بورس به روند افزایشی بازگشت

به گزارش مجله یک کامپیوتر، امروز بیشتر گروه های بورسی از جمله گروه های بانکی، خودرویی و محصولات شیمیایی با افزایش قیمت سهام روبرو شدند؛ هرچند که در گروه نفت و فرآورده های نفتی نوسان قیمت عمدتا کمتر از دو درصد بود.

بورس به روند افزایشی بازگشت

به گزارش خبرنگاران، امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران 1543 واحد رشد کرد و به رقم 182 هزار و 211 واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز با 301 واحد رشد رقم 28 هزار و 202 واحدی را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور با رشد 1814 واحد رقم 192 هزار و 312 واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب 1222 و 2659 واحدی رشد کردند.

سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس چهار نمادی بودند که بیشترین تاثیر افزاینده را روی شاخص های بازار سهام داشتند. هر یک از شرکت های نامبرده به ترتیب 117، 96، 83 و 67 واحد تاثیر افزاینده روی شاخص کل داشتند.

در طرف مقابل پتروشیمی پارس، پتروشیمی جم، نفت بهران و مخابرات ایران هر یک به ترتیب 19، 11، 9 و 7 واحد تاثیر کاهنده روی نماگرهای بازار سرمایه داشتند. شیمیایی ها امروز با روند رشد در قیمت پایانی شان روبرو شدند. البته هم نمادهایی در این گروه بودند که افت قیمت را تجربه کردند. در این گروه که جزو پرمعامله های امروز بود 127 میلیون سهم به ارزش بیش از 61 میلیارد تومان مورد دادوستد نهاده شد.

فلزات اساسی امروز علی رغم افت نمادهایی همچون کالسیمین، توکافولاد، صنایع فولاد آلیاژ یزد و فرآوری مواد معدنی ایران عمدتا با رشد بیش از یک درصد روبه رو شدند.

خودرویی ها و نمادهای بانکی نیز امروز برخلاف دو روز گذشته توانستند رشد قیمت را شاهد باشند. در تعدادی از نمادهای خودرو و همچنین بانک صف های خرید مشاهده می شد. به طوری که بعد از شرکت هایی که در بالا نام برده شد نام برخی از بانک ها به عنوان افزاینده شاخص بازار دیده می شد.

در عین حال چهار سهم گروه نفتی با کاهش اندک قیمت روبرو شدند و مابقی سهم ها توانستند نوسانی مثبت و اندک داشته باشند. در این گروه 56 میلیون سهم به ارزش حدود 46 میلیارد تومان مورد دادوستد نهاده شد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم 758 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم 2.4 میلیارد تومان را تجربه کرد. همچنین تعداد معاملات این بازار تا رقم 159 هزار و 706 واحدی بالا رفت.

آیفکس نیز امروز 25.34 واحد رشد کرد و تا رقم 1986 واحدی بالا رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم 385 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد 677 میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 2408

به "بورس به روند افزایشی بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس به روند افزایشی بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید