تاماش آیان در دو راهی لاس وگاس - اهواز!

به گزارش مجله کامپیوتر، چهارمین دوره جام فجر وزنه برداری با فاصله چهار روز نسبت به نشست هیات اجرایی فدراسیون جهانی شروع می گردد و همین مسئله ممکن است باعث گردد شاهد حضور مسئولان مهم IWF در ایران نباشیم.

تاماش آیان در دو راهی لاس وگاس - اهواز!

به گزارش خبرنگاران، چهارمین دوره جام فجر وزنه برداری برای وزنه برداری ایران رویداد مهمی است چراکه در شرایطی که باید برای رفتن به المپیک در شش گزینشی المپیک شرکت نمایند، می توانند در کشور خود یکی از این مسابقات گزینشی المپیک 2020 را پشت سر بگذارند.

برگزاری چنین مسابقاتی می تواند پای مسئولان مهم فدراسیون جهانی(IWF) را به ایران باز کند و فرصتی برای مصاحبه و بهبود روابط و حتی دریافت امتیازاتی باشد اما تاریخ برگزاری جام فجر باعث ایجاد نگرانی هایی شده تا شرایط حضور مسئولان مهم فدراسیون جهانی در ایران فراهم نگردد.

تاریخ چهارمین دوره جام فجر ایران ابتدا در اواخر بهمن بود که بعدا جابجا شد و قرار است 10 تا 14 اسفند در اهواز برگزار می گردد اما به نظر می رسد مسئولان فدراسیون تاریخ چندان مناسبی را انتخاب نکرده اند. دقیقا در تاریخ 14 و 15 اسفند در آن سر جهان، لاس وگاس آمریکا نشست هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برگزار می گردد و 16 اسفند نیز کنگره فدراسیون جهانی است. بنابراین شاید حضور نفراتی مهم و تاثیر گذار در جهانی وزنه برداری چون تاماش آیان و محمد جلود رییس و دبیرکل فدراسیون جهانی کم رنگ گردد. حضور آنها می تواند رنگ و لعاب دیگری به مسابقات جام فجر ما بدهد و همچنین زمینه ای فراهم گردد تا کشورهای مطرحی هم بخاطر آنها در این مسابقات شرکت نمایند تا رقابتی با کیفیت متفاوت از یکی دوسال اخیر را ببینیم.

از طرفی مجمع انتخاباتی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا در پیش است و با توجه به نفوذی که آیان و جلود در آسیا دارند، خیلی خوب است بتوانیم آیان را به ایران بکشانیم و بتوانیم برای دریافت کرسی تاثیر گذار رایزنی هایی داشته باشیم.

با توجه به هزینه هایی که برای برگزاری این رویداد می گردد و البته تسهیلاتی که میزبان برای شرکت نمایندگان در نظر گرفته مثل رایگان بودن محل اسکان و تغذیه این انتظار وجود دارد که کیفیت جام فجر نسبت به قبل تفاوت محسوسی داشته باشد. فراهم کردن زمینه حضور آیان در ایران و به دنبالش راغب شدن تیم های صاحب نام به شرکت در این مسابقات می تواند به افزایش کیفی مسابقات یاری کند. به هر حال بعد از سه دوره که از عمر برگزاری جام فجر می گذرد و آزمون و خطاهای اجرا شده، حالا دیگر وقت برگزاری رویدادی با کیفیت متفاوت است نه اینکه صرفا فقط بخواهیم مسابقه ای برگزار کنیم بدون اینکه کیفیتش چنگی به دل بزند.

سید علیرضا قریشی رییس هیات وزنه برداری خوزستان در مصاحبه با خبرنگاران درباره اینکه بهتر نبود جام فجر در تاریخی برگزار می شد که با برگزاری نشست هیات اجرایی فاصله داشته باشد تا مسئولان مهم فدراسیون جهانی نظیر تاماش آیان بتوانند به ایران بیایند، بیان نمود: ، تاریخ برگزاری را آقای مرادی رییس فدراسیون ایران با هماهنگی فدراسیون جهانی معین کرد. دو، سه مسابقه همزمان بود و تا جایی که اطلاع دارم گزینشی بودن مسابقات چین را به ایران دادند. از طرفی چون مسابقات گزینشی المپیک است حتما از نماینده های فدراسیون جهانی می آیند حالا اگر بعدا شرایط خاصی اتفاق بیفتد را اطلاعی ندارم.

او در مورد حضور اورسلا پاپاندرئا نایب رییس فدراسیون جهانی گفت: او به فدراسیون ایمیل زده که می آید و حالا اگر بعد شرایط دیگری به وجود آید را اطلاع ندارم.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 3040

به "تاماش آیان در دو راهی لاس وگاس - اهواز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاماش آیان در دو راهی لاس وگاس - اهواز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید