اعلام جزئیات پذیره نویسی در صندوق دارا دوم

به گزارش مجله کامپیوتر، بنا به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی، زمان نهایی برای پذیره نویسی دومین صندوق ETF دولتی، اوایل شهریورماه اعلام شده است.

اعلام جزئیات پذیره نویسی در صندوق دارا دوم

علیرضا صالح، دومین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله با نام صنایع پالایش نفت را متشکل از شرکت های پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران دانست و افزود: 15 درصد از سهام چهار پالایشگاه تبریز، بندرعباس، اصفهان و تهران از طریق این صندوق عرضه می شود.

پیش از این قرار بود دو شرکت پالایش نفت تبریز و پالایش نفت بندرعباس که در ابتدا در قالب صندوق های دولتی قرار داشتند، از این صندوق ها خارج شده و به صورت بلوکی عرضه شوند. اما رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به عدم فروش سهام بلوکی شرکت پالایش نفت تبریز در عرضه مورخ 30 تیرماه سال جاری و همچنین انقضای اعتبار قیمت عرضه بلوکی سهام شرکت پالایش نفت بندرعباس به دلیل برگزاری مجمع عمومی سالیانه، از عرضه سهام این دو شرکت به همراه سهام باقی مانده دولت در شرکت پالایش نفت تهران و شرکت پالایش نفت اصفهان از طریق این صندوق خبر داد.

در مورد رقم دارا دوم نیز معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: سقف خرید در این صندوق ها پنج میلیون تومان خواهد بود.

عباس معمارنژاد، تاکید کرد: این صندوق از سوی دولت عرضه شده و ثبت نام در این صندوق نیز مانند صندوق دارا یکم، برای همه افراد که دارای کد ملی هستند، آزاد است و خریداران به مدت دو هفته پس از ابلاغ زمان دقیق پذیره نویسی، برای خرید آن زمان دارند.

بر اساس این گزارش اولین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله با عنوان دارا یکم اردیبهشت سال جاری عرضه شده بود که برخلاف پیش بینی ها تنها نزدیک به 3.5 میلیون سهامدار روبرو شد. اما با توجه به بازدهی بیش از صد درصدی این صندوق در دوماه گذشته به نظر می رسد استقبال از صندوق دارا دوم بیشتر باشد.

البته این سرانجام عرضه صندوق های پذیره نویسی دولتی نیست و صندوق دارا سوم و دارا چهارم نیز با حضور شرکت های بزرگ بازار سرمایه در آینده ای نزدیک پذیره نویسی خواهند شد.

بنا بر اعلام رئیس سازمان خصوصی سازی، سومین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله، خودروسازی و صنایع است و متشکل از شرکت های ایران خودرو، سایپا، ملی صنایع مس ایران و فولاد، خواهد بود. این صندوق از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل و مقدمات ثبت سفارش سومین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس، فراهم خواهد شد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: فرارو
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 37921

به "اعلام جزئیات پذیره نویسی در صندوق دارا دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزئیات پذیره نویسی در صندوق دارا دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید