تحریم های آمریکا مانع یاری رسانی به پناهجویان افغان در ایران شده است

به گزارش مجله کامپیوتر، دبیرکل شورای پناهندگی نروژ خاطرنشان کرد که تحریم های آمریکا علیه ایران باعث شده تا سازمان های حقوق بشری نتوانند یاری های بشردوستانه خود را به پناهندگان افغان برسانند.

تحریم های آمریکا مانع یاری رسانی به پناهجویان افغان در ایران شده است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، یان اگلند دبیرکل شورای پناهندگی نروژ به بی بی سی گفت: ما تنها چند هفته تا تعطیل کردن تمام فعالیت های خود در ایران فاصله داریم؛ هزاران خانواده افغان که بسیار آسیب پذیر هستند از هرگونه دسترسی به یاری اضطراری محروم خواهند شد.

وی گفت: تحریم های آمریکا علیه ایران موجب شده تا سازمان های حقوق بشری نتوانند یاری های بشردوستانه خود را به پناهندگان افغان برسانند؛ بانک ها از انتقال پول به ایران وحشت دارند و تاثیر این مسئله بر زندگی پناهجویان نیازمند قابل توجه است.

دبیرکل شورای نروژ گفت: هیچ مسیری برای انتقال پول به ایران برای امور بشردوستانه وجود ندارد؛ من فکر نمی کنم چرا یک سیستم راه اندازی نمی نمایند که انتقال پول به ایران برای بانک ها امکانپذیر گردد.

پس از خروج یکطرفه آمریکا از توافقنامه برجام، کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه در هماهنگی با سایر اعضای اتحادیه اروپا کوشش کردند تا کانال مالی ویژه ای را تحت عنوان اینستکس برای دور زدن تحریم های آمریکا راه اندازی نمایند تا زمینه دادوستد های مالی با ایران فراهم گردد.

اما به گفته دبیرکل شورای پناهندگی نروژ این اقدامات هیچ سودی نداشته است، اروپا کوشش کرد، سوئیس کوشش کرد اما هیچکدام از این کوشش ها نتیجه بخش نبود زیرا بانک ها حاضر نیستند ریسک بالایی را بپذیرند؛ آنها از ریسک فراری هستند.

وی گفت که این شورا در حال حاضر از سیستم سنتی حواله برای انتقال پول به ایران استفاده می نماید اما این روش نمی تواند در بلند مدت برای ادامه فعالیت های بشردوستانه در حمایت از پناهجویان جواب بدهد.

.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 11221

به "تحریم های آمریکا مانع یاری رسانی به پناهجویان افغان در ایران شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا مانع یاری رسانی به پناهجویان افغان در ایران شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید