برگزاری دوره های آموزشی مهارت های زندگی برای زوجین

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی با اشاره به اجرای طرح خانواده سالم در استان و ارائه دوره آموزشی تخصصی مهارت های زندگی به زوجین در بدو ازدواج گفت: اجرای این طرح، گامی مؤثر برای کمک به پایداری زندگی زوجین است.

برگزاری دوره های آموزشی مهارت های زندگی برای زوجین

به گزارش خبرنگاران، دکتر رضا شاهین فر در این خصوص اظهار کرد: طی تفاهم نامه منعقد شده میان جهاد دانشگاهی، دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و دادگستری استان، از سال 95 اجرای طرح خانواده سالم در استان آغاز شده که طی این طرح تاکنون 15 هزار و 526 نفر در قالب 124 هزار و 208 نفر-ساعت آموزش های مهارت های زندگی را آموخته اند.

وی ادامه داد: در قالب اجرای این طرح افراد پس از مراجعه به محضر جهت دریافت نامه معرفی به آزمایشگاه و انجام آزمایش در مرکز بهداشت، به مرکز آموزش تخصصی جهاد دانشگاهی مراجعه و پس از گذراندن 8 ساعت دوره آموزشی تخصصی، معرفی نامه جهت دریافت جواب آزمایش را دریافت می کنند.

شاهین فر با بیان اینکه تاکنون فقط 224 میلیون اعتبار برای برگزاری این کارگاه های تخصصی، هزینه شده است، ادامه داد: دادگستری کل استان و استانداری خراسان شمالی این رقم را تأمین اعتبار کرده اند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه برگزاری این کارگاه ها در استان به مطالبه ای عمومی تبدیل شده است، تاکید کرد: به دلیل کیفی بودن و اثرگذاری کارگاه ها، 58 درصد زوجینی که در این دوره شرکت کرده اند، پس از عقد، مجدد برای بهره مندی از دوره ها مراجعه می کنند که جهاد دانشگاهی فرصت بهره مندی رایگان از کلاس ها و دریافت برنامه های مشاوره ای را برای آنان فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: یکی دو درصد احتمال انصراف زوجین از ادامه شرکت در کارگاه نیز به علت مشکل آزمایش خونی و نیاز مراجعه مجدد آنان به مرکز بهداشت است.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی با بیان اینکه این طرح اکنون در بجنورد، شیروان، اسفراین و آشخانه اجرا می شود، اظهار کرد: با توجه به تاکید دکتر حیاتی، معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی، هدف این است که این طرح در سایر شهرستان های استان نیز اجرا شود و همچنین ارائه دوره ها به زوجین در بدو ازدواج به سال های پس از ازدواج و پیش از ازدواج نیز تسری یابد.

شاهین فر با بیان اینکه افزایش آمار طلاق زنگ خطری برای جامعه است، تاکید کرد: افزایش آمار طلاق علل مختلفی دارد؛ اما بی تردید ارائه آموزش های مختلف به افراد در سن ازدواج، در کاهش این پدیده و یا کم کردن شیب آن بسیار مؤثر است.

وی ادامه داد: بررسی آمار ازدواج و طلاق در جامعه، ارائه دوره های آموزش مهارت های زندگی را به زوجین ضروری می نمایاند و اگرچه آمار طلاق رو به افزایش است، اما به طور حتم ارائه چنین دوره هایی به زوجین روند وقوع طلاق را در جامعه کند خواهد کرد و نقش بازدارنده خواهد داشت.

وی تاکید کرد: باید با آموزش مهارت های لازم، روش های ارتباط و برخورد زوجین با یکدیگر را افزایش داد و چه بسا علت اختلافات در سال های نخست زندگی، نداشتن آگاهی و مهارت است که ممکن است آنان را در کوچک ترین موارد نیز دچار اختلاف کند.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی با بیان اینکه در زمینه آموزش مهارت های زندگی قبل از ازدواج و بدو ازدواج باید الزام قانونی ایجاد شود، ادامه داد: خوشبختانه در استان خراسان شمالی این امر تا حدودی محقق شده و قطعاً جامعه و خانواده ها از تأثیرات مثبت آن بهره مند خواهند شد.

به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی، وی کارنامه جهاد دانشگاهی را در این عرصه پیروز خواند و خواستار مشارکت هر چه بیشتر سایر دستگاه های مرتبط برای توسعه این طرح شد و اضافه کرد: خوشبختانه استان خراسان شمالی در اجرای این طرح الگو شده است و سایر استان ها درصدد الگوگیری از آن هستند.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 7537

به "برگزاری دوره های آموزشی مهارت های زندگی برای زوجین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دوره های آموزشی مهارت های زندگی برای زوجین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید