آیین نامه نو اجرایی مدارس راهبردی برای شتاب بخشی به فعالیت های سواد آموزی

به گزارش مجله یک کامپیوتر، خبرنگاران/قم معاون سواد آموزی قم آیین نامه نو اجرایی مدارس را ظرفیت راهبردی برای شتاب بخشی به فعالیت ها و طرح های سوادآموزی خواند.

آیین نامه نو اجرایی مدارس راهبردی برای شتاب بخشی به فعالیت های سواد آموزی

به گزارش خبرنگاران محمد رضا قاسمی نیا با بیان اینکه باتوجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مدرسه کانون فرهنگی آموزشی و اجتماعی محله معین شده و تصریح به سوادآموزی و آموزش بزرگسالان درآیین نامه اجرایی مدارس برهمین اساس قرارگرفته اظهار کرد: در توضیح وظایف مدیر مدرسه توجه به اصل برنامه ریزی از اهم ماموریت ها شمرده اند که برنامه ریزی و زمینه سازی برای اجرای برنامه های سوادآموزی مدرسه محور با استفاده از تمام ظرفیت های موجود درشناسایی، جذب و آموزش اولیای بی سواد و کم سواد جامعه محلی از محورهای برنامه ریزی مدیر مدرسه می باشد.

وی خاطر نشان کرد: جلب مشارکت و همکاری معلمان در آموزش بی سوادان و کم سوادان از وظایف و اختیارات شورای مدرسه درنظرگرفته شده است.

معاون سواد آموزی قم اعلام کرد: پیگیری و انجام فعالیت ها و طرح های سوادآموزی با موضوع مدارس می تواند در نظارت و کیفیت آموزشی و ارتقا و رشد باسوادی استان و خانواده ها نقش موثری ایفاکند.

مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش قم توضیح داد: از مدیران فعال مدارس در عرصه سوادآموزی تشکر می گردد و انتظار است در شروع سال نو تحصیلی با بهره مندی از ظرفیت آیین نامه اجرایی مدارس با نوآوری، خلاقیت و شیوه ها و روش های نوین درشناسایی، تشویق و ترغیب، دعوت، ثبت نام و آموزش بی سوادان وکم سوادان اولیای دانش آموزان و ساکنین اطراف مدرسه اقدام نمایند.

قاسمی نیا یادآور شد: درآیین نامه اجرایی مدارس فراهم آوردن زمینه همکاری معلمان علاقمند برای آموزش اولیا و خانواده های بی سواد و کم سواد در تحقق اهداف سوادآموزی از وظایف و اختیارات شورای معلمان ابلاغ شده است.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 64464

به "آیین نامه نو اجرایی مدارس راهبردی برای شتاب بخشی به فعالیت های سواد آموزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین نامه نو اجرایی مدارس راهبردی برای شتاب بخشی به فعالیت های سواد آموزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید