اولین همکاری دوحزبی در طول ریاست جمهوری ترامپ

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران : برای لغو کامل وتوی ترامپ به رای دوسوم مجلس سنا احتیاج است و در صورت تحقق آن، لایحه بودجه دفاعی بدون موافقت رئیس جمهوری تصویب خواهد شد.

اولین همکاری دوحزبی در طول ریاست جمهوری ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از دنیای اقتصاد، مجلس نمایندگان آمریکا با 322 رای در برابر 87 رای وتوی ترامپ درباره لایحه بودجه دفاعی در سال2021 را لغو کرد. این اولین همکاری دوحزبی در طول ریاست جمهوری ترامپ بود که در این مجلس رخ داد. برای لغو کامل وتوی ترامپ به رای دوسوم مجلس سنا احتیاج است و در صورت تحقق آن، لایحه بودجه دفاعی بدون موافقت رئیس جمهوری تصویب خواهد شد.

دموکرات ها و جمهوری خواهان به یکدیگر پیوستند و وتوی ترامپ در مورد بودجه دفاعی را لغو کردند. این اولین همکاری دو حزبی در طول ریاست جمهوری دونالد ترامپ است که در مجلس نمایندگان رخ می دهد. پیش از این دوقطبی شدیدی در این مجلس حکمفرما بود. به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، مجلس نمایندگان آمریکا با لغو وتوی ترامپ درباره لایحه بودجه دفاعی موافقت کرد. 322قانون گذار مجلس نمایندگان با لغو وتوی ترامپ موافقت نموده و 87 قانون گذار نیز با آن مخالفت کردند.

برای لغو وتوی ترامپ به رای دو سوم اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنا احتیاج است و در صورت تحقق آن، لایحه بودجه دفاعی آمریکا بدون موافقت رئیس جمهوری تصویب خواهد شد. اقدام بعدی سنا هنوز معلوم نیست اما سناتورها روز سه شنبه به واشنگتن بازگشتند تا در این مورد تصمیم گیری نمایند. با این حال به دلیل اهمیت سیاسی بودجه نظامی، لایحه مجوز دفاع ملی به احتمال زیاد رای می آورد. این در حالی است که ترامپ به دلیل تغییر نام بعضی پایگاه های ارتش از چهره های کنفدراسیون (چهره های هوادار برده داری در زمان جنگ های داخلی آمریکا) با این لایحه مخالفت نموده و از دموکرات ها به دلیل عدم لغو بعضی محافظت های حقوقی برای شرکت های فنی خشمگین است.

ترامپ گفته است که تاسیسات نظامی باید همچنان اسامی کنفدراسیون را داشته باشند و بعضی شرکت ها همچون فیس بوک و توییتر دارای ملاحظات حقوقی هستند که باید لغو گردد. تعداد کمی از جمهوری خواهان کنگره با ترامپ همسو بودند اما بیشتر آنها می گفتند که وتو را لغو می نمایند. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان وتوی ترامپ را یک اقدام بی فایده خوانده بود. آدام اسمیت، رئیس کمیته سرویس های مسلح مجلس نمایندگان از همکاران خود خواست تا به نفع قانون این وتو را لغو نمایند. با این حال ممکن است این کوشش ها در سنا توسط برنی سندرز، سناتور مستقل از ورمونت پیچیده گردد. او روز دوشنبه گفت که لایحه را به تاخیر می اندازد، مگر اینکه قانون گذاران در یک لایحه جداگانه رای به افزایش چک های یاری مالی تا رقم 2 هزار دلار بدهند. روز دوشنبه مجلس نمایندگان آمریکا که بیشتریت آن در اختیار دموکرات هاست، با 275 رای موافق در برابر 134 رای مخالف، به خواسته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، برای افزایش یاری مالی به آمریکایی ها که درگیر پیامدهای مالی بیماری کووید-19 هستند، پاسخ مثبت داد.

ترامپ هفته گذشته تهدید نموده بود؛ اگر کنگره میزان یاری مالی به افراد را از 600 دلار به 2 هزار دلار افزایش ندهد، لایحه بودجه و یاری مالی برای مقابله با پیامدهای کرونا را امضا نخواهد کرد. او اما روز یکشنبه در حالی که بخش هایی از دولت فدرال در آستانه تعطیلی بود، این لایحه را امضا کرد. دموکرات های مجلس نمایندگان مدت هاست که در پی این یاری 2 هزار دلاری به افراد بوده اند و از این رو در یکی از نادرترین موارد در رای گیری روز دوشنبه با دونالد ترامپ همسو شدند و به آن رای دادند.

در مجموع 130 نفر از جمهوری خواهان مجلس نمایندگان، دو نماینده مستقل و دو دموکرات با افزایش میزان یاری مالی مخالفت کردند که در نهایت نتوانستند مانع تصویب آن بشوند. به این ترتیب مصوبه مجلس نمایندگان راهی مجلس سنا خواهد شد، نهادی که بیشتریت آن در اختیار جمهوری خواهان است و تعیین نیست پاسخ آن چه خواهد بود. شماری از جمهوری خواهان مجلس سنا پیش از این با افزایش میزان یاری مالی به 2 هزار دلار مخالفت نموده بودند چرا که میلیاردها دلار به لایحه یاری مالی خواهد اضافه کرد.

کمیته مشترک مالیات در کنگره، تخمین زده افزایش میزان چک های یاری به افراد 464 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. سندرز می گوید: میلیون ها نفر در آمریکا در شرایط بدی زندگی می نمایند و وظیفه سنا این است که به این لایحه رای مثبت بدهد. کنگره به مدت 60 سال است که هر سال به طور مرتب لایحه بودجه نظامی را تصویب نموده است اما ترامپ با تهدید هر دو حزب روز چهارشنبه گذشته این لایحه را وتو کرد و خواهان اصلاحات مدنظرش شد. حالا این سنا است که باید در این مورد تصمیم بگیرد که همچون مجلس نمایندگان، آیا وتوی ترامپ را لغو می نماید یا نه.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 48623

به "اولین همکاری دوحزبی در طول ریاست جمهوری ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین همکاری دوحزبی در طول ریاست جمهوری ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید