تسلا جدید شاسی بلند هم به بازار می آید

به گزارش مجله کامپیوتر، به نظر می رسد که شرکت امریکایی تسلاموتورز میخواهد در تاریخ 14 مارس امسال میلادی از یک مدل جدید شاسی بلند از خودروهای برقی خود رونمایی کند.

تسلا جدید شاسی بلند هم به بازار می آید

به گزارش خبرنگاران، ایلان ماسک، مدیر ارشد اجرایی و مؤسس شرکت آمریکایی تسلاموتورز روز گذشته، یکشنبه، در جریان رویدادی در استودیوی طراحی خودروهای برقی در لس آنجلس اعلام نمود که یک دستگاه خودروی برقی جدید تسلا که به مدل Y معروف است ، در تاریخ 14 مارس سال 2019 میلادی معرفی و پرده برداری خواهد شد.

به گفته وی، این مدل جدید که به صورت شاسی بلند (SUV) طراحی شده است، هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ سایز و اندازه 10 درصد از مدل های پیشین تسلا همچون تسلا 3 و تسلا اس بزرگ تر و بیشتر است.

وی البته در ادامه سخنانش اظهار داشت که مدل تسلا وای (Model Y) از باتری همان مدل خودروهای قبلی برخوردار شده است و قرار است در یکی از بزرگترین و استراتژیک ترین کارخانه های تسلاموتورز که در شهر شانگهای چین واقع شده است، به مرحله فراوری برسد.

بر اساس گزارشی که در رویترز آمده است، قرار است این کارخانه دو مدل از خودروهای تسلا 3 و تسلا وای را با ظرفیت فراوری 250 هزار دستگاه در سال به فراوری انبوه برساند و آنها را وارد بازارهای داخلی و دنیای کند.

تسلاموتورز که یکی از بزرگترین و نخستین شرکت های جاه طلب و بلندپرواز در دنیا است، در سال های اخیر به فراوری، طراحی و عرضه خودروهای برقی و الکتریکی پرداخته است و توانسته است سهم قابل توجهی از بازارهای بین المللی را به خود اختصاص دهد.

گفته می گردد این خودرو از آنجایی که به همان باتری با ظرفیت قبلی مدل های پیشین مجهز شده است و از طرفی دیگر سایز و اندازه نسبتاً بزرگ تری نسبت به تسلا 3 دارد، گستره حرکتی و طی مسافت کمتری داشته باشد.

بسیاری از کشورهای دنیا قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به فراوری انبوه برسانند.

بنابراین بسیاری از شرکت های خودروسازی در دنیا عزم خود را برای فراوری انبوه خودروهای برقی جزم نموده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی نموده اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر دنیا به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و فراوری خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی نمایند.

دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، فراوری و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه 2030 و نهایتاً تا دهه 2040 میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام نمایند.

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 5077

به "تسلا جدید شاسی بلند هم به بازار می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلا جدید شاسی بلند هم به بازار می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید