آواز خواندن باعث تقویت دستگاه تنفسی می گردد؟

به گزارش مجله کامپیوتر، ایرنا/ توصیه های این روزها از شستشوی دست ها تا رعایت فاصله اجتماعی، همه و همه برای جلوگیری از ابتلا به کرونا موثر است. کرونا باعث شده است ما توجه بیشتری به سیستم تنفسی خود داشته باشیم و اهمیت ریه را دریابیم. راه هایی برای حفظ سلامت ریه و تقویت آن وجود دارد. اگر شما از آواز خواندن زیر دوش حمام لذت می برید، شانس بیشتری دارید که ریه سالمی داشته باشید. آواز خواندن به ظرفیت ریه شما یاری می نماید.

آواز خواندن باعث تقویت دستگاه تنفسی می گردد؟

ریه ها به بدن اکسیژن می رسانند و ضایعات دی اکسید کربن را بیرون می نمایند. بنابراین عجیب نیست که هنگام بروز مسائل مزمن ریه، سلامت کلی بدن تحت تأثیر قرار می گیرد. در این گزارش کارهای ساده ای وجود دارد که سلامت ریه و عملکرد آن را بهبود بخشد.

1. سیگار نکشید

استعمال دخانیات به ریه ها آسیب می رساند و انواع مسائل ریه از سرطان ریه تا بیماری های تنفسی را موجب می گردد. در این حالت شما در مقابل بیماری های تنفسی آسیب پذیرتر می شوید.

2. تمرینات تنفسی انجام دهید

یک نفس عمیق بکشید. این کار بسیار ساده یکی از تمرین هایی است که به سلامت ریه های شما یاری می نماید. با قوس پشتی بایستید و نفس بکشید، ده ثانیه نفس خود را حبس کنید و مجددا بازدم داشته باشید.

3. به اندازه کافی ویتامین D مصرف کنید

سطح بالای ویتامین دی با سلامت و عملکرد بهتر ریه همراه است. در تابستان بسته به اینکه د چه جایی زندگی می کنید، می توانید بیشتر ویتامین D دریافت کنید. اکنون که به سمت ماه های تابستان پیش می رویم بحران های کمبود ویتامین دی کمتر خواهد شد. ویتامین دی را می توان در غذاهایی مانند ماهی های روغنی، زرده تخم مرغ و گوشت قرمز یافت.

4. آواز بخوانید

اگر شما از آواز خواندن زیر دوش حمام لذت می برید، شانس بیشتری دارید که ریه سالمی داشته باشید. آواز خواندن به ظرفیت ریه شما یاری می نماید. براساس تحقیقات بنیاد لون انگلیس این کار برای بیماری های تنفسی بسیار مفید است. کنترل تنفس آن ها به وسیله آواز خواندن به مدیریت شرایطشان یاری می نماید. یک مطالعه از 20 دانش آموز نشان داد که میناگین ظرفیت ریه خوانندگان گروه کربالاتر از بقیه دانش آموزان است.

5. فعالیت جسمانی و ورزشی داشته باشید

فعال بودن و ورزش کردن یکی از راه هایی است که مردم می توانند با آن ظرفیت ریه خود را افزایش دهند و سیستم تنفسی قوی تری داشته باشند. ریه های شما اکسیژن وارد بدن می نماید و دی اکسید کربن را خارج می نماید. وقتی ورزش می کنید ریه های شما به مرور زمان قوی تر و کارآمدتر می گردد.

6. کیفیت هوای خانه خود را بهتر کنید

اگر در شهرها زندگی می کنید آلودگی هوا اجتناب ناپذیر است. توجه داشته باشید حتی آلودگی هوا در کوتاه مدت می تواند روی ریه های شما اثر منفی بگذارد. نگهداری از گیاهان خانگی بسته به نوعی که دارند، می توانند به سلامت ریه شما یاری نمایند. حتما در روزهایی که هوا سالم است، پنجره ها را باز کنید.

7. دنده های خود را بکشید

این کار اجازه می دهد که ریه های شما تا جای ممکن هوا بخورد. با دستان روی باسن خود در حالت ایستاده و قائم قرار بگیرید و هوا را به آرامی استنشاق کنید تا ریه های شما پر گردد. نفس خود را بیست ثانیه نگه دارید و به آرامی بازدم کنید. استراحت کنید و این کار را سه بار انجام دهید.

توجه داشته باشید

اگرچه تمیرنات ریه در بهبود سلامت شما موثر است اما اگر به بیماری مزمن ریه مبتلا هستید، حتما قبل از آغاز ورزش با پزشک خود مشورت کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 30 خرداد 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 29825

به "آواز خواندن باعث تقویت دستگاه تنفسی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آواز خواندن باعث تقویت دستگاه تنفسی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید