اعلام آمادگی دادستان تهران برای صدور مجوز قضایی دستگیری متواری ها

به گزارش مجله یک کامپیوتر، تهران (پانا) - دادستان تهران از اعلام آمادگی دادستانی تهران برای صدور مجوزهای قضایی به منظور دستگیری متهمان و محکومان متواری اطلاع داد.

اعلام آمادگی دادستان تهران برای صدور مجوز قضایی دستگیری متواری ها

به گزارش دادستانی تهران، در طرح تحول قوه قضائیه یکی از ابزارهای ارتقای رضایتمندی مردم از دستگاه قضائی، کاهش فاصله وقوع جرم، شناسایی و دستگیری متهمان و محکومان و اجرای حکم است. بر این اساس جلسه ای در دادستانی تهران به منظور شناسایی و دستگیری سریع و به موقع محکومان و متهمان فراری با حضور علی القاصی، دادستان تهران، سردار رحیمی، فرمانده انتظامی تهران، بعضی از معاونان دادستان و رؤسای پلیس های تخصصی برگزار گشت.

دادستان عمومی و انقلاب تهران در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از موضوعات ویژه در دستور کار دادستانی تهران، ارتقای نظم و امنیت عمومی و آرامش مردم است، گفت: یکی از راه های تحقق آرامش و امنیت شهفرایندان پیشگیری از تکرار جرم با اجرای سریع و به موقع عدالت است و از این رو شناسایی و دستگیری محکومان متواری به جد در دستور کار دادستانی است.

القاصی با بیان اینکه تعدادی از متهمان به دلیل عدم شناسایی مرتکب تکرار جرم می شوند، اظهار کرد: یکی از ابزارهای مهم ارتقای رضایتمندی عمومی از دستگاه قضائی و ایجاد آرامش، شناسایی و دستگیری محکومان متواری است که مسئولیت اصلی آن بر عهده نیروی انتظامی، سایر ضابطین و دستگاه قضائی است و بر این اساس باید به گونه ای برنامه ریزی گردد که پفراینده های جدید ما را از پفراینده های سابق که تحقیقات آن ها کامل انجام نشده و متهمان و محکومان آن شناسایی نشده اند، غافل نکند.

وی با تاکید بر اینکه تمام پفراینده های جدید و قدیم باید هر روز به صورت مستمر پیگیری شوند، اضافه کرد: بر این اساس باید با برنامه نرم افزاری این پفراینده ها مستمر رصد شوند تا بتوان رضایتمندی عموم مردم را به دست آورد.

دادستان تهران در بخش دیگری از سخنان خود بر آسیب شناسی اقدامات برای دستگیری متهمان متواری نیز تاکید نمود و گفت: براین اساس باید ضمن آسیب شناسی اقدامات و اتخاذ راهکارهای اجرایی و عملیاتی به منظور برطرف نواقص و آسیب ها برای دستگیری متهمان متواری اقدام کرد.

القاصی از اعلام آمادگی دادستانی تهران برای صدور مجوزهای قضائی به منظور دستگیری متهمان و محکومان متواری همانند گذشته خبرداد و اضافه کرد: دادستانی تهران مانند همواره این آمادگی را دارد که به صورت شبانه روزی با رعایت موازین قانونی برای ورود به مخفیگاه و دستگیری متهمان مجوز صادر کند؛ چرا که این امر تسریع در دستگیری متهمان و در نهایت رضایتمندی مردم را به همراه دارد.

وی در این جلسه همچنین به متهمان متواری هشدار داد که داوطلبانه خود را به مراجع انتظامی، امنیتی و ضابطین معرفی نمایند تا در فرایند رسیدگی و تحقیقات از تخفیفات قانونی برخوردار شوند.

دادستان تهران همچنین با متهمان متواری اتمام حجت کرد و گفت: چنانچه به صورت قهری توسط ضابطین دستگیر شوند مشمول هیچکدام از ارفاقات قانونی در فرایند رسیدگی نمی شوند.

القاصی از شهفرایندان نیز خواست چنانچه از مکان اختفا و یا سکونت متهمان متواری اطلاع دارند بر حسب وظیفه قانونی و شرعی خود مراتب را به واحدهای انتظامی اطلاع دهند.

در این جلسه سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران، رؤسای پلیس های آگاهی، مبارزه با موادمخدر و پیشگیری و همچنین معاونان دادستان در حوزه نظارت و بازرسی و اجرای احکام موضوعاتی را مطرح کردند.

همچنین پیرامون ارتقای بانک اطلاعاتی مجرمان و برقراری ارتباط سایر مراجع قضائی، امنیتی و انتظامی و ارتقای کمی و کیفی واحدهای جلب مستقر در پلیس آگاهی موضوعاتی مطرح و مقرر شد؛ کارگروهی متشکل از معاونان اجرای احکام، نظارت و بازرسی دادستانی و پلیس آگاهی، پیشگیری و مبازره با موادمخدر با هدف پالایش آمار محکومان متواری و اتخاذ راهکارهایی برای شناسایی و دستگیری به موقع محکومان تشکیل و جلسات هر 10 روز یک بار برگزار گردد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 46174

به "اعلام آمادگی دادستان تهران برای صدور مجوز قضایی دستگیری متواری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی دادستان تهران برای صدور مجوز قضایی دستگیری متواری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید