افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تهران

به گزارش مجله کامپیوتر، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت طی امروز (18 خرداد) اطلاع داد.

افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تهران

حسین شهبازی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی بعضی ساعات امروز (18 خرداد) افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده می گردد که عمدتا ناشی از ازدیاد تردد خودروها در اولین روز کاری هفته است.

وی ادامه داد: به تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز برای بعضی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می رود که در پراکندگی آلاینده ها و بهبود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران موثر است.

شهبازی با بیان اینکه این وضعیت پابرجا نیست، گفت: با کاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات سرانجامی امروز و تداوم این شرایط تا صبح فردا (19 خرداد) بر غلظت آلاینده ها طی بعضی ساعات فردا افزوده می گردد و همراه با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در طول روز برای بعضی ساعات افزایش ابر، احتمال بارش پراکنده و وزش باد به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه انتظار می رود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه طی فردا (19 خرداد) احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده وجود دارد، توضیح داد: ناپایداری های جوی حاکم در بعد ازظهر سبب بهبود وضعیت کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت می گردد.

به گفته وی همچنین دمای هوا در تهران تا فردا (19 خرداد) روند کاهشی دارد.

شهبازی در سرانجام با بیان اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 62 در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 66 همچنان در شرایط سالم است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 8436

به "افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید