شروع طرح گردشگری تهران با تو در روز تهران

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر امیر موسوی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت تهران گشت ارغوانی وابسته به سازمان فرهنگی هنری و شهرداری تهران در خصوص تورهای یک روزه و نیم روزه تهران با تو گفت: حدود 10 سال پیش برنامه تهرانگردی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران راه اندازی شد. این تورها به صورت پراکنده فعالیت می کردند. اما طرح گردشگری تهران با تو یک پروژه جدید ویژه دانش آموزان است که در پی امضای تفاهم نامه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت خود را همزمان با هفته تهران شروع می نماید.

شروع طرح گردشگری تهران با تو در روز تهران

وی اضافه کرد: مخاطب طرح گردشگری تهران با تو در مرحله نخست آموزش و پروش است. در این تورها دانش آموزان در تمامی مقاطع از مدرسه های دولتی و غیر دولتی می توانند با تخفیف از بسته های متفاوت تهرانگردی استفاده نمایند. البته مخاطبان غیر دانش آموزی نیز می توانند با مراجعه به سایت از تورهای دیگر تهرانگردی استفاده نمایند.

موسوی در شرح تخفیف ها و انواع تورها گفت: بخشی از خدمات این تورها رایگان است و بخشی از آن با تخفیف های 50 تا 60 درصدی همراه است. در این برنامه توجه به یک سفر ایمن از مهم ترین اهداف است و به همین دلیل برای انتخاب راننده و وسیله نقلیه شرایط استانداردی در نظر گرفته گردیده است. همچنین برای هر گروه سنی یک بسته متفاوت تهرانگردی طراحی گردیده است. این تورها با موضوع های مختلفی و با عنوان هایی همچون؛ باستان شناسی، تاریخ سینما، شهر زیست پذیر، ری گردی و... نام گذاری گردیده است. تورهای دانش آموزی تهران با تو با حضور راهنمایان متخصصی برگزار می گردد که با نگاه دانش آموزی آشنا هستند و می توانند به خوبی دانش آموزان را با تاریخ تهران آشنا نمایند. برای این تورها 27 مسیر طراحی گردیده است که قیمت آن ها از 22تا 44هزار تومان است.

مدیر عامل شرکت تهران گشت ارغوانی اضافه کرد: در سال های گذشته شهرداری تهران تورهای تهرانگردی در نوروز را با عنوان هایی همچون؛ مهمان تهران و تهرانگردی به وسیله معاونت اجتماعی شهرداری تهران برگزار می کرد. اما این برنامه برای جمعیت تهران کفایت نمی کند و نیازمند این است که در طول سال انجام گردد. در همین راستا این اتفاق را با جامعه مخاطب دانش آموزان شروع کردیم.

موسوی در سرانجام هدف اصلی تورهای تهرانگردی را ارتقای اطلاعات خانواده های تهرانی از فرهنگ و تاریخ تهران دانست و گفت: اطلاعات تورهای دانش آموزی به وسیله فرهنگ سراها به مدارس مناطق منتقل می گردد و مدرسه ها با ارتباط با مدیریت فرهنگی هنری هر منطق می توانند برای ثبت نام در این برنامه ثبت نام نمایند. همچنین مخاطبان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی tehranbato.farhangsara.ir از جزئیات تورها آگاه شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 18 بهمن 1397 شناسه مطلب: 1593

به "شروع طرح گردشگری تهران با تو در روز تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع طرح گردشگری تهران با تو در روز تهران"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید