باباصفری: از حالا باید برای دو سال آینده تیم ملی هندبال برنامه ریزی کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، دروازه بان تیم ملی هندبال ایران گفت: اگر می خواهیم در سال های آینده تیم ایران در رده های بهتر از پنجمی، ششمی آسیا قرار بگیرد از همین الان برای دو سال آینده احتیاج به یک برنامه ریزی دقیق داریم.

باباصفری: از حالا باید برای دو سال آینده تیم ملی هندبال برنامه ریزی کرد

محسن باباصفری در گفت و گو با خبرنگاران، در خصوص مسائل تیم ملی هندبال ایران اظهار کرد: مسائل باید کارشناسی گردد. ایده ها متفاوت است. همه این مسائل باید طی جلساتی با حضور رییس فدراسیون، چند تن از بازیکنان تیم ملی، کادر فنی و کارشناسان مطرح گردد تا به یک جمع بندی برسیم و مسائل اصلی را پیدا کنیم. باید جلسات فنی با حضور سرمربی، کادر فنی و بازیکنان داشته باشیم تا عیب یابی کنیم و مسائل موجود برطرف و رجوع گردد.

لژیونر هندبال ایران در ادامه گفت: اگر می خواهیم در سال های آینده تیم ایران در رده های بهتر از پنجمی، ششمی آسیا قرار بگیرد و بتواند به جام جهانی صعود کند باید کارشناسی قوی انجام گردد. دو سال دیگر باز انتخابی جام جهانی و بازی های آسیایی را داریم. این مسابقات همواره هست، اینکه بعد از هر مسابقه تنها چند ماه بگوییم چرا این نتیجه حاصل شد و چرا جهانی نشدیم و بعد دوباره روز از نو روزی از نو و مسائل را فراموش کنیم که نمی گردد.

دروازه بان تیم ملی هندبال ایران گفت: باید برنامه ریزی اصولی و دقیق از همین الان انجام گردد تا بتوانیم دو سال آینده یک تیم ملی خوب داشته باشیم. اکنون حضور لژیونرها در کنار بازیکنان داخلی خیلی می تواند به تیم ملی یاری کند اما قطعا با یک اردو و دو اردو آن هم یک ماه دو ماه قبل از رقابت مهم نمی توان قوی شد. از همین الان برای دو سال آینده احتیاج به یک برنامه ریزی دقیق داریم تا بتوانیم در بازی های آسیایی و قهرمانی آسیا خودی نشان دهیم.

باباصفری به جذب اسپانسر برای توسعه هندبال اشاره نمود و گفت: اسپانسر و منابع اقتصادی خوب باید به سمت هندبال ما بیاید تا دست مدیران برای خدمت رسانی باز باشد. کشورهای عربی از نظر اقتصادی مسئله ای ندارند، اردوهای خوب دارند و نتیجه هم می گیرند.

باباصفری اکنون در تیم Timisoara رومانی بازی می نماید. او در خصوص صندلی تیمش در لیگ رومانی گفت: در خاتمه هفته نوزدهم با 30 امتیاز در رده هفتم هستیم. لیگ رومانی هر بردش سه امتیازی است و هر تیم با یک برد یا باخت تغییری زیادی در جدول رده بندی خواهد نمود. خدا را شکر شرایط بدی نداریم و اگر بتوانیم در هفته های خاتمهی و قبل پلی آف چند بازی باقی مانده را با برد به خاتمه ببریم می توانیم چهارم جدول شویم و به پلی آف برسیم. در لیگ رومانی هشت تیم برتر به پلی آف می فرایند و در دو گروه با هم رقابت می نمایند.

وی گفت: سال آینده هم با همین باشگاه قرارداد دارم اما می توانم به صورت توافقی یا با پرداخت جریمه جدا شوم. چند پیشنهاد دیگر هم از لیگ رومانی و هم از لیگ های فرانسه، اسپانیا، پرتغال و آلمان دارم. باید ببینیم کدام بهتر است. البته تا یک ماه دیگر تصمیمی برای فصل آینده نمی گیرم چون در این یک ماه شرایط تیمم معین می گردد. اگر در جام حذفی قهرمان شویم می توانیم به کاپ اروپا راه یابیم.

دروازه بان تیم ملی هندبال ایران در خصوص برگزاری لیگ هندبال ایران در دو گروه گفت: خیلی خوب است که مسابقات لیگ برتر در دو گروه برگزار می گردد و پلی آف دارد، اما اینکه تیم های هشتم به بعد کارشان قبل از پلی آف تمام گردد خوب نیست. باید همه تیم ها بازی نمایند و آنها هم برای خود پلی آف داشته باشند و برای رتبه های پایین تر بجنگند. یک تیم در اروپا در لیگ 42 بازی و در جام حذفی هم 6 بازی دارد که حدودا تا خاتمهی لیگ به 50 بازی می رسد. تیم هایی که به کاپ اروپا و چمپیونز لیگ هم می رسند تقریبا 12 بازی هم در آنجا دارند. در ایران اما این تعداد مسابقه برگزار نمی گردد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 24065

به "باباصفری: از حالا باید برای دو سال آینده تیم ملی هندبال برنامه ریزی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باباصفری: از حالا باید برای دو سال آینده تیم ملی هندبال برنامه ریزی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید