الوطن: عربستان سعودی در سازمان ملل دست خود را به سوی سوریه دراز کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، یک روزنامه سوری از حضور نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در جشن ریاست ریاض بر نشست آینده گروه 20 و استقبال گرم مسئولان سعودی از او اطلاع داد.

الوطن: عربستان سعودی در سازمان ملل دست خود را به سوی سوریه دراز کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، روزنامه الوطن سوریه به نقل از منابع دیپلماتیک غربی در نیویورک نوشت که بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در مراسم ویژه ای، که به افتخار فهد بن عبدالله المبارک وزیر دولت سعودی برای ریاست نشست بعدی گروه 20 ترتیب داده شد، مشارکت داشت.

منابع مذکور به الوطن بیان کردند، الجعفری بنا به دعوت ویژه ای که از سوی عبدالله بن یحیی المعلمی نماینده سعودی در سازمان ملل دریافت نموده بود، در این مراسم حضور یافت.

بر این اساس، المعلمی و المبارک نیز در این مراسم به دنبال ملاقات با جعفری بودند؛ نکته ای که مورد توجه حاضران نهاده شد. مسئولان سعودی در جریان این ملاقات با تأکید بر روابط محبت آمیز ریاض و دمشق، ابراز عقیده کردند که هر آنچه که در روابط میان دو کشور جریان بود باید بگذرد.

منابع رسانه ای در این خصوص خاطرنشان کردند که مسئولان سعودی در جریان این مراسم از علاقه خود به سوریه سخت و گفته و تأکید کردند که سوریه در قلب آنهاست. آنها همچنین گفتند تمامی آنچه پیش از این در روابط میان دو کشور اتفاق افتاده مانند ابری تابستانی زودگذر بوده است.

به گفته منابع مذکور، حضور الجعفری در این مراسم اهتمام و توجه حضار را برانگیخت که از حضورش و از استقبال گرم سعودی ها از وی متعجب گشتند.

پیش از این اقدام عربستان سعودی، امارات در اقدامی مشابه، دست دوستی به سوریه سوریه دراز کرد که طی آن، عبدالحکیم ابراهیم النعیمی کاردار دولت امارات در دمشق بیان کرد که روابط میان کشورش و سوریه مستحکم، ویژه و قوی است.

النعیمی حدود دو ماه چیش طی مراسمی که به مناسبت روز ملی امارات در دمشق برگزار گردید، ابراز امیدواری کرد که تحت رهبری بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، امنیت و ثبات به سراسر سوریه برگردد.

وی همچین از دولت و ملت سوریه به خاطر شرکت در مراسم روز ملی کشورش تشکر کرد و گفت که دو طرف برای گسترش روابط کوشش می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20569

به "الوطن: عربستان سعودی در سازمان ملل دست خود را به سوی سوریه دراز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الوطن: عربستان سعودی در سازمان ملل دست خود را به سوی سوریه دراز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید