آنالیز دلایل نزول تکواندو ایران در دنیا، کسب سهمیه المپیک در خطر

به گزارش مجله کامپیوتر، محمد باقری معتمد با بیان مطلب فوق به خبرنگاران گفت: بعد از المپیک 2016 ریو تکواندو ایران به لحاظ فنی و مدیریتی به مشکل برخورد کرد. از همان سال در دو دوره رقابتهای جهانی تیم ایران پله به پله سقوط کرد. مربیان متعددی آزمایش شدند ولی کار درست نشد، شک نکنید که مشکل تکواندو مدیریتی است.

آنالیز دلایل نزول تکواندو ایران در دنیا، کسب سهمیه المپیک در خطر

وی ادامه داد: عیار یک تیم ورزشی در مسابقات دنیای و المپیک سنجیده می شود. وقتی تکواندو ایران نه در المپیک کاری توانست انجام دهد و نه در مسابقات دنیای، حتماً یک جای کار ایراد دارد. معتقدم تمام این مسائل به مدیریت فدراسیون برمی شود که بعد از 20 سال ریاست، چیزی برای ارائه به تکواندو ایران ندارد.

قهرمان سال 2011 دنیا اضافه کرد: در بخش فنی دخالتی نمی کنم، چرا که نبودم و نمی دانم به چه صورت مراحل آماده سازی و انتخابی طی شده، ولی صدرصد مسئله ای در میان است که تکواندو ایران آن چنان افت نموده که در مدت چهار سال از سکوی قهرمانی دنیا تا رتبه دوازدهم دنیا نزول نموده است. در همین مدت هم فدراسیون بدون توجه به نقدها سازنده دلسوزان تکواندو هر تدبیری لازم بود بکار بست ولی نتیجه ای در بر نداشت.

باقری معتمد با بیان اینکه مسئولان وزارت ورزش بی توجه به نتایج و اتفاقات تکواندو هستند گفت: بارها و بارها مسائل مدیریتی فدراسیون تشریح شده، ولی کسی توجهی نکرد. با صدای بلند اعلام می کنم که تکواندو احتیاج به خانه تکانی دارد، تکواندو احتیاج به خونی تازه دارد، رئیس فدراسیون برنامه جدیدی برای این رشته ندارد و اگر همین روند ادامه پیدا کند، کسب سهمیه المپیک را نیز از دست می دهیم.

وی در مورد صادر نشدن ویزا اعضای تیم هم گفت: این هم بهانه ای شد تا نتیجه ضعیف تکواندو در منچستر توجیه شود. اگر مدارک به موقع و کامل ارائه می شد، سفارت انگلستان نمی توانست ویزا صادر نکند. فدراسیون باید از چند ماه قبل اقدام می کرد و با توجه مسائل سیاسی پیش بینی چنین مسائلی باید از قبل می شد. اینکه بخواهیم تمام بار این موضوع را به صادر نشدن ویزا مرتبط کنیم، اشتباه است.

ملی پوش سابق تکواندو اضافه کرد: سوال من از مسئولان فدراسیون این است که چرا ویزا اعضای تیم بانوان که کسی روی نتیجه آنها حساب ننموده بود، به موقع صادر شد؟ ویزا دریافت از سفارت انگلستان دو شیوه متفاوت دارد، یکی اینکه مدارک به موقع و کامل تحویل شود و دیگر آنکه در زمان اندک با پرداخت هزینه ای بیشتر و البته تکمیل بودن مدارک، ویزا دریافت کنید. بارها رفته ایم انگلستان، این مسائل را هم دیده ایم و مشکل برطرف شده است. این قوانین برای همه کشورها یکسان است.

معتمد ادامه داد: از دو تکواندوکاری که اعزام نشدند، تنها میرهاشم شانس کسب مدال داشت، که آن هم دیدیم تکواندوکار انگلیسی بدون حرف و حدیث قهرمان شد. وقتی او دای هون لی بهترین تکواندوکار دنیا را شکست داد، نمی توان روی مدال او تردید کرد که فدراسیون در داخل ایران این چنین خبرسازی می نماید. منکر توانایی و شایستگی این تکواندوکار خوب کشورمان نیستم، ولی چه تضمینی بود که او در منچستر مدال بگیرد که حالا توجیهی شده برای نتیجه ندریافت تیم ملی!

وی در انتها گفت: ایستادن در رتبه دوازدهم برای تکواندو ایران یک فاجعه است! امیدوارم مسئولت ورزش کشور در فاصله یک سال تا المپیک صدای بلند این زنگ خطر را شنیده باشند. تمام اعتبار و اتفاقات خوب سالهای گذشته را برباد دادند. در هر دوره یک بهانه می آورند. در المپیک پشت مدال کیمیا پنهان شدند، در رقابتهای دنیای دوره قبل مربی قربانی شد، این دوره هم که صادر نشدن ویزا را بهانه نموده اند. سیاست های غلط فدراسیون تنها تکواندو را به نابودی کشانده است.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 7864

به "آنالیز دلایل نزول تکواندو ایران در دنیا، کسب سهمیه المپیک در خطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز دلایل نزول تکواندو ایران در دنیا، کسب سهمیه المپیک در خطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید