بیرون انداختن ماسک از خودرو چقدر جریمه دارد؟

به گزارش مجله کامپیوتر، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب گفت: بیرون انداختن ماسک از پنجره خودرو تخلف محسوب می شود و راننده آن خودرو مبلغ 30 هزار تومان جریمه خواهد شد.

بیرون انداختن ماسک از خودرو چقدر جریمه دارد؟

به گزارش مهر، سرهنگ علی همه خانی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: حدود هفت ماه از آغاز شیوع بیماری کرونا گذشته است و در این مدت مباحث آموزشی و نکات مهم بهداشتی بار ها و بار ها از طریق رسانه ملی و خبرگزاری ها به طرق مختلف در اختیار آحاد شهروندان قرار گرفته است.

همه خانی ادامه داد: از این رو هنوز هستند تعداد معدودی که بهداشت محیطی و پروتکل های بهداشتی را رعایت ننموده و اقدام به پرت کردن دستکش و ماسک خود از پنجره خودرو به بیرون می نمایند و با این کار خود علاوه بر آنکه محیط زیست پیرامون ما را آلوده نموده اند باعث انتقال بخش اعظمی از آلودگی ها به اطراف و خیابان می نمایند.

وی گفت: همان گونه که در قبل نیز شاهد بودیم پلیس راهور فاتب با راننده ای که اقدام به پرت کردن ته سیگار خود به بیرون از خودرو و آلوده نمودن محیط زیست نموده بود برخورد قانونی کرد و وی را مجاب به برداشتن آن ته سیگار نمود.

سرهنگ همه خانی اضافه کرد: انداختن ماسک و دستکش های استفاده شده دقیقاً همانند پرت کردن زباله به بیرون از خودرو می باشد که قانون گذار برای این تخلف، جریمه مشخص نموده است و مأموران پلیس راهور، به محض مشاهده اینگونه تخلف با آن طبق قانون برخورد خواهند نمود.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب از رانندگان خودرو ها در تمامی روز ها بویژه ایامی که درگیر بیماری منحوس کرونا هستیم خواست ضمن رعایت نکات بهداشتی و رعایت قوانین و مقررات، به هیچ وجه اجازه ندهند سرنشینان خودرو از پنجره اتومبیل زباله و یا ماسک و دستکشی را به بیرون پرتاب نمایند چرا که مسئولیت اقدامات و حرکات سرنشینان هر خودرو متوجه راننده آن است و این راننده است که مورد اعمال قانون قرار خواهد گرفت.

وی گفت: جریمه پرت کردن زباله از خودرو به بیرون 30 هزار تومان می باشد که در سوابق شرایط تخلفات راننده ثبت خواهد شد.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: فرارو
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 40117

به "بیرون انداختن ماسک از خودرو چقدر جریمه دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیرون انداختن ماسک از خودرو چقدر جریمه دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید