آمار ویژه پرسپولیس: یک کلین شیت تا بهترین آمار دفاعی

به گزارش مجله کامپیوتر، پرسپولیس اگر مقابل سپاهان کلین شیت کند، به بهترین آمار خط دفاعی خود در 4 فصل اخیر خواهد رسید.

آمار ویژه پرسپولیس: یک کلین شیت تا بهترین آمار دفاعی

به گزارش خبرنگاران ، پرسپولیس اگر مقابل سپاهان کلین شیت کند، به بهترین آمار خط دفاعی خود در 4 فصل اخیر خواهد رسید. قرمزها در سیزدهمین بازی فصل هم موفق به کلین شیت شدند. آخرین باری که دروازه پرسپولیس باز شد، بازی با پیکان بود و آخرین بازی که 2 گل دریافت کردند، به بازی با همین ذوب آهن در هفته بیست و نهم لیگ هفدهم بازمی گردد.

تیم برانکو در غیاب بسیاری از مهره ها و در روزهای سخت محرومیت، استحکام دفاعی خود را در لیگ هجدهم حفظ و آمار بسیار خوبی را ثبت نموده است. در این فصل تنها صنعت نفت، نساجی، سایپا و پیکان موفق به گلزنی مقابل پرسپولیس شده اند. نکته جالب اینکه در فصل جاری مصلح، انصاری و ماهینی که مدافعان شاخص پرسپولیس هستند، دچار مصدومیت شدند که دو دفاع کناری کل فصل را از دست دادند و مصلح هم در 2 بازی اخیر غایب بوده است!

در دوران برانکو به جز لیگ پانزدهم، پرسپولیس همواره خط دفاعی مطمئنی در اختیار داشته است. در لیگ پانزدهم قرمزها در 13 هفته ابتدایی 16 گل خوردند و آمار بسیار ضعیفی از خود بر جای گذاشتند. آن ها از سپاهان 4 گل دریافت کردند و تیم هایی نظیر سایپا، ذوب آهن و... نیز 2 گل به پرسپولیس زدند. اما فصل بعدی آمار گل خورده قرمزها تا انتها هفته چهاردهم مثل این فصل 4 گل بود.

در لیگ هفدهم نیز آن ها تا اینجای فصل 6 گل خورده بودند. حضور سیدجلال حسینی، علیرضا بیرانوند و شجاع خلیل زاده مشخصا کیفیت خط دفاع پرسپولیس را بهتر کرد و باعث شد کلین شیت عادت تیم برانکو گردد. قرمزها اما هیچگاه نتوانستند در 14 هفته ابتدایی تنها 4 گل دریافتی داشته باشند!

در هفته چهاردهم لیگ شانزدهم، احسان پهلوان گل شماره 5 را به تور دروازه پرسپولیس چسباند و حالا قرمزها بار دیگر چهاردهمین بازی فصل را در اصفهان برگزار می نمایند اما امیدوارند این بار سیدجلال و رفقا با کلین شیتی ارزشمند از نصف دنیا بازگردند. در این صورت پرسپولیس به بهترین رکورد تاریخ خود با برانکو خواهد رسید و می تواند در انتها فصل بهترین رکورد گل خورده تاریخ را هم که به نام خودش است، جابجا کند. میانگین گل خورده پرسپولیس، تقریبا یک گل در هر سه بازی است.

2 - 350

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 12 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 2902

به "آمار ویژه پرسپولیس: یک کلین شیت تا بهترین آمار دفاعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار ویژه پرسپولیس: یک کلین شیت تا بهترین آمار دفاعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید