افزایش 50درصدی ظرفیت خدمات ارتباطی برای مراسم اربعین

به گزارش مجله کامپیوتر، مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت های مذهبی، ملی و منطقه ای از افزایش 50 درصدی ظرفیت خدمات ارتباطی برای مراسم اربعین سال جاری اطلاع داد.

افزایش 50درصدی ظرفیت خدمات ارتباطی برای مراسم اربعین

خبرگزاری مهر: به نقل از وزارت ارتباطات درباره آخرین اقدامات به منظور ارائه خدمات ارتباطی هر چه بهتر به زائرین اربعین سال جاری گفت: از حدود 4 ماه پیش جلسات متعددی را به صورت منظم با اپراتورها و نمایندگان سازمان تنظیم مقررات و سایر دستگاه هایی که به نوعی در حوزه ارتباطات درگیر هستند برگزار کردیم.

مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت ها بابیان اینکه برای افزایش کیفیت خدمات ارتباطی سعی کردیم روی چند محور برنامه ریزی داشته باشیم گفت: اولین محور جمع بندی اقدامات سال های گذشته چه به لحاظ میزان ظرفیت و چه به لحاظ نوع و سطح خدمات ارائه شده بود تا بر اساس آن نقاط ضعف ها را شناسایی و نسبت به برطرف آن اقدام کنیم تا بتوانیم سال جاری کیفیت ارائه خدمات به زائرین عزیز را افزایش دهیم.

رادکانی اضافه کرد: این در شرایطی است که بنا بر اعلام وزیر کشور پیش بینی می گردد سال جاری تعداد زواری که برای مراسم اربعین از مرزهای رسمی کشور عبور می نمایند تا سه میلیون نفر افزایش پیدا کند. ازاین رو لازم است به تناسب افزایش زوار، سطح و کیفیت خدمات ارتباطی نیز افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: بر همین اساس با برنامه ریزی های انجام گرفته سال جاری برای مراسم اربعین حدود 50 درصد افزایش ظرفیت ارتباطی در مناطق تمرکز زوار به ویژه در پایانه های مرزی ایجاد شده است.

مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت ها توضیح داد: محور بعدی بحث و آنالیز شده در کمیته، افزایش پوشش جهتهای تردد زائرین تا مرزهای خروجی بود. برای راهپیمایی اربعین ما تنها پایانه های مرزی را مدنظر نداریم بلکه جهتهایی که زائرین از مبادی مختلف تا پایانه های مرزی برای ورود به کشور عراق پیش می گیرند هم برای ما حائز اهمیت است از همین رو سال جاری در تمام جهتها به ظرفیتی بالغ بر 98 درصدی رسیده ایم و در بعضی جهتها هم پوشش ارتباطی حتی تا 100 درصد هم افزایش پیدا نموده است.

رادکانی در ادامه گفت: ما برای اینکه بتوانیم ظرفیت پوشش های ارتباطی را چه در طول جهتهای تردد زائرین و چه در پایانه های مرزی افزایش دهیم نیازمند بهینه سازی سایت های ارتباطی بودیم، برهمین اساس برای ارتقا کیفیت سرویس ها، تعداد زیادی از سایت ها بهینه سازی گردد. بر همین اساس تاکنون بهینه سازی خیلی خوبی داشته ایم و سایت هایی که تا سال گذشته تا حد 2G سرویس می دادند ارتقا پیدانموده اند و اکنون به سطح 3G و4G رسیده اند.

وی اضافه کرد: مصوب دیگر کمیته دائمی مناسبت های ملی و مذهبی برای آمادگی در مراسم اربعین سال جاری آماده باش کامل به تیم های پشتیانی بوده است به طوری که اکنون تیم هایی به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات چه در طول جهتهای ترددی و چه در پایانه های مرزی هستند و همچنین این تیم ها اکنون با بازدیدهای دوره ای کوشش دارند افت کیفیت ارتباطی را در طول مراسم اربعین به حداقل برسانند.

مشاور وزیر ارتباطات در امور تأمین و بهبود ارتباطات مناسبت ها در انتها گفت: نکته دیگری که باید به آن اشاره گردد این است که سال جاری مرز خسروی هم برای تردد زائرین بازگشایی و به جهتهای قبلی اضافه شده است. بر همین اساس لازم بود که اقداماتی برای توسعه و یا حتی ایجاد شبکه ارتباطی چه در جهت جاده ای و از کرمانشاه تا مرز و چه در پایانه خسروی داشته باشیم. بنابراین در این منطقه نیز افزایش ظرفیت داشته ایم و تقریباً ظرفیتی معادل مرز مهران ایجادشده است تا برای تردد از آن جهت هم زائرین هیچ گونه مسئله ای از لحاظ ارتباطات نداشته باشند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 14390

به "افزایش 50درصدی ظرفیت خدمات ارتباطی برای مراسم اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 50درصدی ظرفیت خدمات ارتباطی برای مراسم اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید