استفاده از توان جوانان باعث جهش و نوآوری در نیروی دریایی شده است

به گزارش مجله یک کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، سورنا ستاری صبح سه شنبه در آئین افتتاح نخستین و بزرگترین کارخانه نوآوری صنایع دریایی ایران در بوشهر گفت: اتفاقات بسیار خوبی را در نیروی دریایی در بوشهر شاهد هستیم.

استفاده از توان جوانان باعث جهش و نوآوری در نیروی دریایی شده است

وی حمایت از شرکت های دانش بنیان خلاق را مورد تاکید قرار داد و اضافه نمود: حمایت و پشتیبانی نیروی دریایی از این شرکت ها نیز بسیار مهم است و باید حمایت لازم از ظرفیت این جوانان انجام گردد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به موفقیت های کشور در عرصه فراوری تجهیزات نظامی و دفاعی اشاره نمود و ادامه داد: ما در صنعت دفاعی در هر جایی و در هر نبردی پیروز شدیم مرهون نوآوری برآمده از توان و دانش بومی است.

وی نوآوری بخش خصوصی را عاملی مهم برای موفقیت و پیروزی دانست و اضافه نمود: بخش خصوصی، استارتاپ ها و جوانان خلاق در شرکت های دانش بنیان نوآوری را به صنعت دفاعی تزریق می نمایند و موفقیت های خوبی را رقم زده اند.

ستاری به موفقیت های مناسب در نیروی دریایی بوشهر اشاره نمود و ادامه داد: منطقه نوآوری در اختیار این جوانان فعال و کارآمد قرار گرفته است تا جوانانی با میانگین سنی 34 سال امروز بتوانند موتورهای دیزلی دریایی را به فراوری انبوه برسانند.

وی استفاده از ظرفیت جوانان و شرکت های دانش بنیان را فرهنگ نو حاکم بر نیروی دریایی دانست و توضیح داد: نیروی دریایی به این نتیجه رسیده است که با حمایت از جوانان فعال و خلاق آنان را به حوزه صنعت دفاعی کشور وارد کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اثر بخش و نتیجه گذار بودن فرهنگ استفاده از جوانان اضافه نمود: در سایه این حمایت پدرانه ضمن برطرف مسائل، زیرساخت های دفاع دریایی کشور تقویت گردد.

وی گفت: حوزه ارتقای رانش در موتورهای دیزلی و بنزینی سال ها است در دستور کار قرار گرفته است؛ زیرا ما در این حوزه بسیار وابسته بودیم و اکنون باید با تکیه بر توان و دانش بومی خودمان موتورهای دریایی با رانش مناسب را بسازیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 71745

به "استفاده از توان جوانان باعث جهش و نوآوری در نیروی دریایی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از توان جوانان باعث جهش و نوآوری در نیروی دریایی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید