تابلوهای هشداردهنده جهت تردد یوز آسیایی در استان سمنان نصب شد

به گزارش مجله کامپیوتر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: نصب چهار عدد تابلو هشداردهنده محل تردد یوز پلنگ آسیای در راه های مواصلاتی استان با رویکرد پیشگیری از تصادفات این گونه در دستور کار قرار گرفت.

تابلوهای هشداردهنده جهت تردد یوز آسیایی در استان سمنان نصب شد

به گزارش مهر، امیر عبدوس ضمن اشاره به نصب تابلوهای بزرگ هشدار عبور حیوانات وحشی و نادر در راه های مواصلاتی استان سمنان، تاکید کرد: چهار عدد تابلو هشداردهنده برای پیشگیری تصادفات جاده ای یوزپلنگ در محور میاندشت-عباس آباد یکی از محورهای اصلی و پرتردد کشور و جاده ترانزیتی و مواصلاتی تهران- مشهد در شهرستان میامی که راستا تردد یوزها محسوب می شود، نصب شد.

وی اضافه کرد: در سال های اخیر محور میاندشت عباس آباد که کریدور ارتباطی و مهاجرت حیات وحش بین زیستگاه های توران شاهرود، خوش ییلاق و میاندشت است، به علت چهار باند شدن و فراهم شدن امکان افزایش سرعت خودروها به قتلگاه گونه های نادر کشورمان همچون یوزپلنگ تبدیل شده لذا به سبب افزایش تصادفات جاده ای و مرگ و میر حیات وحش خصوصاً گونه در معرض انقراض یوزپلنگ ایرانی در این محل تابلو نصب شد.

  • ایمن سازی محور میاندشت

مدیرکل محیط زیست استان سمنان گفت: هفت قلاده یوزپلنگ محور میاندشت طی سال های 89 تا 97 تلف شده اند که آمار بالایی به نسبت کل جمعیت این گونه نادر در معرض انقراض است لذا این امر ضرورت اجرای طرح ایمن سازی این کریدور، برای حفظ باقی مانده های تنوع زیستی کشورمان را نشان می دهد.

عبدوس بیان نمود: طرح ایمن سازی محور میان دشت در کنار نصب تابلو شاهد اجرای فنس کشی دو سوی جاده در چهار هزار متر راستا خواهد بود که با اعتبارات ملی معاونت محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور هم اکنون این امر آغاز شده است.

وی با بیان این که پیشنهاد کاهش سرعت در طول 30 کیلومتر از این راستا به کمیسیون ایمنی راه های استان سمنان برای دریافت مجوز لازم توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، از جمله اقدامات اولیه در راستای حفاظت از حیات وحش در این محور است، تاکید کرد: نصب دوربین های کنترل سرعت و نیز نور شب در این محور در زمره دیگر پیشنهادات است.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 9112

به "تابلوهای هشداردهنده جهت تردد یوز آسیایی در استان سمنان نصب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابلوهای هشداردهنده جهت تردد یوز آسیایی در استان سمنان نصب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید