خانواده ها فریب تبلیغات را نخورند، آزمونی که بدون مجوز برگزار می گردد!

به گزارش مجله یک کامپیوتر، معاون آموزش مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: آزمون یوس بدون هیچ گونه مجوز و هماهنگی با آموزش و پرورش برگزار گردید.

خانواده ها فریب تبلیغات را نخورند، آزمونی که بدون مجوز برگزار می گردد!

کاقتصادی گفت: در نوروز سال گذشته ترکیه اقدام به برگزاری آزمون یوس کرد، به طوری که بسیار حاشیه و سر و صدا به پا کرد. این امتحان بدون هیچ گونه مجوز و هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید لذا به سرعت اقدامات قانونی برای جلوگیری از برگزاری این آزمون انجام شد.

معاون آموزش مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: بعد از ارتباط با وزارت امور خارجه دوستان ما در این وزارت خانه با ارسال نامه به سفارت ترکیه عنوان کردند که باید مانع برگزاری این امتحان شوند، تا آن جا که در جریان هستم قرار بر این شد که این گونه امتحان ها در کشور ما اجرایی نگردد.

کاقتصادی گفت: متاسفانه استقبال بسیار گسترده ای در مورد این گونه آزمون ها در داخل کشور می گردد. بسیاری از دانش آموزان پس از مراجعه به این کشور ها با مسائل اقتصادی شدید روبرو می شوند و از خروج خود پشیمان می شوند، منتهی آن موقع دیگر کاری نمی توان کرد و به عنوان مالباخته شناخته می شوند، به همین علت باید به خانواده ها آگاهی داد تا فریب این تبلیغ ها را نخورند و با آینده دانش آموزان خود بازی ننمایند.

او ادامه داد: در روز های گذشته صحبت هایی در رسانه ها عنوان شده بود که در بعضی موسسات، آزمون هایی تحت عنوان آزمون یوس برگزار می گردد، پشت کنکوری هایی که در کنکور قبول نشدند، یا برای معین رشته دچار مشکل هستند با صرف هزینه های بسیار زیاد به دانشگاه های ترکیه راهنمایی می شوند.

کاقتصادی اضافه کرد: آزمون یوس آزمون ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه و بعضی از دانشگاه های خصوصی ترکیه مانند باشکنت آنکارا برای داوطلبین خارجی است. عموما دانشگاه های دولتی ترکیه این آزمون را هر سال، یک نوبت برگزار می نمایند.

خبرنگاران علمی پزشکی آموزش و پرورش

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 مهر 1401 بروزرسانی: 3 مهر 1401 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 81741

به "خانواده ها فریب تبلیغات را نخورند، آزمونی که بدون مجوز برگزار می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانواده ها فریب تبلیغات را نخورند، آزمونی که بدون مجوز برگزار می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید