ایمنی زایی واکسن کرونا 109 روز است ، سیگار ویروس را وحشی تر می کند

به گزارش مجله کامپیوتر، عضو هیات علمی ستاد مبارزه با کرونا با بیان اینکه ایمنی زایی واکسن کرونا حدود 109 روز است، گفت: واکسن در هر کشوری توزیع شود، بر اساس گروه بندی خواهد بود که گروه اول در خطر کادر درمان است.

ایمنی زایی واکسن کرونا 109 روز است ، سیگار ویروس را وحشی تر می کند

به گزارش خبرنگاران از مهر، مجید مختاری گفت: عمل به دستورات و توصیه ها تنها برای ما نیست و پیروی از این توصیه ها برای سلامت جامعه اهمیت دارد. همه ما در یک کشتی هستیم. قرارداد با رستوران ها و یا تجمع در خانه ها تیشه زدن به ریشه زندگی است.

وی اضافه کرد: فرایند نزولی ابتلاء و فوت ناشی از کرونا موفقیت همه مردم ایران است. در همه جای دنیا درگیری با کرونا بیشتر است و به خاطر رعایت ها در چند هفته اخیر است. باید این فرایند ادامه داشته باشد تا به شرایط مطلوب برسیم. آمار موجود متناسب با میزان تست ها است. تعداد مرگ ومیر ما در یک میلیون 627 است که فرایند کاهشی دارد. در هفته اول ماه آذر شرایط بدی را داشتیم که خوشبختانه در حال حاضر به شرایط خوبی رسیده ایم.

مختاری ادامه داد: افراد سالم و ناقل ویروس های وحشی تری دارند. برای ایجاد ایمنی در برابر این ویروس واکسن را دنبال می کنیم و در این راستا با چالش هایی روبرو بوده ایم. گلبول های سفید و پروتئین های آزاد شده از بدن به جنگ با ویروس ها می آیند. گلبول های سفید حافظه دارند و می توانند یاد بگیرند که با ویروس مقابله کنند. این حافظه 8 ما دوام دارد. با این شرایط می توانیم به ویروس غلبه کنیم.

عضو هیأت علمی ستاد مبارزه با کرونا تأکید کرد: کروناویروس سیستم ایمنی بدن را دور می زند. با مکانیسم پیچیده ای فعالیت می کند که خوشبختانه این مکانیسم را کشف کردیم و ایمنی در برابر این بیماری با 3 روش مطرح شده است. روش اول ایمنی فردی است که در میان بهبودیافتگان است اما بیش از 3 ما دوام ندارد. روش دوم ایمنی گروهی است که 70 درصد مردم مبتلا می شوند. با این روش به علت افزایش ابتلاء تعداد فوتی ها هم بالا می رود. در نهایت هم روش ایمنی با واکسن است که فرایند طراحی سختی دارد اما در شرایط فعلی دقت را فدای سرعت کردیم. تولید یک واکسن 2 سال زمان لازم دارد.

مختاری گفت: پیرامون خطر دریافت واکسن کرونا باید گفت که شاهد عوارض بودیم اما واکسن ها مؤثر هستند. ایمنی زایی توسط واکسن حدود 109 روز است. نوع و زمان تزریق، سوالات مهمی است که باید پاسخ آن ها را بررسی کرد. واکسن در هر کشوری توزیع شود، بر اساس گروه بندی خواهد بود. گروه اول مشاغل درخطر مثل کادر درمان هستند.

عضو هیأت علمی ستاد مبارزه با کرونا در پایان گفت: ایالات متحده آمریکا، سوئد و چین با واکسن هایشان در رقابت مالی هستند. پیرامون بحث انتقال ویروس بعد از واکسینه شدن، شرایط خانم های باردار، بچه ها و افرادی که کرونا داشته اند، هنوز تحقیقات ادامه دارد. همچنین تولید واکسن در کشور نکته مهمی که در شرایط آزمایش انسانی هستیم. گروه های داوطلب انتخاب شده اند. امیدواریم با نتایج خوب در کنار هم باشیم. یادم نرود که سیگار ویروس را وحشی تر می کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 48107

به "ایمنی زایی واکسن کرونا 109 روز است ، سیگار ویروس را وحشی تر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمنی زایی واکسن کرونا 109 روز است ، سیگار ویروس را وحشی تر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید