الجزیره: بایدن طبق نظرسنجی ها انتخابات را می برد

به گزارش مجله کامپیوتر، ایرنا نوشت: شبکه الجزیره شامگاه پنجشنبه گزارش داد که سطح و اعتبار نظرسنجی ها در آمریکا از سال 2016 تا کنون بهبود یافته و نتایج نظرسنجی های کنونی نشان می دهد که جو بایدن نامزد دموکرات ها پیروز انتخابات 2020 است.

الجزیره: بایدن طبق نظرسنجی ها انتخابات را می برد

شیبی تلهامی پژوهشگر و استاد علوم سیاسی در دانشگاه مریلند به الجزیره گفت: اگر ما سابقه نتایج نظرسنجی ها در سال 2016 را نداشتیم می شد به طور قطع گفت که بایدن پیروز انتخابات است.

تلهامی افزود: هرگونه تجزیه و تحلیل عینی در مقایسه با سال 2016، شما را به این باور می رساند که شرایط ترامپ تقریباً ناامید کننده است.

بی اعتمادی به نظرسنجی ها زمانی به اوج خود رسید که در سال 2016 دونالد ترامپ برخلاف نتایج بیشتر نظرسنجی ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شد.

اما با گذشت چهار سال از آن تاریخ، میانگین نظرسنجی های با کیفیت نشان می دهد که بایدن در سه ایالت ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا در برابر ترامپ پیشرو است.

ترامپ با رد نتایج نظرسنجی ها در کارزار انتخاباتی در پنسیلوانیا گفت: ما دارای آرای 52 درصد هستیم، آنها نمی خواهند این آمار را گزارش دهند.

ترامپ افزود: هر نظرسنجی که به نفع ما باشد آنان به آن رجوع نمی کنند.

آمریکایی ها سه شنبه آینده (سوم نوامبر/13 آبان) درباره رئیس جمهوری جدید خود تصمیم گیری می کنند. با این حال متوسط نظرسنجی ها از 4 اکتبر (13 مهر) تا به امروز حمایت از بایدن را بالای 50 درصد نشان می دهد.

نظرسنجی جدید ایندیپندنت نشان می دهد که بایدن با اختلاف 14 واحد در نظرسنجی ملی از ترامپ جلو است. این نظرسنجی 6 روز مانده تا روز انتخابات در آمریکا منتشر شده است.

بیش از 70 میلیون آمریکایی تا به امروز و تا قبل از روز انتخابات رای خود را انداخته اند که بیش از دو برابر میزان کلی مشارکت در انتخابات سال 2016 است و کارشناسان می گویند کشور در جهت شکستن رکورد سال 1908 واقع شده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 43415

به "الجزیره: بایدن طبق نظرسنجی ها انتخابات را می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجزیره: بایدن طبق نظرسنجی ها انتخابات را می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید