انتقاد تند سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره به حذف از پارالمپیک

به گزارش مجله کامپیوتر، جواد فلفلی در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه از تصمیم کمیته ملی پارالمپیک برای کنار گذاشتن فوتبال پنج نفره از بازی های پارالمپیک شوکه هستم، گفت: از هر زاویه ای به این تصمیم نگاه می کنم، منطقی برای آن پیدا نمی کنم. این تصمیم نه کارشناسی است و نه فنی.

انتقاد تند سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره به حذف از پارالمپیک

وی با یادآوری اینکه تیم ملی فوتبال پنج نفره به واسطه نایب قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا صاحب سهمیه پارالمپیک شد، ادامه داد: می گویند چون قهرمان نشدید، اعزام نمی شوید. من نمی دانم این چه سیاستی است که دنبال می گردد آنهم وقتی رشته ها و مُدل رقابت ها و نتیجه گیری در آنها هیچ شباهتی با هم ندارد. در رشته هایی مانند وزنه برداری و دوومیدانی رکورد و میزان پرتاب ملاک عملکرد ورزشکاران و پیش بینی آن است. مثلا می گویند سیامند رحمان می تواند به این اندازه وزنه بالای سر ببرد و بر همان مبنا پیش بینی عملکرد و انتظار ایجاد می گردد. اما واقعا در رشته های تیمی مانند فوتبال پنج نفره ملاک پیش بینی چیست؟

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره توضیح داد: برای پارالمپیک ریو و طبق پیش بینی کمیته ملی پارالمپیک، تیم ملی فوتبال پنج نفره اصلا جزو چهار تیم برتر بازی ها هم نبود اما مدال نقره گرفتیم. در همان بازی ها و وقتی راهی فینال شدیم، به محل ستاد کاوران ایران در ریو دعوت شدیم. به ما گفتن که فکر می کردیم جزو چهار تیم برتر هم نشوید و به همین دلیل برای شما تاریخ زودتری را برای برگشت به ایران تعیین نموده بودیم!

فلفلی تاکید نمود: برای تصمیم گیری در اعزام تیم ها فقط نتایج را مدنظر قرار داده اند. اصلا نمی دانم در بطن فوتبال پنج نفره و شرایط این رشته هستند. واقعا چقدر از این رشته شناخت دارند؟

وی با یادآوری اینکه رقابت های فوتبال پنج نفره در پارالمپیک با حضور 8 تیم برگزار می گردد، اظهار داشت: اینکه یک تیم بتواند جزو این هشت تیم قرار بگیرد، باعث افتخار نیست؟ این یک برند نیست؟ آنهم با وضعیتی که ما داشتیم و شرایطی که در اردوها پشت سر گذاشتیم. تیم ملی فوتبال پنج نفره بدون تدارکات کافی به مسابقات گزینشی رفت و پیروز به کسب سهمیه هم شد. آن وقت فقط فینال و نتیجه آن را در نظر گرفتند.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره در بخشی از صحبت های خود یادآور شد: ملی پوشان ما از مسابقات جهانی اسپانیا تا زمان مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی پارالمپیک هیچ تدارکاتی نداشتند، تنه آنها به تنه هیچ بازیکنی از تیم حریف برخورد نکرد و پایشان به توپی در میدان تدارکاتی نخورد. با این شرایط سهمیه گرفتیم آنوقت می گویند چون قهرمان نشدید، اعزام نمی شوید.

وی با طرح این سوال که آیا در کوران مسابقات ریکاوری اهمیت ندارد، گفت: فقط همین سوال را دارم که آیا ریکاوری فقط خوردن سیب زمینی و برنج است؟ واقعا چه شرایطی مهیا بود که ریکاوری مناسب انجام گردد؟

فلفلی گفت: اگر قرار است نتیجه گرایی ملاک تصمیم باشد، لطفا پارالمپیک ریو یادمان نرود. اگر مسائل اقتصادی مطرح است که فدراسیون نابینایان پرداخت کامل هزینه های اعزام را متقبل شده است. نمی دانم واقعا چه عاملی باعث این تصمیم شده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال نفره در سرانجام توضیح داد: شخصا با رئیس کمیته ملی پارالمپیک صحبت کردم. امیدوارم در این زمینه تجدیدنظری صورت بگیرد.

خبرنگاران هفته گذشته در گزارشی اختصاصی با عنوان حذف 34 سهمیه ورزش ایران از بازی های پارالمپیک به موضوع کنار گذاشتن بعضی ورزشکاران از کاروان اعزامی به توکیو پرداخت.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20457

به "انتقاد تند سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره به حذف از پارالمپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره به حذف از پارالمپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید