعد از تحقیقات فراوان، تعیین شد که این اسکلت ها متعلق به افرادی بوده که در طول قرن نهم از این راستا عبور می نموده اند و دچار طوفان شده اند. با تمام شدن زمستان که برف ها آب می گردد این اسکلت ها از زیر آب نمایان می شوند و منظره ای ترسناک و عجیب به وجود می آورند.

دریاچه اسکلت یکی دیگر از عجیب ترین اسرار هند می باشدمنبع: گردشبان
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 41754

به "آشنایی با عجیب ترین اسرار هندوستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با عجیب ترین اسرار هندوستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید