بیانیه باشگاه پیغام: آقای داوری، دلمان از بی عدالتی ها خون است

به گزارش مجله کامپیوتر، باشگاه فرهنگی ورزشی پیغام خراسان با انتشار بیانیه ای خطاب به سرپرست فدراسیون والیبال کشورمان، از پایمال شدن حق این باشگاه در لیگ برتر والیبال گلایه کرد.

بیانیه باشگاه پیغام: آقای داوری، دلمان از بی عدالتی ها خون است

به گزارش خبرنگاران، این باشگاه پس از اتفاقات تلخ و عجیب دیدار پیغام و شهروند اراک که با تصمیمات بحث برانگیز تیم داوری، به جنجال کشیده شد، بیانیه ای خطاب به افشین داوری، سرپرست فدراسیون والیبال کشورمان منتشر کرد.

متن این نامه به توضیح زیر است:

برادر ارجمند جناب آقای افشین داوری

سرپرست محترم فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران

با سلام و عرض ادب

احتراما به استحضار می رساند، هرگز علاقه ای به گلایه از فدراسیون محترم نداریم و همیشه بر این باوریم، میدان ورزش، آوردگاه تقابل فنی و جوانمردانه است که اهالی والیبال با هنرنمایی خویش، ساعاتی خوش و لذتبخش را برای خود و تماشاگران فهیم و خونگرم کشورمان میسر می سازند.

مجموعه رفتارهای تمامی عوامل و بازیکنان باشگاه فرهنگی ورزشی پیغام در 18 هفته ای که از لیگ برتر والیبال گذشته، معین است. هیچگاه پیروزی و سکونشینی را به هر بهایی بر نمی تابیم اما در فضای پر تنش این روزهای لیگ آنقدر بی انصافی، ناداوری، دخالت های پنهان و آشکار، فحاشی و البته حرکات بیشرمانه برای تاثیر و تغییر در نتیجه مسابقات دیدیم که بر آن شدیم به جنابعالی به عنوان متولی و نفر اول والیبال کشورمان بگوییم که چگونه افعال و افکار فاسد و به دور از اخلاق ورزشی مانند خوره در حال از بین بردن والیبال ایران اسلامی است.

این توضیح مختصری ست از آنچه در هفته های اخیر بر باشگاه پیغام گذشته است:

در دیدار پیغام و شهرداری ارومیه در زمین حریف، داوری اشتباهات فاحشی به نفع میزبان داشت و در حساس ترین اوقات بازی، پوئن ها را به سود حریف اعلام می کرد، تا جاییکه آقای قوچان نژاد سرمربی تیم مصمم به ترک زمین بود اما با پادرمیانی استاد امیدوار حاتمی ضمن احترام به رای داور، پیغام به بازی ادامه داد.

جالب است بدانید در حرکتی جدید و نوظهور! آقای کاویانی روی سکو به کمک گوشی همراه یک تماشاگر ارومیه ای، ویدئو چکی جدید خلق کرد و در نهایت با دوربین یک موبایل، پوئن را به میزبان دادند!!!! داور این مسابقه به قدری ضعیف ظاهر شد و اشتباه داشت که بعد از این بازی از قضاوت محروم شد.

در دیدار تیم های خاتم اردکان، تیم خاتم در برابر چشم هزاران تماشاگر مشهدی به نشانه اعتراض به داور، زمین را ترک کرد. حکم چنین حرکتی بدون اینکه جلسه ای هم برگزار گردد، واضح و معین است، اما همین حکم آنقدر دیر اعلام شد که حواشی دامن تیم پیغام را گرفت و تمرکز بازیکنان پیش از دیدار با شهرداری تبریز و شهروند اراک به هم خورد.

خوش بین ترین طرفدار والیبال هم نمی تواند باور کند هیچ پشت پرده ای در مورد اعلام دیرهنگام این حکم وجود نداشته است. مگر نه اینکه برای فدراسیون والیبال و کمیته انضباطی، به عنوان متولی و پدر این رشته جذاب ورزشی، تیم های حاضر در لیگ باید همگی همچون فرزندی یکسان باشند و سطح تمول و نام ها تاثیری نداشته باشد؟

جناب آقای داوری

برای دیدار پیغام و کننده اراک، داورانی به عنوان داور اول و دوم انتخاب شدند که پیش از این تنش های بسکمک با تیم های مشهدی داشتند. آقای قوچان نژاد این نکته را به آقای فیروزی گفت و خواهش کرد که به خاطر حساسیت ها از آقایان کاویانی و عابدزاده استفاده نگردد، اما متاسفانه در نهایت هر دو بزرگوار داوران میدان بودند و در تمامی اوقات با سوت های بیجا، باز هم کینه شان نسبت تیم پیغام را علنی کرده و در نادرترین حرکت ممکن، چهار بار با کارت قرمز خود، سه پوئن در حساس ترین گیم را به میزبان هدیه کردند و مصطفی وند، کاپیتان و موثرترین بازیکن پیغام را اخراج نمودند.

آنچه نوشته شد تنها گوشه ای از دردهای تیمی ست که در آخرین لحظات به لیگ برتر کشور اضافه شد و با سختی و مشقت، بازیکن جذب کرد و اینک با موجی از مصدومین و محرومین می بایست تا سرانجام لیگ برای والیبال شهر آقا امام رضا (ع) بجنگد و با حفظ خود، خادم تیم های والیبال ایران در جوار مضجع منور ثامن الحجج (ع) باشد.

از جنابعالی که همیشه از مدیران مدبر و فهیم ورزش ایران بودید و هستید عاجزانه تقاضا داریم دستور فرمایید هر چه سریعتر داوری مشکوک بازی پیغام و اراک را جوانمردانه آنالیز کنند و این باشگاه را کمک کنید تا حقی از کسی ضایع نگردد و قطار والیبال کشور به سوی قداره کشی، سیاسی کاری، فحاشی و ناداوری نرود و صندلی این رشته ورزشی محبوب همچنان در آسیا و دنیا والا و باثبات بماند.

من از مفصل این نکته مجملی گفتم

تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل

دبیر خبر: امیرداود کمالی

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 3830

به "بیانیه باشگاه پیغام: آقای داوری، دلمان از بی عدالتی ها خون است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه باشگاه پیغام: آقای داوری، دلمان از بی عدالتی ها خون است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید